Бранко Лазић, Огњен Добрић и Никола Ивановић – кошаркаши КК Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда доживела тежак пораз од Албе

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Албе у утакмици Евролиге које се одиграла вечерас у Београду - 87:72. Тежак пораз за црвено-беле који су водили и 13 разлике на овом мечу. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Са овим поразом Звезда је пласман у ТОП 8 фазу ставила под велики знак питања.
Одлучујућа је била последња четвртина у којој је Алба славила са 27:11, Маодо Ло је погађао све што је шутнуо и Звезда је, после некако анемичне утакмице, морала да честита немачком тиму.
Црвеа звезда сада има скор 11-14 после 25 утакмица и драстично је умањила шансе за ТОП 8 фазу.

Најефикаснији у победи Албе био је Маодо Ло са 24 дата поена, док је Олинде додао 13. Са друге стране расположен за игру био је Филип Петрушев са 14 поена, али није имао праву подршку. Код Звезде је поред Петрушева само још Недовић био двоцифрен са 11 датих поена.

Црвена звезда традиционално има проблем са Албом. Од 10 одиграних утакмица, Звезда је добила само две утакмице од 2015. године до данас.
Звезда је имала проблем у томе што Лука Вилдоса није одиграо у свом стилу, није могао да игра ни Факундо Кампацо и једноставно је недостајало праве креације и акција.
Лоше коло за српске клубове, и Партизан и Црвена звезда су поражени, а на то је и репрезентација Србије поражена од Грчке.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњика.
20:52 24.02.2023
КРАЈ
Победа Албе - 87:72
20:48 24.02.2023
Последњи минут
Алба ће доћи до победе, чека се само коначан резултат.
20:45 24.02.2023
38’ – 68:81
Велика предност Албе која води 13 разлике на два минута пре краја.
20:40 24.02.2023
36’ – Ло је убацио тројку
Сада је Маодо Ло убацио далеку тројку, а онда је Добрић промашио - 65:74
20:35 24.02.2023
34’ – Звезда у проблему
Алба је повезала неколико добрих напада и води са 70:61 у Пиониру.
20:30 24.02.2023
31’ – Алба води
Вецел је погодио оба слободна бацања, док се Црвена звезда мучи са шутом за три поена - 61:64. Потом још један кош Албе - 61:66
20:26 24.02.2023
Крај треће четвртине
После 30 одиграних минута Црвена звезда води са 61:60 што каже да ћемо у последњој деоници гледати тесан дуел.
20:18 24.02.2023
28’ – 57:58
Ло је прошао до обруча и погодио лагано полагање, потом Звезда губи лопту и Алба ће имати напад.
20:15 24.02.2023
24’ – 51:53
Борба у Пиониру траје, Алба стиже до предности од 53:51.
20:08 24.02.2023
21’ – 44:45
Добрић је шутирао за три поена али није био прецизан, па је сада Алба тотално у игри. Потом Алба води са 45:44
19:53 24.02.2023
Полувреме
После првих 20 минута игре Црвена звезда води са 44:39
19:47 24.02.2023
18’ – Звездин одговор!
Вилдоса се разиграо, погодио је уз слободно бацање и сада Црвена звезда опет прави залиху - 42:33
19:43 24.02.2023
17’ – Алба пружа отпор
Деловало је да ће Звезда да се одлепи, али немачки тим успева да се врати и преко Вецела спустио је на 37:31
19:38 24.02.2023
15’ – Олинде мучи Звезду
Олинде мучи црвено-беле, али и поред тога Звезда води са 34:27
19:34 24.02.2023
13’ – Каква тројка Вилдосе
Аргентинац се подигао на шут са велике удаљености и погодио за предност од 32:20. Заиста већ сада убедљива предност Звезде.
19:32 24.02.2023
12’ – 27:20
Звезда и даље држи све под контролом, сада је добром одбраном Марковић изнудио фаул у нападу Лоа.
19:27 24.02.2023
Гудурић на утакмици
Утакмици Звезда - Алба присуствује и Марко Гудурић, момак који је синоћ утицао на победу Фенербахчеа над Партизаном.
19:24 24.02.2023
10’ – Недовић и Ивановић
Црвена звезда се распуцала у шуту за три поена, погодио је Ивановић, потом и Недовић и црвено-бели после прве деонице води са 25:15
19:14 24.02.2023
7’ – 13:8
Звезда је добро отворила утакмицу, мало се мучи у нападу, а онда је Недовић проиграо Петрушева. Црвено-бели су направили разлику и сада могу мирније да играју.
19:07 24.02.2023