Факундо Кампацо - Sputnik Србија

Болни пораз Звезде у Барселони: Кампацо бацао магију – али без сензације у Каталонији

После напете и неизвесне утакмице кошаркаши Црвене звезде изгубили су од Барселоне у гостима у оквиру 29. кола Евролиге резултатом 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22).
Факундо Кампацо почео је меч са два промашаја за три поена, али је убрзо постао један од фактора стабилности Звездине игре у Барселони. Иако је домаћи тим чувао предност београдски тим је добро парирао.
Највише мука задавао је сјајни Алекс Абринес који је за кратко време погодио две тројке. Другу деоницу добро је отворио Лука Митровић који је Звезди донео и предност, а вођство је на пет поена попео Филип Петрушев.
Поени Николе Миротића били су кључни за враћање Барселонине иницијативе, али им Никола Ивановић после прве тројке за госте није дозволио да се превише резултатски одлепе.
Расположени Абринес погодио је до краја полувремена четири тројке из четири покушаја, међутим Звездина серија од пет поена оставила је простора за велику наду црвено-белих после 20 минута игре.
Није Звезда добро ушла у трећу деоницу, међутим већ у другој половини Факундо Кампацо почео је да баца магију. После тројке Стефана Марковића, Аргентинац је везао још две, а потом наставио са невероватном енергијом да игра и одбрану.
Мини серија Барселоне поново им је вратила предност од седам поена, међутим Бентил је тројком још једном вратио Звезду у живот, а потом су дуго чекани поени Луке Вилдозе донели изједначење у самој завршници четвртине.
Кош Аргентинца могао је да уведе у драму међутим она у последњој деоници није била велика јер Барселона није испуштала предност, упркос падовима.
Вилдоса је убацио два поена да би се на нови кош Зверзде чекало три и по минута када је Ивановић погодио тројку. Велику улогу преузели су Петрушев и Кампацо, међутим можда и преломни тренутак био је у рукама Стефана Лазаревића.
Имао је Лазаревић зицер за изједначење на два минута до краја, али га је промашио што су казнили Јокубаитис и Калинић.
Најефикаснији играч био је Факундо Кампацо са 24 поена, једним скоком из четири маестралне асистенције, док је у Барселони најбоље одиграо сјајни Никола Миротић који је убацио 21 поен уз пет скокова и једном асистенцијом.
Исти број поена имао је и Јан Весели, док су код Звезде били двоцифрени још и Филип Петрушев са 12, Бен Бентил са 11 и Лука Митровић са исто толико поена.
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 17.03.2023
Партизанов блицкриг збунио Руса: „Тајм-аут Ердоган!“
22:24 17.03.2023
40' – Крај! Пораз Звезде у Барселони
22:22 17.03.2023
40' – Калинић погађа тројку
Вилдоса не погађа за три, док Калинић успева и увећава предност на седам поена разлике. Остало је још 50 секунди! – 83:76.
22:20 17.03.2023
39' – Маестрални Кампацо
Магични Кампацо не одустаје! Сјајни Аргентинац убацио је нову тројку, али Јокубаитис на другој страни погађа за два – 80:76.
22:17 17.03.2023
38' – Лазаревић промашио зицер
Кампацо је смањио предност Барселоне на само два поена разлике, а Весели не погађа.
Лазаревић је имао зицер за изједначење међутим не користи ову шансу, а онда кажњава Јокубаитис који погађа под фаулом – 77:73.
22:15 17.03.2023
37' – Тројка Петрушева
Није могао Кампацо да прође одбрану Барселоне која се сада фокусирала на то заустави Аргентинца. Напад не користе ни Каталонци, а онда као кап улази тројка Петрушева – 75:71.
22:13 17.03.2023
36' – Неспортски фаул Веселог враћа Звезду у игру
Весели прави неспортски фаул због чега се извинио, а Кампацо је оба пута прецизан са линије слободних бацања. Звезда је добила и лопту са стране, али Факундо маши тројку.
Петрушев је потом фаулиран под кошем и смањује предност Барселоне на пет поена разлике – 73:68.
22:10 17.03.2023
35' – Одличан Митровић
Весели уз звук сирене из незгодне позиције постиже кош, потом је Миротић направио фаул над Кампацом.
Митровић је био окружен двојицом противничких кошаркаша, али је успео да поентира. Узвраћа Весели закуцавањем – 73:64.
22:07 17.03.2023
34' – Тројка Ивановића
Вилдоса губи лопту, док на другој страни Миротић успева да изнуди фаул.
Са линије за слободна бацања Миротић враћа Каталонцима двоцифрену предност, а онда Ивановић тројком прекида серију Барселоне – 69:62.
22:04 17.03.2023
33' – Серија Барселоне
Поново се одлепила Барселона на седам поена предности, а Митровић није успео да погоди зицер.
Калинић је направио добар продор и уписао прве поене на утакмици – 68:59.
22:00 17.03.2023
32' – Поново се буди Миротић
Погађа Вилдоса, а Петрушев шаље потом Веселог на линију за слободна бацања, а Чех је половичан.
Петрушев губи лопту, а Миротић кажњава новом тројком. Лука Вилдоса добија техничку – 66:59.
21:58 17.03.2023
31' – Последњих десет минута
Весели враћа предност Барселони, а онда Звезда губи лопту. Јокубаитис на другој страни није био прецизан за три – 60:57.
21:53 17.03.2023
30' – Крај треће деонице
Коначно је погодио и Вилдоза и то у каквом тренутку, за изједначење! Сатурански прави грешку у корацима после сјајне одбране Петрушева – 57:57.
21:49 17.03.2023
29' – Сјајни ритам Звезде
Још једном је погодио фантастични Кампацо, који не блиста само у нападу већ и у одбрани,а онда Бентил закуцава – 57:55.
21:48 17.03.2023
28' – Налет на обе стране
Кошаркаши Барселоне добро су одбранили шут Бентила, а онда Миротић испрвља грешку Веселог.
Бентил је остао сам и погодио тројку, док на другој страни закуцава Весели– 57:51.
21:46 17.03.2023
27' – Рапсодија Аргентинца
Остаје Кампацо сам и уписује нову тројку! Узвраћа Лапровитола истом мером– 53:48.
21:44 17.03.2023
26' – Наставља Кампацо
Као кап улази нова тројка Кампаца, а онда Факундо избија лопту Лапровитоли. Митровић није био прецизан у нападу Звезде, а по први пут маши тројку Абринес – 50:45.
21:39 17.03.2023
25' – Сјајан Кампацо
Кампацо погађа тројку,а шутем за два узвраћа Сатурански, који добро користи и наредни напад. После сјајног паса Кампаца Марковић уписује другу тројку – 50:42.
21:37 17.03.2023
23' – Води Барселона
Митровић је погодио, али је закаснио јер се сирена чула пре него што је испустио лопту. После сјајног продора Миротић не успева да упише нове поене – 46:36.
21:35 17.03.2023
22' – Двоцифрена предност
Сатурански погађа за три поена, а на другој страни не успева да поентира Ивановић. Миротић је остао сам и погодио другу тројку – 46:36.
21:33 17.03.2023
21' – Почиње друго полувреме
Први напад у другом полувремену има Звезда, али губи лопту. На срећу, добар посао ради одбрана – 40:36.