Факундо Кампацо - Sputnik Србија

Звезда изгубила добијену утакмицу – Лучић засенио Кампаца у Минхену

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Бајерна у Минхену у оквиру Евролиге на дебију Факунда Кампаца у евротакмичењима у црвено-белом – 87:80. На овај начин умањили су шансе за пласман у ТОП 8 фазу. Меч сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Црвена звезда почела је боље меч, диктирала ритам, али је у другој четвртини пала у ритму и допустила је Бајерну да офанзивним скоковима прави разлику. Чак је београдски тим могао да буде задовољан што је на полувремену каснио само три поена.
Потом је водио све до саме завршнице када је Бајерн на крилима Владимира Лучића и Корија Волдена направио преокрет и славио.
Звезда је изгубила добијену утакмицу. После овог пораза значајно су јој пале шансе за пласман у ТОП 8 и плеј-оф Евролиге.
Најефикаснији у победи Бајерна био је Владимир Лучић са 20 поена, а толико је убацио и Винстон. Код Звезде је Лука Вилдоса убацио 18, Факундо Кампацо 16, али је омалени Аргентинац имао много промашаја. Немања Недовић је завршио утакмицу са 15 датих поена. Овога пута је то све било недовољно.
Сада је Црвена звезда на скору 11-15, држи 13. место на табели и питање је колико је реално да се до краја сезоне бори за пласман у плеј-оф. Постоје шансе, али сада већ теоретске.
Да је Црвена звезда победила Албу кући и Бајерн у гостима, што је свакако могла, била би у реалној борби за плеј-оф, али су црвено-бели пали после освојеног Купа и доживели су два везана веома тешка пораза.
Неће Душко Ивановић бити задовољан оваквим издањем његовог тима.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:01 02.03.2023
КРАЈ
Победа Бајерна - 87:80
21:00 02.03.2023
Бајерн пред победом
Баварци воде са 84:80 и пред победом су.
20:57 02.03.2023
Последњи минут
Гилеспи је закуцао, а онда погађа Вилдоса на другој страни - 80:77. Вајлер Беб је погодио из окрета о таблу - 82:77
20:55 02.03.2023
Последња два минута
Волден је убацио тројку и тако је Бајерн повео са 78:75. Преокрет Бавараца.
20:50 02.03.2023
38’ – Тројка Обста
Обст се подигао и погодио тројку, па тако Бајерн долази на опасних 73:75
20:44 02.03.2023
37’ – Лучићеве тројке
Лучић је повезао две тројке, а онда је Недовић погодио уз фаул - 66:71
20:42 02.03.2023
33’ – Вилдоса!
Мајсторије Вилдосе, убацио је до сада 16 поена, а Црвена звезда води са 68:63.
20:38 02.03.2023
33’ – Недовић!
Ево тројке Недовића, веома важне, а са њом Звезда води 64:56. Чини се да екипа Душка Ивановића има добру шансу за победу.
20:35 02.03.2023
31’ – Мартин и Кампацо за предност Звезде
Хасан Мартин се разиграо и доноси поене Звезди која сада води са 61:54 после тројке Кампаца.
20:32 02.03.2023
30’ – Руска застава и „Косово је Србија“ у Минхену
На трибинама Ауди дома налазе се и руске заставе, а током меча Евролиге чули су се и повици „Косово је Србија“ - 52:56 воде црвено-бели и нападају важну победу у гостима.
20:25 02.03.2023
29’ – Лучићева тројка
Бајерн прави серију 5:0, а Лучић је погодио тројку па је тако поново дошло до егал резултата - 48:52
20:21 02.03.2023
28’ – Звезда појачала одбрану
Црвено-бели осетно играју боље у одбрани и то одмах даје резултат, да је Кампацо још шутерски расположен било би све позитивније по Звезду - 43:50. Потом и кош Мартина - 43:52
20:18 02.03.2023
26’ – Митровић са пенала
Лука Митровић ухватио је офанзивни скок, потом је фаулиран и због тога је завршио на линији за пенале - 42:45
20:13 02.03.2023
25’ – Тројка Петрушева!
Подигао се Петрушев на шут за три поена и погодио је јако битан кош. Сада је Црвена звезда прешла у предност - 41:43
20:08 02.03.2023
23’ – 41:40
Кампацо је донео поене Црвеној звезди са пенала и јасно је да ће ова утакмица бити врло неизвесна до самог краја.
20:04 02.03.2023
21’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, Црвена звезда јури минус од три поена - 41:38
19:48 02.03.2023
20’ – Полувреме
После прве две деонице Бајерн води са 41:38. Можемо да кажемо да је Црвена звезда могла више на дебију Факунда Кампаца у Евролиги. Али, имаће друго полувреме да поправи утисак. Винстон је најефикаснији са 16 поена, Вилдоса је убацио осам, а Кампацо шест поена.
19:43 02.03.2023
19’ – Добрићева тројка
Ево Огњена Добрића са тројком, наставио је где је стао у репрезентацији, тако да сада Бајерн води са 39:36
19:38 02.03.2023
16’ – Винстон расположен
Винстон игра добро, Бајерн води са 35:28. Црвена звезда ће пробати да га заустави у наставку утакмице.
19:34 02.03.2023
14’ – 31:25
Велика борба са обе стране, доста дуела и удараца, а за сада је нерешено – 25:25. Потом Винстон и Ди Џеј Сили везују две тројке - 31:25