Никола Јокић - Sputnik Србија

Јокић доминирао, па промашио два шута за победу – Денвер опет изгубио

Никола Јокић је уписао 102. „трипл-дабл“ у каријери, али је екипа Денвера продужила серију пораза. Лидери Запада су изгубили на свом терену од Бруклина са 120:122 (30:30, 39:31, 18:37, 33:23) у сјајној утакмици пуној преокрета и тесној завршници.
Сомборац, кандидат за МВП награду, је овај меч окончао са 35 поена, 20 скокова и 11 асистенција, а у самом финишу два пута је покушао да донесе победу свом тиму, али није успео.
Прва четвртина је прошла у егалу, завршена је резултатом 30:30. После 24 минута игре ипак се Денвер одвојио и на полувремену имао предност од 69:61, а Никола већ тада био на прагу „трипл-дабла“ јер је имао 19 поена, 11 скокова и 7 асистенција.
Ипак, потпуни преокрет у трећој четвртини, далеко боље су заиграли Нетси и на крилима Микала Бриџиса после 37:18 у овом делу меча стигли до 98:87 пред последњу деоницу.
На крају је Јокић својом новом маестралном серијом успео да уведе меч у неизвесну завршницу, међутим, у последњем минуту је промашио једно од два бацања за изједначење, па је било 121:120 за госте.
Ни наредни напад нису искористили играчи Денвера, затим је Бриџис погодио једно бацање и на крају Јокић није погодио тешку тројку за победу. Остало је 122:120 за госте.
Николин сјајан учинак ипак није био довољан за победу Денвера и прекид низа који сада износи три везана пораза. Мајкл Портер Џуниор је убацио 23 поена, док је најефикаснији у победничком тиму био Микал Бриџис са 25 кошева.
23:05 12.03.2023
48' – Крај утакмице!
Пробао је Јокић у последњој секунди за три и победу, али није успео. Бруклин је славио са 122:120 у драматичном финишу.
22:57 12.03.2023
48' – Јокић промашио шут за победу
Пробао је са једне ноге, али није погодио кош. Денвер пред поразом, још 3 секунде до краја...
22:56 12.03.2023
48' – Драма
Јокић промашује једно бацање, 120:121 има још 40 секунди до краја. Фаулиран је Спенсер Динвиди, па је Мелоун тражио челенџ. Успешан. Денвер иде у напад одлуке.
22:48 12.03.2023
46' – Денвер у налету
Јокић убацује двојку, 30. поен на мечу и Бруклин има само поен предности - 116:115.
22:42 12.03.2023
44' – Јокић!
Погађа Србин за два и смањује на 116:110. Гостујући тренер тражи тајм-аут, Никола је уписао већ 102. „трипл-дабл“ у каријери.
22:39 12.03.2023
43' – Разиграо се Денвер, али...
Бруклин нема намеру да испусти предност. Смит је убацио четврту тројку за 116:105.
22:33 12.03.2023
40' – Расте предност Бруклина
Денвер је у великим проблемима јер Бруклин има 14 поена разлике. Тренутно је 106:92, па Мелоун тражи тајм-аут. Немају домаћини решење за Бриџиса и Клакстона.
22:24 12.03.2023
36' – Крај треће четвртине
Бруклин има 11 поена предности (98:87) уочи последњих 12 минута.
22:17 12.03.2023
34' – Нетси у налету
Таман кад им Денвер приђе, они се одлепе. Смит је убацио трећу тројку за вођство гостију 90:83. А после још једног брзог коша и грешке Нагетса Мајк Мелоун је тражио тајм-аут.
22:10 12.03.2023
32' – Бруклин води
Сјајан кош је постигао Камерон Џонсон за два плус један и вођство Нетса од 83:80. Муче се Нагетси да спусте лопту до Јокића и то се види по резултату.
22:03 12.03.2023
29' – Никола иде ка трипл-даблу
Полако, али сигурно Јокић иде ка троструком двоцифреном учинку, требају му још две асистенције. Тренутно је на 22 поена и 11 скокова, али се Бруклин вратио у меч па је Мелоун тражио тајм-аут јер је нерешено (77:77).
21:38 12.03.2023
24' – Крај првог полувремена!
Сјајна друга четвртина за Нагетсе који су на крилима Јокића стекли лепу предност од осам поена разлике. Сомборац је био сјајан и то, чини се са пола гаса, јер је забележио 19 поена, 11 скокова и 7 асистенција.
21:32 12.03.2023
22' – Преокрет Денвера!
Гордон је погодио за три поена за вођство лидера Запада од 57:54. Каква серија Денвера на крилима Николе Јокића.
21:31 12.03.2023
20' – Никола стиже Нетсе
Још шест везаних поена забележио је Јокић који доминира под кошевима, па је само 54:51 за Нетсе. Десет поена Николе у овој четвртини.
21:24 12.03.2023
18' – Јокић се разиграо
Чим је ушао с клупе Никола преузео је ствар у своје руке. Флоутер, па затим и леп погодак из окрета и тренер Бруклина мора да тражи тајм-аут иако његов тим води са 49:43. Јокић је тренутно на 11 поена, осам скокова и четири асистенције.
21:16 12.03.2023
15' – Бруклин се одлепио
Лоше делује ова резервна петорка Денвера у овим тренуцима што гости користе да побегну на 41:35. Мајкл Мелоун је тражио тајм-аут, ваљда ће вратити Николу Јокића на терен.
21:06 12.03.2023
12' – Крај прве четвртине!
Јокић ју је дочекао на клупи, да мало одмори, а после првих 12 минута је нерешено 30:30.
21:03 12.03.2023
11' – Никола прорадио
Коначно су заиграли Нагетси на свог најбољег играча. Никола је стигао до седам поена, седам скокова и три асистенције. Полако, али сигурно иде ка дабл-даблу, а Денвер води са 28:25.
20:52 12.03.2023
6' – Преокрет Денвера
Брзо су домаћи надокнадили шест поена заостатка, Гордон и Портер су донели Денверу предност од 13:12. Тајм-аут.
20:47 12.03.2023
5' – Никола још без коша
Много боље су гости отворили овај меч. Играју лепо и разноврсно у нападу и воде са 12:6. Јокић за сада има по скок и асистенцију, без поена.