Чупо-Мотинг, Бајерн - Пари Сен Жермен - Sputnik Србија

Моћни Бајерн срушио снове катарских богаташа – Меси и компанија опет без „ушатог“ пехара

Још једну годину „скупоцени циркус“ из Париза неће осетити сласт титуле шампиона Европе. Поново их је од „ушатог“ пехара, као у финалу 2020. у Лисабону одвојио немачки шампион Бајерн, који је у реваншу славио са 2:0 головима Чупо-Мотинга у 61. и Гнабрија у 89. минуту и укупним тријумфом од 3:0 прошао у четвртфинале елитног такмичења.
Још једном је Бајерн показао зашто је најјачи, ниједном ове сезоне није примио гол у првом полувремену и то довољно говори колико озбиљно дефанзивно приступа сваком мечу Лиге шампиона њихов тренер Јулијан Нагелсман.
Прво полувреме нам није донело голове, али је лако могло да их буде. На обе стране. Прво је Мбапе у другом минуту запретио Зомеру, који је сјајно интервенисао, а затим Горецка на другој страни са дистанце добро загрејао дланове Донаруми у 16.
Меси се спетљао пред голом Бајерна у 25. минуту, а гости су упали у проблем у 36. када је капитен Маркињос напустио игру због повреде. Пре тога, Донарума је сјајно скинуо шут Мусијале, који је био најзапаженији играч домаћина у првом полувремену. ПСЖ је могао до предности и у 38. када је Де Лихт са гол-линије избацио лопту после шута Португалца Витиње.
МИНХЕН
Бајерн - Пари Сен Жермен 2:0 (0:0), први меч 1:0
/Чупо-Мотинг 61, Гнабри 89/
Наставак је донео бољу игру Бавараца. Рани погодак Камерунца Чупо-Мотинга главни судија Орсато је на асистенцију из ВАР собе поништио због офсајда у 53. минуту, али технологија није могла да спаси Парижане у 61. када је Верати катастрофално погрешио испред свог шеснаестерца, а Горецка омогућио Чупо-Мотингу да донесе предност Бајерну.
Водећи гол Бавараца био је знак Парижанима да крену у тоталну офанзиву, а право је чудо како Серхио Рамос после корнера у 65. није погодио мрежу - Швајцарац Зомер је опет сјајно интервнисао.
Бајерн је у завршници препустио свесно иницијативу гостима, претио из контри преко Комана и Санеа, потом и Манеа (поништен му гол у надокнади због офсајда) који се вратио после повреде. Тачку на меч ставио је Серж Гнабри у 90. минуту после још једне грешке Вератија, који је продао лопту Баварцима на средини терена.
Пораз и рана елиминација узбуркаће опет духове у Паризу где ни ове године највреднији фудбалски трофеј неће стићи. Опет су подбацили најскупоценији. Меси, који се готово није видео и Мбапе ког је Хрват Станишић спаковао у џеп и учинио безопасним.
© AP Photo / Matthias SchraderБајерн - ПСЖ
Бајерн - ПСЖ - Sputnik Србија, 1920, 08.03.2023

Милан одбранио гол у Лондону

Милану је у реваншу у Лондону ипак била довољна минимална победа из првог меча од 1:0, јер Тотенхем за 90 и кусур минута није пронашао начин да затресе мрежу шампиона Италије и сјајног француског голмана Мајка Мањана.
Нападали су и једни и други практично од почетка, али су прву праву шансу на мечу имали гости, када је Месијас остао без чувара и шутирао са ивице казненог простора, поред леве стативе.
Озбиљније су биле претње Милана, посебно прилика из 51. минута када је стрелац гола у првом мечу Брахим Дијаз покушао да одбијену лопту пошаље у гол, али је Уго Лорис сјајно одбранио овај покушај.
ЛОНДОН
Тотенхем - Милан 0:0, први меч 0:1
Најбољу шансу за домаће имао Данац Хојбјерг у 64. минуту, када је одбијену лопту послао под пречку, али је сјајно интервнисао и голман Росонера Мањан на другој страни. Екипа Антонија Kонтеа остала је са играчем мање у 77. минуту када је штопер Ромеро добио други жути картон.
И тако бројчано ослабљени, „Певци“ су нешто покушавали. Пао је у казненом простору Дејвисон Санчез у финишу меча, али француски судија Kлермон Турпан је само одмахнуо главом, није ни проверавао стуацију.
Кејн је имао последњу шансу за Тотенхем у четвртом минуту надокнаде када је шутирао главом, али је голман Милана и тај покушај зауставио и трасирао свом тиму пласман у четвртфинале.
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
23:06 08.03.2023
ЛОНДОН 96' – Крај!
Мало је фалило да Хари Кејн донесе продужетак, али му је Мањан скинуо зицер у 94. минуту. На другој страни и Леао је могао до гола, али је остало 0:0. Милан иде у четвртфинале после тријумфа од 1:0 у првом мечу.
22:55 08.03.2023
МИНХЕН 95' – Крај!
Заслужен пролаз Бајерна у четвртфинале и још један рани дебакл Пари Сен Жермена.
22:48 08.03.2023
МИНХЕН 90' – Шах, мат!
Бајерн стиже до другог гола после сјајне контре у 89. минуту, стрелац је Серж Гнабри. Опет је лопту изгубио несрећни Верати, а Кансело асистирао Немцу за погодак.
22:47 08.03.2023
ЛОНДОН 78' – Тотенхем са десеторицом
Штопер Ромеро је добио други жути картон, па Певци финиш меча дочекују са голом заостатка и играчем мање.
22:40 08.03.2023
ЛОНДОН 71' – Пробудио се Тотенхем
Улазак Бразилца Ришарлисона је раздрмао Певце који траже гол за повратак у овај двомеч. Запретили су неколико пута Миланезима, али Мајк Мањан за сад ачува мрежу.
22:39 08.03.2023
МИНХЕН 80' – Бајерн се брани
Животима домаћини чувају 1:0 и пласман у четвртфинале. Парижани нападају, али тешко долазе до шансе да угрозе Зомера.
22:31 08.03.2023
ЛОНДОН 62' – Тотенхем без шута у наставку
Пре ће Милан да поведе у Лондону него домаћин који очајнички јури гол заостатка.
22:26 08.03.2023
МИНХЕН 67' – ПСЖ промашује
Рамос и Мбапе су имали добре прилике, али се мрежа Зомера није затресла.
22:19 08.03.2023
МИНХЕН 61' – Гол за Бајерн!
Стрелац је опет Чупо-Мотинг и чини се да ВАР сада неће сачувати Парижане. Верати је изгубио лопту пред својим шеснаестерцом, а Бајерн то не прашта!
22:11 08.03.2023
МИНХЕН 52' – Поништен гол за Бајерн!
Стрелац је Чупо-Мотинг, али постоји могућност да ће гол ипак бити поништен због офсајда. Чекамо ВАР. Стигла је и одлука - нема гола!
22:05 08.03.2023
МИНХЕН 46' – Почело је друго полувреме!
И то другом принудном изменом код Парижана. Мукијеле је саставио само десет минута на терену, на паузи га је заменио Битшиабу.
22:02 08.03.2023
ЛОНДОН 45' – Крај првог полувремена!
Нема голова у дуелу Тотенхема и Милана, а није виђено ни превише изгледних прилика.
21:51 08.03.2023
ЛОНДОН 40' – Тотенхем комбинује
Покушавају Певци да дођу до прилике да запрете гостима, али све то иде јако тешком Милан се добро брани...
21:47 08.03.2023
МИНХЕН 45' – Крај првог полувремена!
Нема голова, али је могло да их буде. Витиња је у 38. пропустио добру шансу за госте, док је на другој страни Мусијала запретио у финишу, али без успеха.
21:39 08.03.2023
МИНХЕН 36' – Маркињос изашао
Бразилац због повреде не може да настави меч. Уместо њега на терену је Норди Мукијеле. Велики ударац за Пари Сен Жермен.
21:38 08.03.2023
ЛОНДОН 25' – Три жута за домаћине
Агресиван је Тотенхем у покушају да стигне до гола, па су тако Ромеро, Ленгле и тренер Конте добили јавне опомене у размаку од четири минута. Месајас је имао најбољу прилику на мечу за госте, али је шутирао поред леве стативе.
21:34 08.03.2023
МИНХЕН 25' – Мусијала непрецизан
Сјајно се млади Немац ослободио чувара, шутирао искоса са леве стране, али сјајна одбрана Донаруме. Сјајан темпо у Минхену, игра се на обе стране као рукомет.
21:28 08.03.2023
МИНХЕН 25' – Меси се спетљао
Сјaјна акција Парижана, лопта је дошла на ивици петерца до Месија, али се Аргентинац оклизнуо и шанса је отишла у неповрат.
21:20 08.03.2023