Кошаркаш Црвене звезде Огњен Добрић - Sputnik Србија

Звезда се не предаје – Слепи мишеви поражени у Београду

Кошаркаши Црвене звезде остварили су нову победу у Евролиги, а овога пута надиграли су Валенсију у Београду са 92:73. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Звезда је овога пута играла без Немање Недовића, али је зато Душко Ивановић могао да рачуна на Луку Вилдосу.
Звезда је овако стигла до 14. победе и показала је да и даље гаји наде да може до плеј-офа. Уједно је са овом победом помогла и Партизану који је на скору 17-14. Валенсија је сада на 14-17.
Најзаслужнији за победу Звезде били су Филип Петрушев са 20 поена и седам скокова, као и Огњен Добрић који је дао 16 поена, а Факундо Кампацо их је испратио са 15 поена и седам асистенција.
Кампацо је поново показао класу и био је главни играч у организацији игре, посебно када у игри није било Немање Недовића.
Код Валенсије најефикаснији били су Радебо са 14, Харпер и Џонс са по 12, односно Виктор Клавер и Лопез Аростеги са по 10 датих поена.
Звезда је кренула боље, али је чак Валенсија водила са једним поеном предности после прве четвртине. Потом је Звезда убацила у већу брзину, а посебно у последњој деоници повећала разлику и славила скоро са 20 поена предности.
Утакмици у испуњеном Пиониру присуствовао је и Новак Ђоковић, који је добио овације навијача.
У наредном колу Црвена звезда у петак гостује Асвелу. Са овом победом Звезда је задржала какве-такве шансе за пласман у плеј-оф.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
20:52 29.03.2023
КРАЈ
Победа Звезде од 92:73
20:50 29.03.2023
Последњи минут
Звезда је дошла до победе, чека се коначни резултат.
20:47 29.03.2023
Последња два минута
Звезда повећава разлику, сада је већ јасно да ће Звезда доћи до победе - 86:71.
20:44 29.03.2023
Добриииић!
Ево тројке Добрића која вероватно прелама питање победника на вечерашњем дуелу - 83:71
20:40 29.03.2023
Пет минута до краја
Црвена звезда води са 76:66 и држи све карте у својим рукама у самој завршници.
20:35 29.03.2023
34' – Звезда значајно ближа победи!
Црвено-бели иду на предност од 12 разлике, Холанд је убацио тројку и сад аје 76:64
20:32 29.03.2023
33' – 71:64
Вилдоса је промашио, али онда Харпер губи лопту у контри. Враћа се Кампацо у игру
20:28 29.03.2023
31' – Почела је последња четвртина
Последњих 10 минута, Звезда води пет разлике и има бољу ситуацију од Валенсије у завршници - 69:64
20:23 29.03.2023
Крај треће четвртине
После 30 минута игре резултат је 69:62 за Црвену звезду
20:16 29.03.2023
28' – Каква тројка Кампаца
Кампацо се подигао и убацио тројку, али опет Валенсија успева да врати преко Џонса - 65:59
20:14 29.03.2023
27' – Јако лепа акција Звезде
Петрушев је погодио на крају јако лепе акције у којој је учествовао готово цео тим Звезде - 62:55
20:10 29.03.2023
24' – Серија тројки
Звезда је почела све више да даје поене из рекета, потом је Дубљевић дао тројку, а онда је и Добрић вратио истом мером - 58:48. Онда и тројка Клавера - 58:51
20:08 29.03.2023
23' –Звезда прави разлику
Одлично је Звезда отворила друго полувреме и дошла до двоцифрене предности - 53:43
19:48 29.03.2023
Полувреме
Добра кошарка у првом полвремену, играло се ефикасно на обе стране, а Црвена звезда је била боља и води после 20 минута са 46:41. Најефикаснији код Звезде је Мартин са седам поена, док је Радебо убацио 12 за Валенсију.
19:43 29.03.2023
19' – Мартин се разиграо
Важно по Звезду је што се Мартин разиграо и донео је предност црвено-белима од осам поена - 44:36
19:36 29.03.2023
17' – Холандова тројка!
Ево сада Холанда са тројком, дигао је навијаче на ноге - 39:33
19:34 29.03.2023
16' – Борба у Пиониру
Брзо се игра у Пиониру, Звезда је повела поенима Митровића, Аростеги је убацио кош, као и Вилдоса на другој страни - 36:33
19:25 29.03.2023
14' – Валенсија добро шутира
Сада се Харпер подигао и погодио тројку, а Слепи мишеви воде са 30:28. Бентил враћа за изједначење.
19:23 29.03.2023
12' – Не да се Валенсија
Веб се дигао на тројку и погодио, тако да је сада поново нерешено - 24:24
19:18 29.03.2023
Крај прве четвртине
После првих 10 одиграних минута неизвесно је, Валенсија води са 21:20 иако је водила у већем делу четвртине.