Каква драма у Сплиту – Партизан славио тројком Нанелија у последњем моменту!

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићНанели и Смаилагић, КК Партизан
Нанели и Смаилагић, КК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2023
Кошаркаши Партизана гостовали су Сплиту на Грипама у оквиру АБА лиге, а екипа Жељка Обрадовића је после велике победе над Албом у Евролиги стигла до шок-тријумфа овога пута тројком Џејмса Нанелија на секунду и по пре краја утакмице. Црно-бели су славили у самој завршници - 96:95!
Црно-бели су тако избегли трећи пораз на Јадрану ове сезоне. А, били су готово на коленима.
Доминик Мавра је на крају имао шансу да тројком донесе победу Сплиту, али није био прецизан. Нанели је дефинитивно решио ову утакмицу и игром и кључним поенима.
Најефикаснији код Сплита били су Шортер са 25, као и Мавра и Нелсон са по 22 дата поена. Код Партизана Нанели је убацио 18, Егзум је додао 15, а Смаилагић 13.
Иако је Партизан у налету после победом над Албом, Сплит је успео да пружи одличан отпор у првом полувремену. Црно-беле предводио је Џејмс Нанели са 15 датих поена у првих 20 минута чиме је надоместио нешто слабије партије у Евролиги, док су Сплит у игри држали Мавра и Саливен.
После прве две одигране деонице Партизан је водио један разлике - 48:47.
У току треће четвртине Тристан Вукчевић је почео да доприноси игри црно-белих што поенима што генералним учинком на паркету, Пантер је погодио тројку, па су црно-бели отишли на 67:62 у веома тесном мечу на Грипама.
А, у последњу четвртину ушло се са егал резултатом 71:71. Све је то гарантовало неизвесну завршницу у којој је Зек Ледеј погодио важну тројку за предност од 84:81, а касније је Шортер донео Сплиту 90:90...
На крају је Партизан имао више знања, али мора се рећи и среће. Нанели је пресудио Сплиту.
Партизан сада има скор 18-2 и испред је Црвене звезде која је на скору 17-1. У наредном колу гледаћемо вечити дерби.
Последња емиција Миљанов корнер бавила се кошарком, а ево како је то изгледало.
Самсон Руженцев - Sputnik Србија, 1920, 04.03.2023
Летећи Самсон је знао свој пут: „Увек сам желео да се вратим из Америке у Русију“