Оливије Жиру - Sputnik Србија

Трк од 60 метара одвео Милан у полуфинале Лиге шампиона – Реал рутински у Лондону

Фудбалери Реал Мадрида и Милана играће у полуфиналу Лиге шампиона! Миланези су у реваншу играли 1:1 против Наполија у гостима, а Реал је славио против Челсија са 2:0 у Лондону. Утакмице сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Гол за Росонере дао је Оливије Жиру у 43. минуту, Осимен је дао малу наду Наполију голом у 93, док је Родриго био два пута стрелац за Краљевски клуб - у 58. и 80, минуту.
Далеко интеренсантије прво полувреме одиграно је у Напуљу. Домаћин је боље стартовао утамицу, али је у 22. минуту Милан дошао до пенала који није искористио Жиру, а голман Мерет је бриљирао.
Касније се и Наполи жалио и тражио пенал, али га није добио. Леао је неопрезно уклизао у свом казненом простору и оборио Лозана. Иако је био утисак да је фудбалер Милана направио прекршај, арбитар Марчињак је уз асистенцију ВАР собе одлучуио да најстроже казне није било.
Ипак, Милан је повео после првих 45 минута, а главни задужени за ту предност био је Рафаел Леао који је претрчао 60 метара, проиграо Жируа, а Француз је у тој ситуацији погодио за 1:0. Односно 2:0 у укупном резултату.
Покушавао је Наполи да смањи резултат у наставку, али навијачи су постајали све нервознији јер су гледали како Леао буквално прескаче дефанзивце њиховог тима. Могао је Наполи да се врати у живот у 80. минуту, али је Мењон одбранио сјајно пенал Кварацхелији.
Касније је Осимен дао гол наде, али је та нада кратко трајала. Није било времена за чудо.
Постоје добре шансе да у полуфиналу гледамо обрачун Милана и Интера, градских ривала. За то је потребно да Интер сачува предност од 2:0 против Бенфике у реваншу.
Милан је први пут у полуфиналу још од сезоне 2006/2007.
У Лондону се у исто време играла мало мање интересантна утакмица, Челси је нешто покушавао, трудио се да надокнади два гола заостатка из Мадрида, али то је све било танко па ће тако Мадриђани у полуфинале са још једном сигурном победом - 2:0 (0:0).
Оба гола постигао је Родриго.
Могао је Челси да учини двомеч интересантнијим да је дошао до гола када је Канте шутирао поред стативе или када је сјајни Куртоа одбранио покушај Кукуреље... А, када Плавци нису искористили своје шансе уследила је сурова казна екипе коју води Дон Карло Анћелоти.
Челси који са клупе води Френк Лампард, са друге стране, није показао довољан квалитет да би играо полуфинале Лиге шампиона.
Постоји добра шанса да ће Реал Мадрид у полуфиналу играти против Манчестер Ситија. Дакле, полако се цртају полуфинални парови.
Једно је сигурно, чека нас прави спектакл.
Утакмице сте могли да пратите уз Спутњик.
22:59 18.04.2023
НАПУЉ - КРАЈ!
Меч је завршен резултатом 1:1, Миланези су добили први дуел са 1:0 и на тај начин су се пласирали у полуфинале.
22:57 18.04.2023
НАПУЉ 92' – Гол Осимена!
Ево наде за Наполитанце у последњим минутима, сада је 1:1
22:53 18.04.2023
ЛОНДОН - Крај
Реал Мадрид је у полуфиналу са новом победом од 2:0!
22:52 18.04.2023
Фото-финиш
Делује да је све јасно, Реал је суштински са обе ноге у полуфиналу, а чека се и Милан да одради посао до краја. Имао је среће да је Мењон одбранио пенал.
22:46 18.04.2023
НАПУЉ 81' – Наполи промашио пенал!
Каква одбрана Мењана, Кварацхелија је прочитан! Ово ће вероватно бити преомни моменат.
22:44 18.04.2023
НАПУЉ 80' – Пенал за Наполи!
Показује Марчињак на белу тачку због игре руком дефанзивца Милана.
22:41 18.04.2023
ЛОНДОН 81' – Реал постигао нови гол!
Поново Родриго! Реал води са 2:0 и сада је оверио пласман у полуфинале! Овога пута асистент је био Валверде.
22:38 18.04.2023
ЛОНДОН 78' – Реал по плану
Рутински Реал одрађује посао, води са 1:0, има 2:0 из првог меча и мора да се догоди чудо па да Краљевски клуб не оде у полуфинале.
22:33 18.04.2023
НАПУЉ 68' – Наполитанци све нервознији
Покушава Наполи да смањи резултат, али навијачи постају све нервознији јер гледају како Леао буквално прескаче дефанзивце њиховог тима. Реал води у Лондону са 1:0, Милан у Напуљу исто са 1:0.
22:18 18.04.2023
ЛОНДОН 58' – Води Реал 0:1
Родриго је стрелац у Лондону и сада можемо да кажемо да је Реал једном ногом у полуфиналу. Додавали су се Родриго и Винисијус и решили целу одбрану Челсија, лепа акција.
22:15 18.04.2023
ЛОНДОН 50' – Опет Канте
Канте је био у шанси, али није то било тако опасно по Реал као у 45. минуту када је Куртоа спасио Мадриђане после покушаја Кукуреље.
22:10 18.04.2023
НАПУЉ, ЛОНДОН 46' – Почело је друго полувреме
Велика шанса за Наполитанце, али је Кварацхелија шутирао преко гола. Остаје 0:1.
21:53 18.04.2023
ПОЛУВРЕМЕ
Милан после првог полувремена води са 1:0 у Напуљу, док је у Лондону 0:0 после 45 минута. Наполи се жалио и тражио пенал, али га није добио. Није се гледао чак ни ВАР. Леао је неопрезно уклизао у свом казненом простору и оборио Лозана у 37. минуту. Иако је био утисак да је фудбалер Милана направио прекршај, арбитар Марчињак је уз асистенцију ВАР собе одлучуио да најстроже казне није било.
21:50 18.04.2023
НАПУЉ 45' – Поништен гол Осимену
Одговорили су Наполитанци у смирај првог полувремена, погодио је Осимен, али га је пре тога лопта погодила у руку па је погодак поништен.
21:44 18.04.2023
НАПУЉ 43' – ГОЛ ЗА МИЛАН!
Жиру овог пута није пропустио шансу коју му је наместио Леао, тако да Миланези воде са 1:0 на овом мечу, укупно 2:0! Спринтао је Леао преко 50 метара пре него што је асистирао Жируу.
21:43 18.04.2023
41' – И даље без голова
Милан је пропустио најбољу шансу у Напуљу, док ни у Лондону нема голова - 0:0 на оба меча. Са овим резултатима даље иду Милан и Реал.
21:35 18.04.2023
ЛОНДОН 30' – Мирно на Стамфорд Бриџу
Мирно је у Лондону, Реал рутински одрађује посао и најпре чува свој гол, а потом вреба из контре. У обе утакмице резултат је 0:0.
21:29 18.04.2023
НАПУЉ 29' – Нова велика одбрана Мерета
Поново је Жиру био у шанси и поново је Мерет одбранио гол Наполија. Ово је била прилика равна пеналу и поново је голман домаће екипе показао класу.
21:24 18.04.2023
НАПУЉ 22' – Промашен пенал!
Пробао је Жиру и промашио, односно Мерет му је одбранио пенал! Остаје 0:0! Ово је тек други пенал у каријери Жируа који Француз није искористио.
21:22 18.04.2023
НАПУЉ 22' – Пенал за Милан!
Шок за Наполитанце, пенал за Милан! Марчињак је показао на белу тачку. Оборен је Леао.