Партизан и Фенербахче - Sputnik Србија

Гудурић енигма за Партизан – Фенер славио у крцатој Арени

Кошаркаши Партизана одиграли су веома значајан меч против Фенербахчеа у борби за ТОП 8 фазу Евролиге, али нису успели да остваре тријумф. У крцатој Арени поражени су са 97:94. Ток утакмице могли сте да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Партизан је боље кренуо утакмицу, али је утисак да то није искористио на прави начин, па је Фенербахче на крилима сјајног Џонатана Мотлија преузео предност, да би се на полувреме отишло са поеном предности турског тима.
Играло се и у наставку јако слично, Партизан је долазио до поена преко Пантера и Лесора, а Пјер је за госте шутирао сјајно за три поена, Гудурић је одлично играо, што је донело прави егал све до последњих минута утакмице.
На крају када се све решавало Марко Гудурић показао је квалитет и може се рећи да је преломио меч.
Црно-бели нису имали довољно концентрације у најважнијим тренуцима, у последњим нападима када се утакмица ломила.
Партизан једноставно није одиграо довољно квалитетно да би добио једну овакву утакмицу. И са овим поразом сада црно-бели иду корак уназад у борби за ТОП 8 фазу.
Најважнији играч на утакмици био је Марко Гудурић са 25 датих поена. Толико је за Партизан убацио Кевин Пантер, док је Дешон Пјер додао чак 21. Код Партизана је Данте Егзум убацио 15, а толико су додали и Лесор и Мадар.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
23:09 23.02.2023
КРАЈ
Победа Фенербахчеа - 94:97
23:04 23.02.2023
Пола минута до краја
Фенербахче води са 95:92 и има напад после закуцавања Егзума.
22:58 23.02.2023
Два минута до краја
Фенербахче прелако долази до поена, Партизан мора да појача одбрану - 90:94
22:54 23.02.2023
38’ – Фенербахче ближи победи
Пантерових пет фаулова, а Букер доноси поене са пенала и резултат је 84:89
22:49 23.02.2023
37’ – 82:87
Гудурић је сјајно закуцао, а онда је изазвао и реакцију са трибине - 82:88
22:46 23.02.2023
36’ – Тројка Пантера уз фаул!
Е, ово је јако битан потез! Пантер је сада убацио тројку и то уз фаул - 82:85
22:43 23.02.2023
36’ – 78:81
Папапетру је сада погодио таблу, а Лесор је стигао до дабл-дабл учинка. Зато Пјер шутира 5/5 за три поена - 78:84
22:38 23.02.2023
33’ – 78:81
Заиста изједначена утакмица, све ће се решавати у последњим минутима, а Пантер је погодио преко руке - 78:78. Потом и тројка Гудурића из ћошка.
22:34 23.02.2023
31’ – Закуцавање Лесора
После сјајног закуцавањ Лесора уследила је тројка Скотија Вилбекина - 71:71
22:30 23.02.2023
30’ – Крај треће четвртине
После 30 одиграних минута резултат је 69:68. После једног коша Гудурића гледало се да ли је лопта ударила прво у таблу и испоставило се да је ударио рампу.
22:18 23.02.2023
27’ – Делиријум
После поготка Кевина Пантера под фаулом настао је прави делиријум у Арени. Навијачи су сви до једног устали и направили атмосферу за памћење
22:13 23.02.2023
26’ – Сјајан кош Папапетруа
Папапетру је одиграо леђима и погодио сјајно, Партизан води са 57:54. Егзум је претходно дао сјајну тројку о таблу.
22:09 23.02.2023
23’ – Смаилагићеви потези
Добри Смаилагићеви потези, добар је на обручу, а сада ће зависити доста и од дефанзиве - 52:50
22:05 23.02.2023
21’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице, први напад има Партизан. Пантер је погодио, али и Вилбекин - 48:50
21:50 23.02.2023
20’ – Полувреме
После 20 минута игре можемо да констатујемо да је у Арени велика борба, да се игра добра кошарка. Фенербахче одлази на одмор са предношћу од 47:46. Биће овде јако неизвесно до самог краја.
21:41 23.02.2023
18’ – 40:42
Тројка Пантера и то веома важна!
Партизан је сада скроз у игри, веома битан кош је погодио Американац.
21:36 23.02.2023
18’ – Партизан хвата прикључак
После сјајног напада и поготка Егзума Партизан стиже до резултата 37:42
21:34 23.02.2023
17’ – Мадар већ стигао до 15 поена
Мадар је већ стигао до 15 датих поена, а Гудурић је вратио феноменалним потезом - 33:42.
21:31 23.02.2023
16’ – Серија Фенербахчеа
Отишао је турски тим на 10 поена предности после серије добрих напада, а Мадар је одговорио тројком - 30:37
21:29 23.02.2023
15’ – Гудурић па Пантер
Погодио је тројку Гудурић, а одговорио је Пантер у шуту за три поена - 27:35