Фудбалери Србије - Sputnik Србија

Влаховић је Пиксијев џокер – Србији три бода у Подгорици

Фудбалери репрезентације Србије славили су са 2:0 (0:0) на гостовању Црној Гори у оквиру квалификација за Европско првенство. Први гол постигао је Душан Влаховић у 78. минуту, а други погодак је исти играч уписао у 96. минуту. Утакмицу сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Орлови су у спорој и тешкој утакмици успели да дођу до једног гола и огромна три бода. После победе над Литванијом, екипа Драгана Стојковића Пиксија забележила је још један тријумф на старту квалификација.
А, Влаховић је дошао до још два гола.
После 45 минута игре нису виђени голови у Подгорици, Савићевић је могао да донесе предност Црној Гори после кикса Вање Милинковић-Савића, а Митровић је у 29. минуту промашио највећу прилику за Орлове.
Није то било баш садржајно прво полувреме, доста је било прекида, фаулова... Црна Гора је боље кренула утакмицу, потом је Србија појачала ритам, али генерално није виђено много шанси и прилика.
Зато је Пикси на старту другог полувремена на неки начин признао да је погрешио што је ставио Илића и Ђуричића у прву поставу, па је уместо њих увео Влаховића и Живковића.
У 57. минуту Јоветић је имао велику прилику да дође до гола, шутирао је са 16 метара, а Вања Милинковић Савић је сјајно одбранио. Сјајна реакција је то била.
Ипак, Србија је успела до гола у 78. минуту када је Младеновић проиграо Влаховића, а овај донео предност Орловима.
Испоставило се и – победу.
На крају је после добре акције Живковића и Лукића Влаховић потврдио победу. Показао је нападач Јувентуса да поседује њух за гол.
Као што је Пикси промашио са убацивањем Илића и Ђуричића у прву поставу, тако је погодио са увођењем Влаховића и Живковића.
Преокренули су ток меча и тако сада Србија има шест освојених бодова из два меча.
Додајмо и да је у утакмици из наше групе Мађарска надиграла Бугарску са 3:0 (3:0). Сва три гола пала су у првом полувремену, а стрелци су били Вечеј у 7, Собослај у 26. и Адам у 39. минуту.
Утакмицу из Подгорице сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
23:06 27.03.2023
Вучић честитао победу
Председник Србије Александар Вучић честитао је победу Орловима.
„Честитам момци, хвала у име свих грађана Србије. Честитам и свим Србима у региону који су били уз нашу репрезентацију“, написао је Вучић на друштвеним мрежама.
Надокнада времена
Играће се још пет минута. Србија пред победом.
22:29 27.03.2023
86' – Србија чува резултат
Сада је Орловима важно да сачувају предност до краја утакмице. Из игре су изашли и Митровић и Тадић. Дефанзива је главни циљ Орлова.
22:24 27.03.2023
78' – Гол је признат!
Србија дефинитивно води са 1:0!
22:23 27.03.2023
Гледа се ВАР
ВАР проврава да ли је гол Србије регуларан.
22:21 27.03.2023
ГООООООООООООЛ - ВЛАХОВИЋ!
Србија води са 1:0! Младеновић је проиграо Влаховића, а овај је левом ногом дошао до гола. Да ли ће се гледати ВАР?
22:20 27.03.2023
77' – Нешто занимљивије друго полувреме
Игра се нешто боље у наставку, Србија је нешто опаснија, али и даље без правих шанси.
22:13 27.03.2023
70' – Влаховић агилан
Откако је ушао у игру, фудбалер Јувентуса је стално у акцији, али није успео још да опасније запрети.
22:12 27.03.2023
69' – Корнер
Први корнер Србије на утакмици, али није било опасности по домаћина.
22:09 27.03.2023
65' – И даље без голова
После више од сат времена игре нема голова, Јоветић је био најближи поготку, а у доброј прилици био је и Митровић у првом полувремену - 0:0
22:06 27.03.2023
Детаљи са утакмице
Црна Гора - Србија - Sputnik Србија
22:00 27.03.2023
57' – Јоветић у великој шанси
Јоветић је имао велику прилику да дође до гола, шутирао је са 16 метара, а Милинковић Савић је сјајно одбранио. Сјајна реакција!
21:55 27.03.2023
51' – Живковић у продору
Прошао је Живковић, центрирао, али је лопта прошла кроз шеснаестерац. Потом је пробао Крстовић. Мало живљи приступ обе екипе.
21:51 27.03.2023
Измене
У игру су ушли Душан Влаховић и Андрија Живковић, а изашли су Ђуричић и Илић. Експеримент очигледно није успео.
21:50 27.03.2023
Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, лопта је код играча Црне Горе.
21:49 27.03.2023
Репрезентативци Србије након постигнутог другог гола против Литваније - Sputnik Србија, 1920, 27.03.2023
Подкаст
Србију муче старе бољке, а Европу – 20.000 Срба | Спутњик спорт
21:33 27.03.2023
45' – Полувреме
После 45 минута игре без голова у Подгорици, Савићевић је могао да донесе предност Црној Гори после кикса Вање Милинковић Савића, а Митровић је у 29. минуту промашио највећу прилику за Орлове.
21:27 27.03.2023
Мађарска убедљива
Мађарска убедљиво води против Бугарске, већ је 3:0, а стрелци су Вечеј, Собослај и Адам.