Никола Јокић - Sputnik Србија

Јокић поново близу трипл-дабла, али смушени Денвер није преживео чувену дворану

Никола Јокић забележио је још један добар индивиуални учинак у НБА лиги, али Денвер Нагетси нису успели да сруше Њујорк Никсе у чувеној дворани Медисон Сквер Гарден. На крају је било - 116:110. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу уз Спутњик.
Јокић је завршио меч са 24 поена, 10 скокова и осам асистенција.
Била је то утакмица са чудним кретањем резултата. Брансон је отворио дуел са 16 поена у првој деоници, Никси су водили, а онда је Јокић успео да убрза игру Нагетса и да доведе свој тим до предности на полувремену, а у томе му је помагао Џамал Мари који је као и Портер Јуниор убацио неке важне шутеве.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 18.03.2023
Навијач напао Јокићевог саиграча – Никола поново испао херој /видео/
Денвер је потом успео да се одлепи у трећој деоници, Јокић се приближавао трипл-дабл учинку, а онда је уследила серија грешака, Јокић је мора се рећи и губио лопте, а Нагетси су све казнили и у последњу четвртину се ушло са резултатом 91:91.
На крају су Никси били оштрији од смушеног Денвера и однели су победу. Јокић није успео тројкама да спасе свој тим у последњем минуту.
Такође ни Колдвел Поуп није био прецизан у шуту за три поена, тако да и у тој чињеници треба тражити разлог пораза Нагетса.
Џамал Мареј био је најефикаснији код Денвера са 25 поена, шест асистенција и четири скока. Јокић је додао 24 поена, 10 скокова и осам асистенција, а победу Никсима донео је расположени Брансон са 24 поена и пет асистенција.
Денвер је после овог пораза и даље на врху Запада НБА лиге са 47 победа и 24 пораза, Мемфис је други са 42-27.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
20:22 18.03.2023
КРАЈ
Победа Никса од 116:110
20:21 18.03.2023
24 секунде до краја
Јокић је промашио тројку, Никси воде 116:110 и пред победом су.
20:17 18.03.2023
Последњи минут
Никси воде 112:110, Колдвел Поуп је промашио битне тројке, а Брансон диже на 114:110
20:15 18.03.2023
Последња два минута
Сјајан потез и кош Јокића, нерешено је 110:110
20:13 18.03.2023
Последња четири минута
Мареј је убацо тројку и Денвер води са 108:106, неизвесно је у Њујорку.
20:06 18.03.2023
42' – Драма
Драма је у Медисон Сквер Гардену, 104:100 води Њујорк, неизвесна завршница је пред нама, Јокић се вратио на терен. И одрадио је сјајну вртешку за свој 22. поен. После тројке Портера Денвер води са 105:104
20:02 18.03.2023
38' – Никси воде
Никси играју јако мотивисано, Денвер је убацио две тројке, Јокић је на клупи, а резултат је 102:97 за домаћина.
19:50 18.03.2023
Крај треће четвртине
После три одигране деонице резултат је 91:91
19:47 18.03.2023
34' – Преокрет
Денвер је нагло пао, направио грешке и допустио Никсима да поведу - 90:88
19:43 18.03.2023
32' – Никола све ближи трипл-даблу
Јокић је тренутно на 18 поена, шест скокова и шест асистенција, тако да је све ближи трипл-даблу, а Денвер води са 86:80
19:35 18.03.2023
28' – Јокић на 18 поена
Добро је отворио Никола друго полувреме, убацио је тројку, а Денвер води са 79:69
19:28 18.03.2023
25' – Јокић добро отвара трећу деоницу
Поентира Србин, сада је на 15 поена, а Денвер води 71:67
19:10 18.03.2023
Полувреме
После првог полувремена Денвер води са 67:62, успео је да преокрене добром игром Јокића, али и спољних шутера. Никола Јокић је на 13 поена, четири скока и четири асистенције.
19:02 18.03.2023
21' – Мајсторија Јокића!
Окренуо је Никола чувара и стигао до 13. поена. Јако лепо је одрадио акцију, сада је 55:52, Денвер се вратио у игру.
18:57 18.03.2023
19' – Ево Јокићевих поена
Никола се умешао у утакмицу и уписао нова два поена, Денвер се приближава - 47:41. Потом и погађа уз фаул, тако да је већ двоцифрен, убацио је 11 поена - 51:46
18:55 18.03.2023
18' – Јокић и даље на шест поена
Јокић за сада не прави разлику како смо навикли, успели су Никси да га зауставе, а зато Џамал Мари и Грин доносе важне поене Нагетсима - 45:37
18:47 18.03.2023
15' – Денвер анемичан
Некако Нагетси играју споро и анемично, не сналазе се баш најбоље и зато Никси воде са 45:32.
18:41 18.03.2023
Крај прве четвртине
Денверова одбрана поново показује порозност, а Никола Јокић је на шест поена, два скока и једној асистенцији. Њујорк води са 36:28
18:31 18.03.2023
9' – Денвер пружа отпор
Успевају Нагетси да пруже отпор, смањили су разлику, али нису успели још да успоре Брансона који је убацио већ 16 поена - 28:20
18:25 18.03.2023
6' – Ево поново Јокића
Стигао је српски кошаркаш до шест поена, Њујорк форсира шут за три поена и то му даје резултат - 23:14