Американац проговорио српски због Јокића: „Браво, брате, браво“

© AP Photo / Seth WenigНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2023
Ерон Гордон, саиграч Николе Јокића из редова Денвера, на српском је честитао Сомборцу 28. „трипл-дабл“ у сезони.
Јокић је предводио Нагетсе до победе над Бруклином 108:102 са 22 поена, 17 скокова и 10 асистенција, уз шут из игре 9/12 за 35 минута колико је провео на паркету.
„Браво, брате, браво“, узвикнуо је Гордон приликом једног напада у последњој четвртини желећи тако да охрабри Николу у тренуцима када је Бруклин хватао залет. Никола је који напад пре тога уписао потребну асистенцију за „трипл-дабл“.
Денверу је ово била тек друга победа у последњих седам утакмица, али су и даље први на Западу са учинком од 48-24.
Тренер Мајкл Мелоун каже да је ова победа била врло важна за Негетсе.
„Очигледно је да смо били у лошој серији, само са једном победом на последњих шест мечева и да нисмо играли онако како умемо. Зато је ова победа важна и поносан сам на њу“, рекао је Мелоун.
Оно чиме Јокићев тренер није био задовољан је то што су његови пулени у трећој четвртини испустили 20 поена предности. Срећом, то им се није обило о главу.
Џамал Мареј је уз Мајкла Портера имао значајну улогу у разлици коју је Денвер направио у другој четвртини.
„Изашли смо јако на паркет, агресивно и одрадили добар посао у већем делу меча, чувајући предност и држећи их на дистанци“, оценио је Мареј.
Следећу утакмицу Денвер игра тек у четвртак ујутру против Вашингтона.