Зек Ледеј - Sputnik Србија

Херојска победа Партизана у Болоњи!

Кошаркаши Партизана остварили су велику победу на гостовању Виртусу из Болоње резултатом 88:79 у оквиру 27. кола Евролиге, што је њихов укупно 15. тријумф у актуелној такмичарској години и значајан корак ка пласману у плеј-оф елитног такмичења.
Партизан је водио рововску борбу против екипе коју је предводио инспирисани Милош Теодосић, стицала је и губила предност, али је на крају успела да превазиђе све потешкоће и оствари прву победу на италијанској турнеји, пошто у четвртак гостује у Милану против Олимпије.
Најефикаснији у редовима Партизана били су Данте Егзум и Кевин Пантер са по 17 поена, а вреди истаћи да је Аустралијанац имао по седам скокова и асистенција, а са два закуцавања у моментима када се ломио потпуно је пребацио енергетски моменат на црно-бели страну.
Сјајан је био Џејмс Нанели са 16 поена, Јам Мадар је додао 11, Зек Ледеј је имао десет уз осам скокова, Ален Смаилагић је био одличан са девет поена, док је Матијас Лесор остао на свега пет.
На другој страни одличан је био Милош Теодосић са по 11 поена и 11 асистенција, али је покварио утисак изгубљеном лоптом у финишу и потом беспотребним грубим фаулом у моментима када није било резултатске неизвесности, што је иницирало и сукоб играча.
А све је почело далеко боље за бившег капитена Србије, он је тројком у првом нападу инспирисао кошаркаше Партизана који су потом убацили три и стекли рану предност од два поседа (13:7), али су домаћи после намерног фаула Егзума добили прилику за повратак у игру.
Партизан је одбио тај налет, Теодосић је новом тројком вратио разлику на два поена, али је поново одбрана црно-белих била на високом нивоу и веома брзо је београдски састав прекинуо серију ривала.
Лесор је уз кош и прекршај ривала донео седам поена вишка Партизану, али је потом изгубио лопту што су домаћи искористили, наставили су у том ритму и успели да смање разлику на свега два поена на крају прве деонице, 28:26.
Инерција је повела домаће до преокрета, Партизан није успевао да нађе прави ритам, дефанзива домаћих је била френетична и довела је до брзих транзиција из којих је Теодосић делио асистенције као на тацни, користећи промене у одбрани противника.
Серијом 11:2 Виртус је стекао предност од осам поена, Мадар је добрим шутем смањио, а правим летом и кошем уз додатно слободно бацање Ледеј је дао енергију црно-белима, али је ритам домаћих био толико фуриозан да су и упркос тројци Папапетруа и кошу Нанелија на полувреме отишли са предношћу од два поена, 47:45.
Серијом од 7:0 Партизан је натерао домаће да затраже минут одмора после свега два минута игре у наставку пошто је повео са 52:47. Успео је тајм-аут Етореа Месине, Виртус се разиграо и ухватио прикључак, али су игру прекидали бројни фаулови на обе стране док се Партизан трудио да сачува предност.
У томе нису успели играчи црно-белих, неколико изгубљених лопти и лоших реакција под својим кошем дозволили су Виртусу да направи преокрет, а у тим моментима је четврти прекршај зарадио Лесор, што је жестоко разљутило тренера Обрадовића.
Ипак, Егзум и Нанели су прекинули лошу серију и донели предност Партизану пред последњу деоницу од 65:63, а уз велику подршку са трибина гости су увећали разлику јер је Виртус потпуно изгубио компас.
На половини четвртине Партизан је стекао двоцифрену предност (75:65), уследила је тројка Теодосића уз фаул, а после умањења разлике за половину Обрадовић је затражио тајм-аут, на три минута до краја дуела.
Тројка Нанелија је донела шест поена предности за Партизан, уследио је фаул у нападу Теодосића, а затим је погодио и Егзум за 84:76, а у последњи минут се ушло са пет поена вишка на рачуну црно-белих.
Невероватном судијском одлуком Виртус је добио напад на поклон, али се правда показала, Теодосић и Белинели су се лоше снашли и на нешто више од пола минута до краја дуела црно-бели су добили посед који је реализовао Јам Мадар са линије слободних бацања.
Утисак је на крају меча покварио Теодосић, беспотребним јаким фаулом на Егзуму када је све било готово, због чега се створила и велика гужва међу играчима, а о томе су разговарали и тренери.
Ипак, све је завршено великим слављем огромног броја навијача Партизана у Болоњи.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:47 07.03.2023
40’ – Крај!
Велика победа Партизана, 88:79!
Навијачи КК Партизана - Sputnik Србија
22:45 07.03.2023
40’ – Теодосић изгубио нерве!
Јак фаул на Егзуму без икакве потребе!
22:40 07.03.2023
40’ – Правда!
Изгубљена лопта за Виртус!
22:38 07.03.2023
40’ – Шта раде судије?!
Ледеј је украо лопту, насртали су ривали на њега, а судије су одузеле лопту Партизану на 34 секунде до краја!
22:36 07.03.2023
40’ – Кораци!
Лесор се није добро снашао под обручем ривала...
Партизан води 84:79.
22:33 07.03.2023
39’ – Тројка...
Абас смањује на 84:79.
22:31 07.03.2023
39’ – Егзум!
Партизан води 84:76.
22:30 07.03.2023
38’ – Фаул Теодосића!
У нападу!
38’ – Нанели!
Тројка за 82:76!
22:27 07.03.2023
37’ – Враћа се Виртус!
Низ поена и умањење разлике на 79:74.
22:26 07.03.2023
36’ – Теодосић!
Тројка уз фаул Смаилагића.
Партизан води 77:70.
22:25 07.03.2023
36’ – Егзум!
Двоцифрена предност за Партизан, 75:65!
22:23 07.03.2023
35’ – Егзум и Мадар!
Погађају рутински, Партизан води 73:65!
22:21 07.03.2023
34’ – Егзум!
Силовит контранапад и брутално закуцавање за 69:65!
22:18 07.03.2023
32’ – Сјајно!
Велика енергија Партизана, Виртус губи лопте, а Партизан води 67:63.
22:12 07.03.2023
30’ – Води Партизан!
Успели су црно-бели да врате предност.
Пред последњу деоницу воде са 65:63.
22:10 07.03.2023
30’ – Нанели!
Партизан води 65:63!
29’ – Егзум!
Офанзивни скок и поени за 63:63.
22:08 07.03.2023
28’ – Партизан губи, четврта лична Лесора!
Баш лоша секвенца Партизана који губи са 63:61.
22:07 07.03.2023