Вечити дерби - Sputnik Србија

Звезди мало и 20 разлике – Партизанов преокрет за памћење и велики корак ка првом месту

Један од најважнијих дербија ове сезоне добио је Партизан – 92:81. Пред рекордних 17 хиљада навијача у Арени одмерили су снаге црно-бели и црвено-бели, а ближи првом месту на крају лигашког дела АБА лиге сада су играчи које са клупе предводи Жељко Обрадовић. Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
Партизан је сада на скору 19-2, Звезда је на 17-3, али црвено-бели имају утакмицу мање. Парни ваљак је после оваквог резултата много ближи освајању првог места, а самим тим и предности домаћег терена у плеј-офу што је изузетно важно.
Важно је рећи да Црвена звезда има бољи међусобни скор, па би у случају да вечити буду поравнати по броју победа црвено-бели имали предност.
У првом полувремену постојао је само један тим и само један играч. Факундо Кампацо је бриљирао, убацио је 21 поен, погађао невероватне тројке и Звезда је водила и са 20 разлике, а на полувреме је отишла са 14 поена предности.
Потом је Партизан решио да пружи одговор и добром игром у трећој деоници стигао је до разлике мање од 10 поена што је значило да ћемо пратити узбудљив меч до краја, можда и неизвесну завршницу.
Све што је Звезда створила у првом полувремену просула је у трећој четвртини, па се победник овог дербија тражио у последњој четвртини после сјајне тројке Јама Мадара.
А, последње деонице очигледно нису специјалност Звезде ове сезоне.
Најефикаснији на овој утакмици био је Матијас Лесор са 27 поена и осам скокова, Факундо Кампацо је стао на 21 поену из првог полувремена. Код Партизана Ледеј је додао 17, Егзум 15, а код Звезде је одличан био Лука Митровић са 17 поена.
Мало ко је могао да претпостави да ће се утакмица овако завршити јер је Звезда водила са 48:28, деловало је да све држи у рукама, Кампацо је плесао по терену, али је онда дошло до огромног преокрета.
Партизан улази у финиш сезоне као фаворит за прво место на крају лигашког дела, самим тим и екипа која ће имати могућност да игра најважније утакмице на свом терену.
Што се претходних година показало као кључно.
Иначе, 17.124 навијача на трибинама чине нови рекорд по посети у АБА лиги.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:43 13.03.2023
На крају и немиле сцене, замало да дође до обрачуна Матијаса Лесора и Филипа Петрушева.
Последњи минут
Партизан води 87:79, Митровић је погодио. Црно-бели имају велику предност.
22:37 13.03.2023
Последња два минута
Партизан води са 85:75 у последња два минута. Егзум је промашио тројку, а онда Мадар долази до лопте, Лесор је погодио за 87:75. Пета лична Пантеру
22:33 13.03.2023
36' – 81:72
Резултат у последњој деоници је 18:6, велика борба у Арени
22:24 13.03.2023
34' – 74:66
Мадар је погодио још један шут, Звезда се поново угасила у другом полувремену. Потом и прелепа асистенција Мадара за Смаилагића - 74:66. Партизан у последњој четвртини води са 11:0.
22:20 13.03.2023
33' – Пети фаул Кампаца, Партизан води
Аргентинац је сада добио пети фаул и нећемо га видети до краја меча. Генерално слабо друго полувреме, а Партизан прелази у предност после тројке Ледеја - 68:66
22:14 13.03.2023
31' – Закуцавање Лесора
Сада је Партизан пришао на само поен заостатка после коша Лесора. Потом је Француз желео да се обрачуна са неким из Звездиног тима - 65:66
22:10 13.03.2023
Крај треће четвртине
После три одигране деонице резултат је 63:66 за Црвену звезду после тројке Јама Мадара у последњој секунди. Помогла је црно-белима и техничка грешка која је досуђена Небојши Илићу.
22:09 13.03.2023
29' – Партизан се вратио у меч
Партизан се вратио, Звезда није успела да сачува предност, а имала је и 20 поена предности, тако да је сада утакмица жива - 58:63
22:01 13.03.2023
27' – Ледеј половичан
Ледеј је убацио једно слободно бацање, а онда Митровић закуцава - 51:60
21:56 13.03.2023
26' – Партизан испод 10 разлике!
Прво тројка Пантера, потом и Лесор даје поене из транзиције и сада су црно-бели спустили разлику испод 10 поена - 50:58
21:53 13.03.2023
25' – 45:56
Партизан успева да направи разлику у трећој деоници, Кампацо је промашио тројку - 45:56
21:48 13.03.2023
23' – Партизан тражи одговор
Партизан жели да одговори, али Вилдоса му не помаже у томе. погодио је уз фаул - 38:54.
21:45 13.03.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме дербија, Партизан је ушао са много енергије и жели да промени стање, а Звезда да задржи велику предност - 34:48. Аврамовић је погодио - 36:48
21:29 13.03.2023
Док траје полувреме, погледајте емисију Спутњик спорта на тему „Зашто се повукао Немања Видић“
Немања Видић - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2023
Подкаст
Зашто се повукао Немања Видић | Спутњик спорт
21:28 13.03.2023
Полувреме
Црвена звезда много боља у првом полувремену, Кампацо је убацо 21 поен, црвено-бели воде са 48:34 после 20 минута.
21:20 13.03.2023
18' – Још једна невероватна тројка
Кампацо игра невероватно полувреме, већ је убацио чак 19 поена - 26:44. Кампацо се поиграва кошарке, заиста бриљира и доминира - 28:46
21:18 13.03.2023
17' – Каква тројка Кампаца
Невероватно шта је сада Кампацо успео да погодио, ушла је тројка и Звезда води са 39:22. Невероватан шут Аргентинца.