Зекић започео, Ђоковић наставио, а Лајовић и Ђере комплетирали – четири победе за српске тенисере

© AP Photo / Michael ProbstДушан Лајовић
Душан Лајовић - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2023
Душан Лајовић и Ласло Ђере, српски тениски репрезентативци, заокружили су сјајан дан за српске тенисере победама за пласмане у четвртину финала турнира у чилеанском Сантјагу.
Најпре је Лајовић наставио да избацује Аргентинце са такмичења, али му је требало чак два сата и 40 минута да савлада Хуана Мануела Серундола.
Лајовић је добио први сет са 6:2, ривал је истоветним резултатом изборио трећи сет који је отишао у тај-брејк и на крају припао српском тенисеру.
У четвртфинале ће и Ђере, који је са 7:5, 7:5 победио италијанског тенисера Рикарда Бонадија.
Лајовић и Ђере се налазе у истој половини жреба и могућ је њихов дуел у полуфиналу уколико савладају наредне ривале.
Српски играчи су тријумфима наставили сјајан резултат српских тенисера током дана јер је претходно Новак Ђоковић савладао Хурберта Хуркача у Дубаију, а велико изненађење је приредио Миљан Зекић.
Он је као 241. тенисер света савладао 112. на АТП листи, Аустралијанца Џејмса Дакворта на турниру у Индији са 2:1 у сетовима, који је био први носилац на такмичењу.