Кошаркаши Црвене звезде Немања Недовић и Филип Петрушев - Sputnik Србија

Звезда савладала „Душкову“ Басконију – радује се и Партизан

Кошаркаши Црвене звезде остварили су победу против Басконије у оквиру Евролиге. Душко Ивановић је са црвено-белима савладао свој бивши клуб са 74:63. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Црвено-бели су овим тријумфом сачували барем теоретске шансе да се пласирају у плеј-оф, а овакав развој ситуације одговараће и Партизану који се, између осталог, бори и са Басконијом за улазак у ТОП 8.
Сада Црвена звезда има скор 13-17, док је Басконија на 15-15, а Партизан је на 16-13 тренутно.
Басконија је много боље стартовала утакмицу, направила двоцифрену разлику, али су црвено-бели успели да преокрену на крилима Огњена Добрића.
Генерално је одбрана била велика предност Звезде на овој утакмици, допустила је само 63 поена нападу какав поседује Басконија.
Најефикаснији у победи Звезде били су Немања Недовић са 20 поена, Бен Бентил са 12 и Добрић са 11 поена. Факундо Камапцо је завршио дуел на рођендан са три поена, три скока и седам асистенција.
Дакле, велики удео у Звездиној победи имали су и повратници у тим – Огњен Добрић и Немања Недовић. Српски репрезентативци нису играли на утакмици против Барселоне, а сада су били у саставу тима, баш као и Далибор Илић, док места међу дванаесторицом није било за Николу Ивановића.
Код Басконије су се најбоље показали Томпсон са 15 поена, шест асистенција и пет скокова, а Гиједраитис је додао 10 поена.
Лука Митровић је показао сјајну игру и завршио дуел са осам победа, седам скокова и чак пет асистенција.
Лоша ствар по Црвену звезду је повреда Луке Вилдосе који се пожалио на повреду, осетио је бол у нози. Код њега ће се чекати даље анализе.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
20:48 23.03.2023
КРАЈ!
Победа Црвене звезде - 74:63
20:47 23.03.2023
Последњи минут
Звезда води са 71:63, делује да је овде све готово и решено.
20:44 23.03.2023
Последња два минута
Ушли смо у последња два минута, Звезда води са 69:61 и сада је јако близу победе. Звезда води 71:61
20:38 23.03.2023
35' – Недовић!
Расположен је Недовић вечерас за игру, погодио је важну тројку, Звезда води са 68:61
20:36 23.03.2023
35' – 65:57
Петрушев је опробао шут, али није био прецизан. Басконија је спустила на пет разлике, али је онда Кампацо погодио прву тројку из пет покушаја.
20:27 23.03.2023
32' – 59:49
Басконија полако тоне, Звезда диктира ритам и делује да црвено-бели у атмосфери Пионира иду ка новој победи.
20:23 23.03.2023
30' – Крај треће деонице
После три одигране четвртине Црвена звезда води са 57:49.
20:19 23.03.2023
27' – Звезда контролише скок
Кампацо се још није уписао у стрелце, потом Марковић маши, Звезда води са 50:43. Ево и тројке Недовића. Маринковић враћа тројком - 55:49
20:11 23.03.2023
24' – Звезда преузела иницијативу
Ево поново сјајног Добрића, Звезда је преузела иницијативу и сада црвено-бели воде са 45:40. После тројке Бентила црвено-бели воде 50:40
20:08 23.03.2023
22' – Косово Србија
Одјекује Пиониром „Косово Србија!“
20:05 23.03.2023
Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, Звезда води са 41:38 и сада све изгледа позитивније по црвено-беле.
19:49 23.03.2023
Крај првог полувремена
Занимљиво је било у првих 20 минута, Басконија је боље стартовала, потом је Звезда преокренула, а на полувреме се иде са резултатом 39:38.
19:41 23.03.2023
Повреда Вилдосе
Аргентинац се поново ухватио за задњу ложу и одмах је отишао у свлачионицу.
19:38 23.03.2023
16' – 34:35
Бентил погађа са линије за слободна бацања и сада је Звезда потпуно у игри. Потом и сјајно закуцавање Мартина - 32:35. Сада су се и навијачи подигли. Потом и Добрић погађа и сада гледамо потпуни егал - 34:35
19:32 23.03.2023
15' – Маринковић блокиран
Пробао је са продором бивши кошаркаш Партизана, али је изблокиран овог пута - 25:35. Звезда даје поене и сада је испод 10 разлике. Шанса за Звезду да додатно смањи разлику.
19:29 23.03.2023
14' – 24:35
Басконија је прешла у предност од 11 поена, двоцифрена разлика је на страни шпанског клуба.
19:25 23.03.2023
12' – 23:31
Басконија успева да одржи предност, Звезда никако да повеже неколико успешних напада и одбрана. Сада је Добрић промашио тројку.
19:20 23.03.2023
Крај прве четвртине
После првих 10 минута игре Басконија води, игра боље, а црвено-бели су одговорили преко Добрића, Митровића и Марковићеве тројке - 21:26
19:12 23.03.2023
7' – 12:17
Басконија форсира игру у транизицији, Коцар је расположен, а са друге стране Митровић доноси поене црвено-белима, као и Добрић.
19:05 23.03.2023
4' – Мартин доноси поене
Мартин је донео Звезди два коша, али Костело одговара истом мером па Басконија води са 11:4. Потом је Вилдоса убацио тројку - 11:7 за госте