Факундо Кампацо - Sputnik Србија

Кампацо давао ритам – Звезда савладала шампиона Европе

Кошаркаши Црвене звезде успели су да савладају двоструког узастопног првака Европе Анадолу Ефес са 94:75 у оквиру Евролиге и да та на тај начин направе велики подвиг. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Са овом победом Црвена звезда задржала је шансе за пласман у ТОП 8 фазу Евролиге, а додајмо и да је у последњој четвртини тренер Ефеса Ергин Атаман искључен због друге техничке грешке на утакмици. Иначе, Турчин је био на мети напада са трибина током целог меча због познате историје њега и црвено-белих.
Звезда не само да је славила, већ је надмашила 13 разлике колико је поражена од Ефеса у Истанбулу што значи да ће имати предност у случају неког „круга“ који би одлучивао одлазак у плеј-оф.
Одлучујућа је била последња четвртина у којој је Звезда преломила утакмицу, стигла до убедљиве предности и на крају уписала 12. победу у сезони.
Иначе, Ефес вечерас није могао да рачуна на ВасилијаМицић и Шејна Ларкина, а Звезда на Бранка Лазића.
Најбољи појединац у Звездином тиму био је Факундо Кампацо са 22 поена, седам асистенција и три скока, док је Огњен Добрић утакмицу завршио са 15 поена и имао је веома важну улогу. Бен Бентил и Лука Митровић додали су по 10 поена.
Ефес су предводили Родриг Бубоа и Анте Жижић, а обојица су убацили по 16 поена.
Сада Звезда тражи победе у наредним рундама Евролиге, али ће због не тако доброг скора морати да гледа и ка другим утакмицама.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
22:22 08.03.2023
КРАЈ
Победа Црвене звезде!
22:15 08.03.2023
39' – Тројка Лазаревића!
Сада је већ јасно да Звезда иде ка победи и води са чак 91:74! Тројку је погодио Лазаревић.
22:10 08.03.2023
37' – Звезда води 14 разлике
Црвена звезда води 88:74 и пред победом је над шампионом Европе! Сјајно закуцавање Митровића. Звезда је пред великом победом којом чува шансе за ТОП 8.
22:07 08.03.2023
Искључен Атаман
Жалио се Атаман што је Кампацо играо са крвавим коленом, а на крају је добио искључење - 82:72
22:01 08.03.2023
35' – Кампацо!
Сјајни потези Кампаца, а пре тога је Стефан Марковић убацио тројку па тако Звезда води са 76:70
21:56 08.03.2023
33' – Драма у Пиониру
Звезда је водила, али је Ефес поенима Брајанта успео до преокрета. Игра се поен за поен и јасно је да нас чека неизвесна завршница - 68:70.
21:50 08.03.2023
Крај треће деонице
После три четвртине Звезда води са 68:67.
21:48 08.03.2023
30' – Сјајна закуцавања Петрушева
Ефес се одржава у игри тројкама, са друге стране Петрушев доноси два сјајна закуцавања - 66:64
21:46 08.03.2023
28' – Вилдоса!
Важна тројка Вилдосе, али са друге стране Жижић бележи нови лак кош. Ефес долази до поена испод обруча - 62:58
21:41 08.03.2023
26' – 59:51
Недовић није погодио тројку, потом Лазаревић прави фаул, а црвено-бели су пропустили шансу да направе већу разлику.
21:37 08.03.2023
23' – Тројка Добрића!
Добрић се подигао и погодио за три поена, Звезда је повела са 10 разлике, али невероватни Бобуа враћа - 57:48
21:35 08.03.2023
22' – Кузмић уз фаул
Први напад Огњен Кузмић није искористио, али је зато у наредном погодио уз фаул - 52:45
21:32 08.03.2023
21' – Почело је друго полувреме
Почело је друго полувреме, Атаман је добио техничку грешку, Атаман у клинчу и са навијачима и са судијама – 49:45
21:17 08.03.2023
20' – Полувреме
После 20 одиграних минута можемо да констатујемо да смо гледали велику борбу. Ефес је боље стартовао меч, потом се Звезда вратила уз помоћ тројки Кампаца и Недовића, а на паузу се иде са резултатом 49:45.
21:04 08.03.2023
17' – Недовић!
Погодио је Недовић важну тројку, Тунџер маши, Звезда води са 40:38
20:52 08.03.2023
14' – Ефес не маши
Клајбурн је погодио још један тежак шут и зато Ефес води са 34:26. Кампацо је повезао две тројке, али су се гости опет одвојили резултатски.
20:49 08.03.2023
12' – Звезда се мучи у одбрани
Ефес некако једноставно проналази начине да дође до коша, Клајбурн је погодио, а на другој страни Кампацо даје важну тројку - 23:27
20:45 08.03.2023
10' – Крај прве четвртине
Добрић игра фантастичну кошарку, али нема праву подршку – 20:25.
20:39 08.03.2023
7' – Бубоа прецизан, Добрић уз фаул
Бубоа практично не зна да промаши када игра против српских тимова, а Добрић за сада покушава да носи црвено-беле - 11:17
20:35 08.03.2023
6' – Тројка Добрић
Добрић је шутирао са велике удаљености, а са друге стране враћа Тунџер - 9:13. Звезда није отворила добро меч, посебно нападачки - 9:15.