Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Пао је Реал, пала је „стотка“, пао је и рекорд – Партизан корак ближи плеј-офу Евролиге!

Кошаркаши Партизана су резултатом 104:90 остварили велику победу у 32. колу Евролиге над Реал Мадридом у препуној београдској Арени пред рекордним бројем гледалаца за европско такмичење у сезони (20.068) чиме су стигли на корак од пласмана у плеј-оф.
Партизан је остварио 18. победу у сезони и за обезбеђивање места међу осам најбољих тимова Европе неопходна му је још једна победа, а до краја лиге играће против Монака у гостима и Панатинаикоса на свом паркету.
Црно-бели су веома дисциплинованом и усмереном игром успели да се одупру једном од најбољих тимова Европе и да га оставе практично без шансе за победу.
Чак шесторица играча Партизана имала су двоцифрени поентерски учинак, најбољи међу њима били су Матијас Лесор и Кевин Пантер са по 16 поена, један мање је убацио Данте Егзум, на 14 је остао Џејмс Нанели, Ален Смаилагић је за свега девет минута убацио 11 поена, а Јанис Папапетру је уписао десет.
Вреди истаћи да су поене уписали сви кошаркаши који су се нашли на терену, Ледеј шест, Аврамовић и Анђушић по пет, Трифуновић четири, Мадар два, а Вукчевић није наступио.
Тренер Обрадовић је утакмицу почео дефанзивном петорком, на терену су се одмах нашли одбрамбени „специјалци“ Аврамовић, Трифуновић и Папапетру, што је био јасан знак шта трофејни стручњак жели да постигне на старту дуела.
Користили су играчи Реала грешке црно-белих јер напад није функционисао најбоље, Смаилагић се жестоко борио са Таваресом, а разиграо се и Муса доневши предност Реалу од пет поена (18:13).
Ипак, Партизан је имао своју идеју, јурио је заостатак, дошао је до егала, али је противник поново користио шансе и са два поена (23:21) отишао на први мали одмор, а проблем за домаће била су три фаула Мадара.
У наставку је конце игре преузео Егзум, одбрана је постајала све боља, а после свега два минута и закуцавања Нанелија дошло се до преокрета и вођства од 26:25, што није успео да спречи чак ни тренер гостију Матео.
Заиста, спектакуларну игру су приказали играчи Партизана, одбраном су терали противника на тешке шутеве, Пантер и Нанели су погађали на другој страни, стигли су и до двоцифрене предности, а на полувреме су отишли са вишком од 11 поена – 49:38.
Трећа деоница је почела на фантастичан начин за Партизан, Таварес је добио трећу личну грешку, повели су црно-бели са чак 14 поена предности, али је уследио пад због лоших фаулова, сва четири „мала“ су резултирала слободним бацањима и повратком противника на свега пет поена разлике.
Кретњу низбрдо спречио је Егзум са пет узастопних поена, после неразумног најпре фаула, а потом и техничке грешке, судије су готово искључиле Папапетруа из игре, Реал је враћен на пет поена разлике, потом је Анђушић убацио два слободна бацања чиме је одбијен налет противника за 74:67, а пред последњу деоницу црно-бели су водили са 78:72 после још једног поклоњеног фаула Реалу.
Није то пореметило црно-беле, најпре је Анђушић погодио слободна бацања, после тројке Ледеја Арена је „експлодирала“, а затим је Лесор изнудио четврти фаул Тавареса који је додатно подгрејао атмосферу, али је истоветно прошао и Лесор због чега је у игру морао да се врати Смаилагић који је одмах погодио тројку за 89:76, али је затим направио четврти фаул.
Низ прекршаја је настављен, Тавареса је „излудео“ Ледеј, изнудио је прекршај, а потом и техничку грешку после чега је уследила сјајна серија црно-белих за чак 18 поена предности на нешто мање од пет минута до краја дуела – 94:76.
Тројком је Пантер донео 20 поена разлике црно-белима на три и по минута до краја, ускоро је „пукла и стотка“, а до краја дуела домаћи су рутински обавили посао и остварили 18. победу у сезони.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:33 31.03.2023
40' – Крај! Велика победа Партизана!
Бриљантна партија црно-белих и победа резултатом 104:90.
22:27 31.03.2023
38' – Стотка!
Партизан води 100:80!
22:23 31.03.2023
36' – Пантер!
Тројка за 98:78, 20 разлике за Партизан!
22:21 31.03.2023
Опет пао рекорд Евролиге!
У Арени је 20.068 гледалаца!
22:19 31.03.2023
36' – Нанели!
Закуцавање за 94:76!
22:18 31.03.2023
35' – Смаилагић!
Преко Фернандеса за 92:76!
22:17 31.03.2023
35' – Таварес добија и шесту личну!
Фаул и техничка!
22:16 31.03.2023
34' – Смаилагић!
Тројка за 89:76!
22:15 31.03.2023
34' – Не ваља...
Четврти фаул и Лесора.
22:12 31.03.2023
33' – Сјајно!
Четврти фаул Тавареса, Партизан води 86:74!
22:09 31.03.2023
32' – Ледеј!
Тројка за 84:72!
31' – Анђушић одличан
Изнудио је фаул и погодио слободна бацања.
Партизан води 81:72.
22:04 31.03.2023
30' – Партизан и даље води
Али само шест поена, 78:72.
22:03 31.03.2023
30' – Невероватно!
Муса је падао пре него што га је Лесор додирнуо и добио је три слободна бацања.
Судије, заиста, немају компас...
Партизан води 78:72.
22:02 31.03.2023
30' – Лесор!
Преко свих за 78:69!
22:01 31.03.2023
30' – Од два фаула досуђен један
Претукли су Пантера и Фернандес и Поарје.
Партизан води 76:69.
21:59 31.03.2023
29' – Судије искључиле навијача!
Циркус праве судије у београдској Арени, чак и Хезоња покушава да их уразуми, али ништа од тога.
21:58 31.03.2023
29' – Замало!
Изашла је лопта из коша после шута Анђушића, али је добио три слободна бацања.
Партизан води 74:67.
21:56 31.03.2023
29' – Судије опет у елементу
И фаул и техничка за Папапетруа што је његова четврта лична грешка!
Реал смањује на 72:67.
21:55 31.03.2023
28' – Ужасно...
Папапетру и Лесор продају чисту лопту противнику, а Хезоња враћа тројком на 70:64.