Лига шампиона - Sputnik Србија

Реал рутински елиминисао Ливерпул – Наполи показао силу против Ајнтрахта

Фудбалери Реал Мадрида и Наполија су последња два учесника четвртфинала Лиге шампиона пошто су после реванш утакмица успели да сачувају стечену предност из првих мечева и елиминисали су Ливерпул, односно Ајнтрахт из Франкфурта, победама и на свом терену.
Сурови на свом терену против гостију из Немачке били су играчи Наполија, остварили су тријумф са 3:0, за укупних 5:0.
Меч је обележио Виктор Осимен са два гола, а у стрелце се уписао и Пјотр Зјелински, поготком из једанаестерца.
Са друге стране, Реал Мадрид је успео да сачува предност из првог дуела против Ливерпула (5:2), али и да оствари још једну победу.
Жестоким налетима на старту утакмице тим тренера Карла Анчелотија готово да је уплашио ривала који своје ретке шансе није користио и окршај на стадиону Сантјаго Бернабеу је завршен резултатом 1:0, а једини стрелац био је лидер Реала Карим Бензема.
Иако је Ливерпул имао прву велику прилику преко Нуњеса који је очајно шутирао из практично „један на један“ ситуације са Куртоом, Реал се показао као опаснији ривал у наредном периоду и нанизао је неколико великих шанси.
Највреднија помена се догодила у 14. минуту када је Винисијус са свега неколико метара шутирао, али је његов земљак Алисон успео на чудесан начин да сачува мрежу Ливерпула.
Како се Ливерпул грчевито бранио, тако су и у Напуљу пролазили фудбалери Ајнтрахта, веома опасни су били убојити стрелци Наполија Кварацхелија и Осимен, али нису успевали да нађу прави пут до мреже противника.
Драматичан тренутак за Ливерпул се догодио и у 19. минуту када је Камавинга топовски шутирао са двадесетак метара, Алисон је скочио, врховима прстију је дотакао лопту и скренуо је до пречке, а само три минута касније ударац из даљине је опробао и Модрић.
На половини првог полувремена опао је ритам на оба стадиона, гости су добили који минут лопте у поседу, уписали су и једни и други „црвени“ понеки солидан напад, али после пола сата игре мреже су остале мирне.
Коначно, задрхтала је одбрана Наполија после грешке и лоше комуникације, а истовремено је Ливерпул успео да пронађе рупе у одбрани Реала, али је попут Алисона и Куртоа био на висини задатка.
После дуго времена у игри Наполија појавио се Кварацхелија, стуштио се ка голу противника, али је изборио само корнер у 42. минуту, голман Трап је био веома фокусиран и потом је спречио погодак из угла.
Ипак, није било помоћи за њега у другом минуту надокнаде времена, Политано је са десног бока упутио један „балон“ центаршут који је дуго путовао и стигао право на главу Осимена који је скочио у маниру средњег блокера у одбојци и главом пласирао лопту у угао гола, високо преко Трапа.
Наполи је тиме стигао до предности, неколико тренутака пре одласка на полувреме, док су у Мадриду мреже остале мирне, захваљујући голманима који су били најбољи актери у својим тимовима.
Док је Ливерпул желео офанзивније да крене у друго полувреме, Ајнтрахт са друге стране то није успевао и за то је кажњен другим голом Осимена у 53. минуту, чиме је Наполи практично обезбедио четвртфинале Лиге шампиона, а потврда тога се догодила 11 миута касније када је пенал реализовао Зјелински за великих 3:0.
Добио је Лучано Спалети, тренер Наполија, луксуз да одмори своје најбоље играче, док је у Мадриду Јирген Клоп грчевито покушавао да пронађе право решење за екипу и да нападне домаће.
Никако то није успевало за ногом енглеском саставу, Реал је држао утакмицу „на нули“ све до 78. минута када је Алисона матирао Бензема, после сјајне акције коју је отворило додавање Камавинге, после чега је уследила бриљантна асистенција Винисијуса, уз лошу реакцију Ван Дајка.
До краја није било промена резултата па из ових двомеча даље иду две апсолутно боље екипе које су оствариле две победе – и у гостима и на домаћем терену за место међу осам најбољих тимова Европе.
Токове мечева сте могли да пратите уз Спутњик:
МАДРИД:
Реал Мадрид - Ливерпул 1:0 (0:0), прва утакмица 5:2
(Бензема 78)
НАПУЉ:
Наполи - Ајнтрахт Франкфурт 3:0 (1:0), прва утакмица 2:0.
(Осимен 45+2, 53, Зјелински 64п)
22:54 15.03.2023
КРАЈ – Победе Наполија и Реала за четвртфинале!
22:45 15.03.2023
МАДРИД 85' – И опет ништа за Ливерпул
Ни Салах ни Арнолд нису успели да упуте ударац, одлично је реаговала одбрана Реала.
22:38 15.03.2023
МАДРИД 79' – Води Реал!
Пукла је одбрана Ливерпула, сјајан контранапад Мадриђана и реализација Бенземе после правог карамбола у шеснаестерцу ривала!
Реал води 1:0!
22:37 15.03.2023
МАДРИД 77' – И даље јалово...
Лепо су „исплели“ акцију фудбалери Ливерпула, али далеко, далеко од прилике за реализацију.
Остаје 0:0.
22:36 15.03.2023
МАДРИД 75' – Лош ударац Карвахала
Нашао се бек Реала у прилици да опроба шут, али је то лоше урадио.
22:22 15.03.2023
НАПУЉ 64' – Трећи гол за Наполи!
Стрелац са беле тачке је Зјелински.
Наполи води против Ајнтрахта са 3:0!
22:21 15.03.2023
НАПУЉ 62' – Пенал за Наполи!
Карамбол у шеснаестерцу гостију је резултирао најстрожом казном.
МАДРИД 53' – Какав промашај!
Валверде је остао сам пред Алисоном и није успео да постигне гол!
22:12 15.03.2023
НАПУЉ 53' – Поново Осимен!
Други гол за Наполи који води 2:0 против Ајнтрахта!
22:10 15.03.2023
НАПУЉ 51' – Наполи полако...
Нема јурења код домаћих, чувају и лопту и резултат.
22:08 15.03.2023
МАДРИД 48' – Јалови покушаји Ливерпула
Неколико набачених лопти у казнени простор Реала, али без ефекта.
21:49 15.03.2023
ПОЛУВРЕМЕ – Ливерпул издржао, Ајнтрахт није!
Ипак је виђен један гол у првом полувремену, Осимен је довео Наполи до предности, док су у Мадриду бриљирали голмани – Алисон са једне и Куртоа са друге стране па су мреже остале нетакнуте.
21:47 15.03.2023
НАПУЉ 45+2' – Води Наполи!
У другом минуту надокнаде времена Виктор Осимен доводи Наполи до предности бриљантним скоком и ударцем главом после одличног центаршута Политана!
21:43 15.03.2023
НАПУЉ 42' – Велика шанса!
Кварацхелија се стуштио ка голу Ајнтрахта и шутирао, али је изборио само корнер.
21:36 15.03.2023
МАДРИД 35' – Недовољно...
Винисијус није добро шутирао, лак посао за Алисона.
21:34 15.03.2023
МАДРИД 33' – Добар Нуњес, бољи Куртоа!
Добар продор и шут, али и још боља одбрана.
21:32 15.03.2023
НАПУЉ 31' – Велика штета!
Каква прилика за Ајнтрахт, добра акција, али и лоша комуникација нападача гостију па је изостао погодак.
21:28 15.03.2023