Челси - Дормунд, Лига шампиона - Sputnik Србија

Челси избацио „Милионере“, Бенфика „петардирала“ Белгијанце и оборила рекорд

Фудбалери Челсија и Бенфике први су четвртфиналисти Лиге шампиона. „Плавци“ су у Лондону у реваншу победили Борусију Дортмунд са 2:0, док је португалски великан демолирао Клуб Бриж са 5:1 у Лисабону.
Дерби вечери каснио је 15 минута због проблема при доласку гостујућих фудбалера којима навијачи Челсија нису дозволили да прођу улицама до стадиона.
Популарни „Плавци“ су од старта кренули офанзивно, Феликс и Хаверц пропустили добре шансе у првих десет минута.
Узвратио је Ројс у 17 из слободног ударца, али је Кепа био сјајан. Расположени Хаверц је погодио стативу у 28. минуту, а десет минута касније поништен му је гол због офсајда.
ЛОНДОН
Челси – Борусија 2:0 (1:0), прва утакмица 0:1
/Стерлинг 44', Хаверц 53'пенал/
Заслужио је Челси да поведе на овом мечу, а до гола је стигао у финишу првог дела преко Рахима Стерлинга који је погодио у 43. минуту.
Утакмица је одлучена почетком другог дела када је на интервенцију из ВАР собе холандски судија Макели досудио пенал за домаћине. Хаверц је промашио први пут, али је извођење поновљено и Немац је други пут матирао младог голмана Борусије Мајера за 2:0 у 53. минуту.
Свесни да им гол после 1:0 из првог меча доноси продужетке гости су појачали притисак, а Рејна у 55. и Белингем у 58. пропустили су сјајне прилике да одмах смање резултат.
© AP Photo / Alastair GrantЛига шампиона
Лига шампиона - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2023
Челси се свесно повукао у последњих пола сата, Борусија имала шансе преко Маријуса Волфа у 65. и Белингема у 89. али се мрежа „Плаваца“ није затресла, па је енглески великан после велике борбе и осам минута надокнаде оверио пласман у четвртфинале.

Бенфика оборила рекорд

Пласман у четвртфинале елитног такмичења оверила је и Бенфика, која је победила Kлуб Бриж са 5:1. У првом мечу у Белгији било је 2:0 за португалског великана, па је реванш био формалност.
Ово је најубедљивија победа Бенфике у нокаут фази Лиге шампиона, а тим немачког тренера Роџера Шмита је ове сезоне већ премашио цифру од 100 датих голова у свим такмичењима.
© AP Photo / Armando FrancaЛига шампиона
Рафа Силва у 38. и Гонзало Рамос у надокнади првог полувремена донели су лисабонским Орловима великих 2:0. У наставку су мрежу немоћног ветерана Мињолеа погодили Рамос (други пут) у 57, Жоао Марио из пенала у 71. и Давид Нерес у 77. минуту.
За утеху Белгијанцима можда и најлепши гол на мечу постигао је њихов играч 19-годишњи Бјорн Мејер у 87. минуту за коначних 5:1.
Жреб за четвртфинале и полуфинале Лиге шампиона на програму је у петак 17. марта.
ЛИСАБОН
Бенфика – Бриж 5:1 (2:0), прва утакмица 2:0
Рафа Силва 38', Рамос 45+2', 57', Жоао Марио 70'п, Нерес 77' - Мејер 87'
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
23:08 07.03.2023
КРАЈ УТАКМИЦА - Победе Челсија и Бенфике!
Имамо прва два учесника четвртфинала Лиге шампиона.
ЛОНДОН 60' – Велике шансе за Борусију!
Рејна и Белингем су пропустили прилике које су биле виђене да постану гол.
ЛОНДОН 52' – Понавља се пенал!
Судија Дани Макели је донео чудну одлуку!
22:20 07.03.2023
ЛОНДОН 50' – Промашен пенал за Челси!
Не иде Хаверца никако, промашио је и пенал!
Остаје 1:0 за Челси!
22:18 07.03.2023
ЛИСАБОН 57' – И ево гола!
Бенфика води са 3:0, поново је стрелац Рамос!
Лига шампиона - Sputnik Србија
22:13 07.03.2023
ЛИСАБОН 55' – Мирише и трећи гол
За десет минута три шута Бенфике уз велики посед лопте, упркос чињеници да су готово обезбедили пролаз даље.
21:59 07.03.2023
ЛОНДОН 45' – Полувреме, води Челси!
Дортмунд је добро контролисао утакмицу, али није могао да нападне на прави начин и то му се обило о главу.
Челси је имао поништен гол и стативу Хаверца, још неколико прилика за Немца, али је гол постигао Енглез, Стерлинг и анулирао заостатак из првог меча.
Челси води 1:0.
21:55 07.03.2023
ЛОНДОН 44' – Ево гола за Челси!
Рахим Стерлинг погађа у 44. минуту и тиме анулира предност Борусије из првог дуела!
Челси води 1:0!
21:50 07.03.2023
ЛОНДОН 38' – Поништен гол!
Хаверц је затресао мрежу, али је био у офсајду.
Челси и даље не може до гола.
21:47 07.03.2023
ЛИСАБОН 45+2' – Још један гол за Бенфику!
У другом минуту надокнаде времена мрежу Брижа тресе и Гонсало Рамос.
Бенфика води 2:0 против Брижа на полувремену!
21:42 07.03.2023
ЛОНДОН 30' – Статива!
Хаверцу је мало недостајало да доведе Челси до предности, али је погодио стативу.
Борусија и даље има више лопте у поседу, али нема прилику да угрози гол ривала.
21:38 07.03.2023
ЛИСАБОН 38' – Води Бенфика!
Опет је капитулирала одбрана Брижа, чини се овога пута исправно.
Стрелац је Рафа Силва.
21:31 07.03.2023
ЛОНДОН 20' – Невероватно!
Чак 72 посто времена лопту у поседу има Борусија, али не успева да квалитетно нападне домаћи састав.
21:30 07.03.2023
ЛИСАБОН 30' – Бенфика веома опасна
Чак осам шутева на гол ривала, насупрот само два Брижа.
Гол виси у ваздуху, али се гости и даље сјајно бране, док су домаћи непрецизни и ниједан ударац није ишао у оквир гола.
21:22 07.03.2023
ЛОНДОН 10' – Проблем за Борусију, Челси напада
Морао је Јулијан Брант ван игре, заменио га је Ђовани Реина, али је упркос теренској иницијативи гостију екипа Челсија имала три велике шансе.
21:14 07.03.2023
ЛИСАБОН 15' – Домаћи опаснији
Поништен је гол Бенфике, али је она деловала опасније током првих 15 минута утакмице.
Гости нису лоши, али су домаћи уписали три шута и имали иницијативу.