Србин погодио пречку па заплакао на терену – Маркове сузе означиле крај сна

© AFP 2023 / MIGUEL RIOPAМарко Грујић
Марко Грујић - Sputnik Србија, 1920, 15.03.2023
Фудбалери Интера савладали су Порто у другом мечу осмине финале Лиге шампиона резултатом 1:0, али је све могао да преокрене Марко Грујић, репрезентативац Србије, који је у завршници погодио пречку. Српски фудбалер емотивно је поднео пропуштену шансу па је меч завршио у сузама.
Нападао је Порто све до самог краја, а последњу шансу на мечу за продужетак имао је Марко Грујић који је сјајним скоком захватио лопту после центаршута. Лопта је ударила у пречку, а када је судија свирао крај Србин није могао да заустави сузе.
„Навијачи су нам пружили велику подршку. Схватили су да смо да ли све од себе да победимо и направили су фантастичну атмосферу. Разочарани смо што им нисмо пружили радост“, рекао је Грујић после утакмице.
© AFP 2023 / PATRICIA DE MELO MOREIRAМарко Грујић
Марко Грујић
Пре велике шансе српског репрезентативца прилику да донесе изједначење у 95. минуту имао је и Мехди Тареми. Ирански нападач послао је лопту главом, а онда је ударила у стативу.
Иако је утакмицу завршио у сузама, Марко Грујић има разлога да буде задовољан. Добио је поверење тренера Сержа Консеисаоа и на терену је провео свих 90 минута.
Тренер Порта није без разлога одлучио да српски фудбалер остане целу утакмицу у постави. Грујић је имао важну улогу, а статистика најбоље говори о томе. Добио је десет дуела, и имао 89 одсто успешних додавања.
Нема сумње да је српски фудбалер одиграо једну од најбољих утакмица у дресу Порта, а сузе само говоре о томе колико је Грујићу стало до поготка.