Партизан - Барселона - Sputnik Србија

Партизан пропустио велику шансу – Миротићева Барселона славила пред 20.000 навијача у Београду

Кошаркаши Партизана пропустили су велику шансу да надиграју Барселону у оквиру Евролиге. Гости су славили пред 20.000 навијача резултатом 89:80. Утамицу сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Партизан је имао предност у првом полувремену, држао је ритам, али је пред крај првог дела игре почео да пада, а онда лошом трећом четвртином допустио Барси да преузме контролу и дође до победе.
Партизан после ове утакмице има скор 17-14, близу је пласмана у плеј-оф, али још га није математички осигурао.

Најбољи појединац код Партизана био је Данте Егзум са 24 поена, док је Кевин Пантер додао 16, а Зек Ледеј 10 поена. Код Барселоне убедљиво најбољи били су Никола Миротић са 19 поена и осам скокова и Лапровитола са 23 поена и седам асистенција.

Можда и најважнија статистичка колона била је она која показује шут за три поена код Барселоне. Шпански тим шутирао је 11/18 за три поена што је било превише за црно-беле.
Важну улогу у победи Барселоне имао је Јан Весели, бивши играч Партизана, који је убацио 14 поена, томе додао шест скокова и четири асистенције, док је његов сународник Саторански додао 10 поена и пет асистенција.
Партизан је у низу страшних утакмица, савладао је Олимпијакос, изгубио је од Барселоне, а за три дана дочекује Реал Мадрид.
Биће то још један прави спектакл у Београду.
Црно-беле је у Арени бодрио 20.041 навијач, али ни то није било довољно да се надигра екипа коју са клупе води Шарунас Јасикевичијус, ученик Жељка Обрадовића.
Партизану тек следе највеће борбе. Ову против Барселоне на крају није могао да добије, а највећи разлог за то је енергетски пад на почетку треће четвртине.
Лекција, већ за меч који следи против Реал Мадрида.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Минут и по пре краја
Барселона води са 83:74 и има напад. Делује да су црно-бели ипак пред поразом вечерас у овој сјајној атмосфери Арене
22:16 28.03.2023
Последња два минута
Погађа Миротић - 10 разлике за Барсу - 73:83
22:15 28.03.2023
Тројка Саторанског
Барселона је сада отишла на 10 разлике после тројке Чеха.
22:13 28.03.2023
Последња три минута
Партизан јури осам поена заостатка. Тежак задатак, али не и немогућ
22:09 28.03.2023
36' – Тројка Лапровитоле
Невероватно игра Аргентинац вечерас - 70:76. Миротић после погађа - 70:78
22:07 28.03.2023
35' – Егзуууууум!
Какву тројку је погодио Егзум, штета што Саторански враћа - 68:73. Партизан је у игри - 70:73
22:06 28.03.2023
34' – 65:71
Егзум је дошао до нових поена, сада црно-бели морају да стегну одбрану ако желе преокрет.
22:02 28.03.2023
32' – Миротићева тројка
Миротић игра са много жеље, сада је погодио тројку - 63:69
22:00 28.03.2023
32' – Егзум!
Погодио је и Егзум, тајм-аут тражи Барселона која води са три разлике - 63:66
21:59 28.03.2023
31' – Одличан Аврамовић
Украо је Аврамовић лопту и поготком спустио разлику на 60:66
21:55 28.03.2023
30' – Крај треће четвртине
После три одигране деонице Барселона води са 66:58. Партизан је и даље у игри, али је одиграо слабу трећу четвртину. Замало да Нанели погоди са половине терена, лопта је изашла из коша.
21:52 28.03.2023
28' – Лоша трећа деоница
Партизан игра лоше у овој четвртини и допустио је Барселони да направи велику предност за овакву утакмицу - 55:66
21:43 28.03.2023
26' – Барселона преузела иницијативу
Барса игра боље у трећој деоници и зато води са 49:59. Највећа предност вечерас.
21:41 28.03.2023
24' – Миротић аши
Промашио је Миротић, Партизан сада у ситуацији да јури предност - 49:55
21:38 28.03.2023
23' – Леп кош Пантера
Из трка је шутнуо Пантер и погодио двојку - 47:51
21:36 28.03.2023