Тренер кошаркаша Црвене звезде Душко Ивановић - Sputnik Србија

Звезда допустила велики преокрет у Атини – све мање наде за плеј-оф Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде дозволили су велики преокрет на гостовању Панатинаикосу у оквиру Евролиге па су због тога кажњени и поражени резултатом 75:66. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Панатинаикос је ове сезоне у великим проблемима, играо је без најбољег играча Двејна Бејкона, недавно је и Дејан Радоњић смењен, а Црвена звезда то није знала да казни иако је водила 53:37 у трећој деоници.
Звезда је на полувремену водила са 12 разлике, држала све у својим рукама, али је потом дошло до несхватљивог пада. Факундо Кампацо, Немања Недовић и Лука Вилдоса нису имали праву улогу, Ивановић их је често држао на клупи, а Зелени су осетили да могу до преокрета и на крају су и успели.
Сада Звезда има само математичке шансе да се пласира у ТОП 8 Евролиге.

Најефикаснији у поразу Звезде био је Недовић са 12 поена, а све поене дао је у првом полувремену, док је исто толико додао Филип Петрушев. Код Панатинаикоса најефикаснији су били Јоргос Папајанис са 17 поена и Дерик Вилијамс са 13.

Факундо Кампацо није дао ниједан поен, док је Вилдоса убацио седам.
Престали смо да играмо кошарку“, рекао је Ивановић после меча и укратко објаснио ситуацију са његовим тимом која после Купа не изгледа добро на терену.
Сада Црвена звезда полако окреће курс ка АБА лиги, а тамо је у понедељак чека гостовање Партизану.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:54 10.03.2023
КРАЈ - 75:66
21:51 10.03.2023
Последњи минут
Црвена звезда је изгубила меч у Атини, а чека се само коначни резултат. Можемо рећи неочекивано јер су црвено-бели у једном моменту водили са 53:37.
21:47 10.03.2023
Последња два минута
У последња два минута Звезда улази са заостатком од 11 поена.
21:43 10.03.2023
37' – 67:60
Панатинаикос води, Звезда има времена да преокрене.
21:35 10.03.2023
36' – ПАО прави разлику
Лоши напади Звезде, грешке, Панатинаикос то користи и води са 64:58. Очигледан је пад црвено-белих у игри - 67:58
21:33 10.03.2023
34' – Тежак промашај Добрића
Добрић је промашио, Звезда губи 59:58, неизвесна завршница у Атини.
21:27 10.03.2023
32' – Тројка Волтерса
Сада је и Волтерс убацио тројку и ПАО води са 59:55
21:26 10.03.2023
31' – 56:55
Звезда је допустила велику серију домаћину и сада гледамо егал утакмицу чији је исход неизвестан. Сада и ПАО прелази у предност после коша Папајаниса.
21:23 10.03.2023
Крај треће четвртине
Звезда је дозволила серију 15-2 и резултат је 52:55
21:21 10.03.2023
29' – Серија Панатинаикоса
Панатинаикос је направио серију 12-1 и сада Зелени могу да запрете црвено-белима - 52:54
21:14 10.03.2023
28' – ПАО пружа отпор
Панатинаикос у последњих пар минута успева да пружи отпор, а Звезда сада води са 53:44
21:06 10.03.2023
25' – Марковићева тројка
У моменту када је Панатинаикос кренуо у повратак, Марковић је убацио тројку - 37:51
21:03 10.03.2023
24' – Томасова тројка
Панатинаикос је стигао до тројке, Томас је био прецизан, а у наредном нападу је Кузмић био одличан у скоку - 34:46
20:59 10.03.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, Звезда држи све у рукама, само треа да одради посао до краја. Ево и тројке Ивановића - 29:45
20:43 10.03.2023
Полувреме
Црвена звезда контролише утакмицу, држи све под контролом, игра разноврсно и одлази на одмор са предношћу од 29:42. Недовић за сада најефикаснији са 12 поена.
20:37 10.03.2023
20' – 27:40
Сјајна асистенција Недовића за Кузмића и сада Звезда већ има осетну предност.
20:32 10.03.2023
17' – Тројка Ивановића
Наскочио је Ивановић и погодио сјајан шут за три поена - 22:31. Потом и сјајан велеслалом Недовића - 22:33
20:30 10.03.2023
16' – Лазаревић!
Сјајно је Лазаревић прошао и набацио лопту и погодио - 20:28
20:26 10.03.2023
15' – Звезда диктира ритам
Црвена звезда држи све под контролом, види се да је квалитетнија екипа, али то све треба показати и доказати на терену - 17:26. Недовић је већ убацио 10 поена.
20:21 10.03.2023
11' – Недовић
Немања Недовић је фаулиран, доноси Звезди поене са пенала, па тако црвено-бели воде већ двоцифреном разликом - 11:22