Кошаркаш Црвене звезде Огњен Добрић - Sputnik Србија

Звезда победом за инфаркт завршила сезону Евролиге – обрадовала и „партизановце“

Кошаркаши Црвене звезде играли су вечерас против Фенербахчеа на опроштају од ове сезоне Евролиге, а играчи Душка Ивановића су на крају остварили победу после продужетка – 91:89. Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Утакмица се решавала у неизвесној завршници, а на крају је Ник Калатес шутирао тројку за победу и није био прецизан.
Партизановци су навијали вечерас за Звезду јер је победа црвено-белих, уз пораз Макабија, односно победу Партизана над Панатиаикосом гарантовао пето место црно-белима. Звезда је „испоштовала“ свој део посла.
Најзаслужнији за победу Црвене звезде били су Факундо Кампацо са 24 и Огњен Добрић са 22 поена, док је Џонатан Мотли дао чак 27 уз осам скокова.
У првом полувремену боље је стартовао Фенер преко Мотлија и Калатеса, али су убрзо црвено-бели нашли начин да дођу до егала.
Повукао је Лука Вилдоса добрим потезима, на то се надовезао Добрић који је у првом полувремену убацио 10 поена, а одличан је био и Лука Митровић. Све је то било довољно да Звезда после 20 минута поведе са 41:39.
У другом полувремену се ушло у егал, константно је било нерешено, а онда је Гудурић промашио тројку за победу.
Исто то урадио је и Калатес само на крају продужетка, тако да је то значило да је Црвена звезда дошла до тријумфа.
И на тај начин привела сезону у Евролиги крају са скором 17-17 што је рекордни број победа црвено-белих до сада.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:23 13.04.2023
КРАЈ!
Кампацо је погодио јдно слободнпо бацање, а онда је Калатес промашио тројку - 91:89!
21:21 13.04.2023
Изгубљена лопта
Невероватно како су играчи Звезде изгубили лопту на 14 секунди пре краја
21:19 13.04.2023
Звезда води
Црвено-бели воде 90:87 и имају напад, Мотли је закуцао пре тога.
21:15 13.04.2023
Последњи минут
Звезда води шест разлике и ближа је тријумфу.
21:12 13.04.2023
4' – 90:84
Пјер је промашио, Звезда води! Шта је сада погодио Кампацо! Можда је решио дуел.
21:08 13.04.2023
3' – 85:82
Кампацо је погодио и Звезда води, потом Фенер прелази у предност - 83:82. Потом и закуцавање Петрушева - 85:82
21:07 13.04.2023
2' – Води Фенер
Митровић је погодио за Звезду, а онда је Хејс био прецизан - 81:82
21:06 13.04.2023
Почео је продужетак
1' – Да видимо коначни исход. Фенер има први напад.
21:04 13.04.2023
Гудурић промашио шут за победу
Иде се у продужетак! Резултат је 79:79 после четири одигране деонице.
21:01 13.04.2023
Кампацо
Кампацо је погодио за два поена и сада је нерешено 79:79
20:58 13.04.2023
Пенал завршница
Митровић сигуран, Мотли иде сада на пенале - 77:78. Мотли је промашио прво, а онда погодио друго - 77:79
20:42 13.04.2023
36' – Тројка Калатеса
Калатес је убацио тројку, Фенербахче води са 71:69
20:37 13.04.2023
34' – Две тројке Добрића
Повезао је Добрић две тројке и Звезда је сада у предности - 67:63
20:36 13.04.2023
33' – Гудурић стигао до 11 поена, тројка Добрића
Гудурић је двоцифрен, Фенер је повео са 63:61, а онда је Добрић убацио тројку и Звезда поново води.
20:33 13.04.2023
31' – Вилдоса
Погодио је Калатес, потом и Вилдоса са полудистанце и поново је нерешено 59:59
20:28 13.04.2023
30' – Крај треће четвртине
После три одигране деонице резултат у Пиониру је 57:57