Карим Бензема - Sputnik Србија

Челси се играо „Пепове Барселоне“ па изгубио од Реала – Милану италијански дерби

Реал Мадрид одрадио је успешно прву утакмицу четвртфинала Лиге шампиона победом над Челсијем од 2:0 (1:0), док је Милан надиграо Наполи са 1:0 (1:0). Утакмице сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу уз Спутњик.
Голове за Реал постигли су Карим Бензема у 22. и Марко Асенсио у 74. минуту утакмице, док је стрелац за Милан у италијанском дербију био Бенасер у 40. минуту.
У првом полувремену Реал је имао чак 10 шутева, од тога седам у оквир гола, тако да је голман Кепа Аризабалага имао пуне руке посла.
Није успео да одбрани Плавце у 22. минуту када је погодио, а ко други него Карим Бензема.
Покушали су играчи Челсија да се додају малтене у свом шеснаестерцу, покушавали су да имитирају игру Барселоне коју је водио ПепГвардиола, и нису једини који су због тога кажњени. Уследила је украдена лопта и реализација. Бензема је био на правом месту и само је ћушнуо лопту у мрежу после ударца Винисијуса.
Да Аризабалага није тако добро бранио могао је Реал и са већом разликом на одмор, а додуше могао је и Челси до гола одмах на старту меча када је имао две опасне контре.
У наставку је Бен Чилвел добио директан црвени картон и тиме је наговестио да ће Реал до новог гола, а постигао је Асенсиоу 74. минуту утакмице.
У исто време Наполи је у Милану кренуо много боље, стварао шансе, али је на крају Милан много задовољнији.
Кварацхелија се нашао у доброј шанси у 5. минуту, потом је и Зјелински пробао, али је потом Милан стигао до предности.
Бенасер је погодио на асистенцију Дијаза! Дијаз је био добар у контранападу, на крају је лопта стигла до Бенасера и он је казнио госте због погрешаја у 40. минуту.
До краја утакмице је и Наполи остао са играчем мање јер је Ангуиса добио жути картон прво у 70. па потом и у 74. минуту.
Пред реванше Реал Мадрид и Милан имају много више разлога за расположење.
Утакмице сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:58 12.04.2023
КРАЈ
Победа Реал Мадрида над Челсијем од 2:0, односно Милана над Наполијем - 1:0.
22:43 12.04.2023
МАДРИД 84' – Реал чува предност
Реалу је прво и најважније да сачува предност, а можда чак и да је увећа јер има играча предности у пољу. Реал води са 2:0, Милан против Наполија 1:0.
22:38 12.04.2023
МИЛАНО 75' – Црвени картон
Ево сада и црвеног картона у Милану, Наполи је остао са играчем мање, искључен је Ангуиса.
22:33 12.04.2023
МАДРИД 74' – Реал води са 2:0!
Чекао је Краљевски клуб праву шансу са играчем више и сада је 2:0. После корнера уследила је брза акција, а на крају је лопта стигла до Асенсија који је погодио за велику предност.
22:30 12.04.2023
МИЛАНО 70' – Спорији ритам
Нешто спорији ритам на Сан Сиру, нема толико дешања као у претходном делу утакмице.
22:19 12.04.2023
МАДРИД 59' – Црвени картон
Бен Чилвел је добио црвени картон, и то директан, јер је као последњи играч оборио Родрига. Сада је ово велика шанса за Мадриђане.
22:17 12.04.2023
МИЛАНО 56' – Пречка
Замало да Наполи стигне до поравнања, Елмас је пробао главом али је лопта погодила пречку.
22:10 12.04.2023
МАДРИД 46' – Пробао је Феликс, затим и Модрић
Челси је отворио друго полувреме са ударцем, али је одбранио Куртоа. Потом је и Модрић опробао ударац, али је лопта отишла преко пречке. Остаје 1:0 за Реал.
21:53 12.04.2023
ПОЛУВРЕМЕ
После 45 минута Реал и Милан воде са 1:0.
21:45 12.04.2023
МИЛАНО 40' – Води и Милан - 1:0!
У 40. минуту Миланези долазе у предност, а стрелац је Бенасер на асистенцију Дијаза! Дијаз је био добар у контранападу, на крају је лопта стигла до Бенасера и казнио госте.
21:42 12.04.2023
МАДРИД 40' – Реал напада
Реал напада константно, улази у шансе, али Кепа чува Челси за сада. Остало је 1:0.
21:37 12.04.2023
МАДРИД 35' – Велика шанса за Реал
Мадриђани су преузели иницијативу, Родриго је био у прилици, а Аризабалага је уписао нову одбрану. Да није њега, Челси је могао да буде у већем проблему.
21:34 12.04.2023
МИЛАНО 31' – Пробао је Леао
Милан је пробао да одговори на налете гостију, са продором је покушао Леао, али није успео до гола.
21:24 12.04.2023
МАДРИД 22' – Реал води са 1:0!
Поново Карим Бензема! Реал Мадрид води. Кепа је одбранио ударац Винисијуса, али је Француз био на правом месту. Потом и сјајна одбрана Куртое, умало да Челси одмах узврати.
21:16 12.04.2023
МАДРИД 13' – Бензема у шанси
Могао је Реал да поведе, али је Кепа одбранио ударац Бенземе из близине.
21:14 12.04.2023
МИЛАНО 12' – Наполи опаснији
На старту утакмице Наполитанци играју врло агресивно, сада је Зјелински опробао ударац, али је Мењан одбранио.
21:09 12.04.2023
МИЛАНО 5' – Шанса за Наполи!
Кварацхелија се нашао у доброј шанси, шутирао је из прве, али је Калабрија одбранио гол Милана који је прошао одлично у овој незгодној прилици. Домаћини вечерас лоше стартовали, гости одлични.
21:07 12.04.2023
МАДРИД 4' – Челси опет опасан!
У четири минута две јако опасне контре Челсија, Мадрид на старту врло неопрезан. Канте је повукао ову другу контру.
21:05 12.04.2023
МАДРИД 2' – Феликс пропустио велику шансу
Љут је Анћелоти јер је одбрана Мадрида допустила Жоау Феликсу да изађе у велику шансу, али није био довољно брз па се Реал одбранио. Јако опасна ситуација за Мадриђане.
21:03 12.04.2023