Партизан и Фенербахче - Sputnik Србија

Нокаут за шампиона и злата вредна победа Партизана у Истанбулу

Кошаркаши Партизана забележили су злата вредан тријумф у борби за Топ 8 Евролиге. Црно-бели су у Истанбулу нокаутирали шампиона Европе екипу Ефеса са 97:84 (11:23, 28:14, 24:27, 34:20).
Како је Ефес отворио меч уз две тројке Илајџе Брајанта и асистенције разиграног Мицића, деловало је да ће домаћин да згроми Партизан. Одлично су у првој четвртини играчи Ергина Атмана шутирали и врло лако стигли до невероватних 17 поена разлике (23:6), што је био вероватно најгори старт црно-белих ове године.
Ипак, Партизан се тргао, крајем прве и почетком друге четвртине направио серију од 11:0 и пришао на 25:17. Топили су црно-бели у другој деоници предност Ефеса, који је лако ушао у бонус, почео да срља и греши у нападу, па су на крилима сјајног Зека Ледеја (14 поена) брзо преузели вођство од (31:30) које су потом контролисали.
У финишу првог полувремена Аврамовић и Пантер су серијом 6:0 донели највећу предност Партизану од 39:35, коју је кошем у последњем нападу неутралисао Плајс, па је Партизан на одмор отишао само са два поена предности. Ипак, импонује податак да су Београђани убацили чак 28 поена шампиоину Европе у другој четвртини.
Трећа четвртина донела је прави револверашки обрачун у коме је Партизан коначно шутирао како треба, убацио и пет тројки, али нису имали решење за Вила Клејбурна који је са 15 поена био просто незаустављив и држао домаћине у игри. Резултат свега је био поен предности (64:63) са којим је Ефес ушао последњу четвртину.
А у последњој деоници као да је Партизан првак Европе, а Ефес повратник после десет година. Црно-бели су одиграли једну од најбољих четвртина у сезони, убацили нестварних 34 поена и успели да нанесу тежак пораз екипи Ергина Атамана.
Управо је техничка грешка за турског тренера у тренуцима када се ломио меч на 79:72 испоставила као пресудна. Партизан је после тог детаља отишао на највећих 15 поена разлике (87:72) и било је јасно да злата вредни бодови у борби за топ 8 путују у Београд.
Најбољи у победничком тиму био је Кевин Пантер са 19 поена, Лесор је убацио 17, а поен мање Ледеј и Нанели, уз 14 кошева Аврамовића. У екипи Ефеса, Kлејбурн је имао 22 поена, Илајџа Брајант 16, а наш Василије Мицића 15 кошева.
После ове победе црно-бели су на скору 16-13 и налазе се у веома доброј позицији пред последњих пет утакмица у регуларном току Евролиге, по питању пласмана у доигравање. Партизану остају утакмице на домаћем терену против Олимпијакоса, Барселоне и Реал Мадрида, затим гостовање Монаку и дуел у Арени са Панатинаикосом.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
20:23 16.03.2023
40' – Крај утакмице!
Велика злата вредна победа Партизана усред Истанбула.
20:12 16.03.2023
37' – Погубљени Турци
Плајс је направио фаул у нападу, а на другој страни Пнатер убацио тројку за 85:72.
20:08 16.03.2023
36' – Техничка за Атамана
После које је Партизан отишао на осам поена предности - 80:72.
20:04 16.03.2023
35' – Пантер и Нанели!
Две тројке Партизана уз рампу Смаилагића и Партизан води са 77:72. Тајм-аут Атмана.
20:00 16.03.2023
33' – Клајбурн!
Четврта тројка на мечу за овог играча, Ефес води 70:67.
19:59 16.03.2023
32' – Мицић!
Лаганих два поена плус једно са линије пенала за изједначење 67:67.
19:53 16.03.2023
30' – Крај треће четвртине!
Прави револверашки обрачун припао је Ефесу који води пред последњих десет минута са 64:63. Партизан је одлично шутирао, али није имао одговор за Клајбурна.
19:49 16.03.2023
28' – Клајбурн!
Цепа мрежицу за вођство Ефеса од 60:58.
19:48 16.03.2023
28' – Аврамоивић!
Пета тројка Партизана у овој четвртини који води са 58:55. Пре Алексе је и Пантер убацио за три.
19:44 16.03.2023
26' – Аврамовић!
Тројка за изједначење - 52:52. Гледамо резултатску клацкалицу за сада.
19:42 16.03.2023
25' – Мицић!
Тројка, па асистенција за Клејбурна и Ефес води 50:47.
19:39 16.03.2023
24' – Нанели!
Трећа тројка бека Партизана, црно-бели воде са 47:43.
19:38 16.03.2023
23' – Брајант!
Две брзе и везане тројке за Ефес и истопила се разлика од седам поена коју је Партизан стекао у уводних два минута другог полувремена. Тајм-аут за Обрадовића, Партизан води са 44:43.
19:18 16.03.2023
20' – Крај првог полувремена!
Тибор Плајс погађа у последњем нападу па Партизан иде на паузу са два поена предности - 39:37. Зек Ледеј са 14 поена најбољи код црно-белих.
19:16 16.03.2023
20' – Аврамовић, па Пантер!
Четири везана поена Алексе, затим грешка Мицића и први поени за Пантера. Партизан води са 39:35, Атаман тражи тајм-аут. До краја полувремена 17 секунди.
19:12 16.03.2023
18' – Ледеј!
Сигуран са линије слободних бацања, Партизан води са 33:32, Зек има 14 поена за сада.
19:07 16.03.2023
16' – Нанели!
Прва тројка за Партизан на мечу, Ефес има само поен предности - 30:29.
19:05 16.03.2023
15' – Мбаје!
Пета тројка Ефеса на мечу, Партизан нема ниједну. Домаћин води са 28:24.
19:03 16.03.2023
14' – Лесор!
Сјајна асистенција за Француза који смањује на 25:21, а имаће и додатно бацање јер је фаулиран. Атаман тражи тајм-аут, Партизан у серији 10:2 у другој четвртини.
19:01 16.03.2023