Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Тројка за тројком и Алексин шоу – Партизан надиграо Албу!

Кошаркаши Партизана остварили су јако важну победу у борби за пласман у ТОП 8 Евролиге. У Београду је гостовала Алба, а црно-бели су серијом тројки у трећој деоници дошли до тријумфа од 88:74. Утакмицу сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Најефикаснији у победи Партизана били су Алекса Аврамовић са 19, Кевин Пантер са 16, Зек Ледеј са 13 и Матијас Лесор са 10 поена и шест скокова. Партизан је на овај начин стигао до 14. победе у Евролиги и држи 6. позицију!
У лошем ритму су обе екипе стартовале дуел, а у свему се боље снашао гостујући тим и на крилима чудовишног Куманђеа који је ухватио три офанзивна скока за свега три минута игре стигао је до предности од 12:5.
Тројка за тројку, када год је Партизан одговарао, одбрана црно-белих је била порозна, али је дошло до промене после првог минута одмора – Егзум је преузео кормило и вратио заостатак на свега један посед. И коначно, у деветом минуту прве деонице тројка Папапетруа је поставила ствари на своје место, Партизан је повео са 16:14, а на прву паузу између четвртина отишло се са резултатом 20:19 у корист домаћих, пошто је Тиман погодио тројку уз звук сирене.
На сличан начин играло се и у другој деоници, Алба је отишла на полувреме са предношћу од два поена, док су црно-бели на крилима расположеног Алексе Аврамовића стигли до преокрета и предности од шест поена.
Када је дошло до тога, Партизан је почео да ређа тројке као на траци, погађали су и Аврамовић и Смаилагић и Пантери Анђушић, а то је довело до 24 поена разлике на уласку у последњу четвртину.
Утакмица је већ тада била решена. Иако је Алба у последњој деоници пробала да направи чудо, али није успела.
22:54 02.03.2023
38’ – Важни поени Пантера
Пантер је погодио важне поене са линије за слободна бацања - 82:70
22:49 02.03.2023
37’ –80:68
Алба игра јаку одбрану, Партизан не може до коша и сада је уместо 24 разлике само 12 разлике.
22:46 02.03.2023
35’ – Алба смањила разлику
Алба је у пет минута последње деонице убацила 11 поена, а Партизан само три и зато Обрадовић тражи тајм-аут - 80:64.
22:41 02.03.2023
33’ – Црно-бели одрађују посао
Партизан има велику предност и сада само треба да одраде посао до краја и однесу јако важну победу - 80:61.
22:32 02.03.2023
30’ – Партизан растура Албу
Партизан је сада потпуно доминантан, Алба се истопила у Арени и резултат на крају треће четвртине је 77:53.
22:29 02.03.2023
29’ – Аврамовић!
Убацио је Аврамовић нову тројку, а онда је Ло вратио истом мером - 70:53. Потом и тројка Пантера - 73:53
22:22 02.03.2023
27’ – Анђушић се разиграо
Ево још једне тројке Анђушића, потребни су овакви његови потези Партизану - 61:48
22:17 02.03.2023
25’ – Још једна тројка
Смаилагић је размишљао да ли да шутне са врха капице, одлучио се да проба и погодио је за 53:46. Анђушић се подигао и погодио нову тројку - 56:46!
22:12 02.03.2023
24’ – Аврамовић!
Аврамовић је убацио и четврту тројку, Партизан је отишао на предност од 50:44.
22:09 02.03.2023
23’ – Партизан прешао у предност
Црно-бели воде, сигурно им је сада пријатније, али ће се потрудити да разлика буде што већа и то што пре - 47:44
22:06 02.03.2023
21’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице у Арени и то са два лоша напада обе екипе - 42:44. А, онда тројка Смаилагића - 45:44
21:50 02.03.2023
20’ – Полувреме
Врло тесно и неизвесно полувреме, Алба иде на одмор са 44:42. Имаће Партизан шансу за преокрет, али Обрадовић има разлога за незадовољство.
21:42 02.03.2023
18’ – Додато 11 секунди
Дошло је до занимљиве ситуације, на сату се нашло 11 секунди вишка, које су судије после гледања одузеле и сада утакмица може да се настави - 39:42
21:40 02.03.2023
18’ – Ареном се ори Партизан - ЦСКА
У дворани навијачи скандирају руском клубу ЦСКА, а Алба тројком Смита иде на 42:35. Певало се и Срби и Руси - браћа заувек!
21:37 02.03.2023
17’ – Алба држи предност
Иако је Партизан дошао до неких добрих акција и поена, Алба ипак води у Београду - 33:37
21:33 02.03.2023
15’ – Аврамовић!
Повезао је Аврамовић тројке и донео веома битне поене црно-белима, дигли су се и навијачи - 28:30. А онда још једна тројка Аврамовићаааааа - 31:30
21:29 02.03.2023
13’ – 20:26
Партизан игра у контраритму, не успева да дође до поена, некако је и атмосфера пала, па Алба води са 20:26
21:24 02.03.2023
11’ – Серија Албе
Лесор је дошао на слободна бацања и промашио је оба, а онда је Алба повезала добре поене, Тиман је убацио тројку и сада је 20:24.