Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Ђоковић гледао, Партизан бриљирао – лидер Евролиге капитулирао у Београду

Кошаркаши Партизана остварили су велику победу у оквиру Евролиге. У Београду је гостовао лидер лиге Олимпијакос, али се у Пиреј црвено-бели враћају поражени – 90:75. Тријумф црно-белих могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Партизан је кроз меч ставио акценат на тројке, Данте Егзум је играо одличну утакмицу, додао се и Нанели као и Пантер, Лесор је радио свој стандардан посао и пред Новаком Ђоковићем који је био пристуан Партизан је остварио велику победу.
Можда и једна од најважнијих победа у борби за одлазак у ТОП 8 фазу.
Партизан сада има скор 17-13 као и Макаби са којим дели шесту позицију. Фенербахче је пети са 18-12, а Монако четврти са 20-10.
Басконија је осма са 15-15, колико има и деветопласирани Жалгирис.

Најефикаснији у победи Партизана били су Нанели са 17 поена и пет асистенција, Пантер је исто додао 17, а Егзум 15 поена. Матијас Лесор је додао 12 поена и 10 скокова.

Партизан је одлично играо у првом полувремену, водио 14 разлике, потом је допустио у трећој деоници да се Олимпијакос врати, али су црно-бели одличном игром на крају славили са убедљивих 15 поена разлике.
Партизан наставља да се пење на табели Евролиге, делује да је близу да уђе у плеј-оф, али има још да се игра до краја лигашког дела сезоне.
А, онда ће тек црно-белима уследити важне утакмице, по свему судећи и борба за одлазак на Фајнал фор.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:52 24.03.2023
КРАЈ - 90:75!
21:50 24.03.2023
Последњи минут
Партизан је готово оверио победу, само да видимо који ће бити коначан резултат - 85:73. Потом и тројка Папапетруа - 88:73
21:48 24.03.2023
Последња два минута
Промашио је Папапетру, а на другој страни погађа Папаниколау и сада је 83:71. Чини се да Партизан држи све у својим рукама у овој завршници и да иде ка победи.
21:45 24.03.2023
Последња три минута
Ушли смо у сам финиш утакмице, а Нанели је зачинио финиш сјајним закуцавањем - 83:66
21:43 24.03.2023
37' – Леп потез Нанелија
Сјајно је Нанели прошао до коша и поентирао за 81:66
21:40 24.03.2023
36' – Каква тројка Пантера!
Погодио је Пантер са велике удаљености и црно-бели воде са 79:63
21:35 24.03.2023
35' – Борба у Арени
Велика борба у Арени, Партизан води, али се Олимпијакос не предаје. Папапетру је закуцао, Олимпијакос прави грешку - 69:60
21:32 24.03.2023
33' – Закуцавање Лесора
Лесор је сјајно закуцао, а пре тога је Мекисик убацио тројку - 67:58
21:31 24.03.2023
Какво закуцавање Егзума!
Једно од најбољих закуцавања ове сезоне направио је Егзум за 65:54
21:28 24.03.2023
31' – Три слободна бацања за Пантера
Фаулиран је Пантер при шуту за три поена и тако ће имати три слободна бацања - 63:52
21:24 24.03.2023
Крај треће четвртине
После три одигране четвртине резултат је 60:52
21:20 24.03.2023
28' – Партизан је вратио двоцифрену предност
На два минута пре краја треће деонице Партизан води са 10 разлике, а Нанели маши нову тројку - 56:46
21:17 24.03.2023
26' – Тројка Егзума
Јако, јако важна тројка Егзума да мало црно-бели продишу - 53:46. Погодио је потом и једно слободно бацање - 54:46
21:12 24.03.2023
25' – Од плус 15 до плус 6
Партизан је јако лоше стартовао друго полувреме и Олимпијакос је успео да се врати и да истопи велику предност црно-белих - 50:44
21:08 24.03.2023
Ђоковић гледа Партизан!
Новак Ђоковић је у Арени где гледа меч између Партизана и Олимпијакоса у Евролиги. Гробари су га подржали и скандирали његове име. Наравно, познато је да Ђоковић подржава пре свега Црвену звезду.
21:06 24.03.2023
22' – 48:38
Олимпијакос је ушао са великом енергијом у друго полувреме и сада је 10 разлике.
21:04 24.03.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме и то поенима Фала – 48:36
20:48 24.03.2023
Полувреме
После 20 минута игре Партизан има сјајну предност са којом црно-бели могу да буду презадовољни јер ипак играју против лидера Евролиге вечерас пред 20 хиљада људи - 48:34! Олимпијакос је шутирао 0/12 за три поена у првом полувремену.
20:45 24.03.2023
20' – Пантер запалио Арену
Наскочио је Пантер и погодио за три поена из транзиције - 48:34. Партизан ће имати последњи напад у првом полувремену.
20:44 24.03.2023
19' – Партизан форсира тројке
Лесор је ухватио офанзивни скок после промашаја Пантера, Партизан форсира шут за три поена - 45:30