Гудељ увеличао срамоту Манчестера – Срби са „Чизме“ иду у полуфинала!

© AP Photo / Jose BretonНемања Гудељ
Немања Гудељ - Sputnik Србија, 1920, 20.04.2023
Фудбалери Севиље су осрамотили Манчестер јунајтед у четвртфиналу Лиге Европе и пласирали су се у полуфинале, док је до тог пласмана, али у Лиги конференција, стигла и српска Фиорентина упркос поразу од храбре екипе Леха из Познања.
Севиља је декласирала Јунајтед са 3:0 на свом терену, а цео меч за победнички састав одиграо је репрезентативац Србије Немања Гудељ.
Вреди истаћи, два од три гола шпанске екипе сервирали су сами себи фудбалери Јунајтеда, грешкама дефанзивца Харија Мегвајера и голмана Давида де Хее.
Убедљив је био и Бајер Леверкузен против Ројал Униона са 4:1, а велике драме су виђене у дуелима Роме и Фејенорда, односно Спортинга и Јувентуса.
Вучицу, за коју је наступио Немања Матић, голом у 89. минуту за победу од 2:1 и продужетак довео је Пауло Дибала, гол за полуфинале постигао је Стефан Ел Шарави у додатном времену, а победу од 4:1 комплетирао је Лоренцо Пелегрини.
Са друге стране, Јувентус је са 1:1 прошао даље због победе из првог дуела, на велику радост Филипа Костића и Душана Влаховића.
Спектакл је приредила, у такмичењу нижег ранга, Лиги конференција, екипа Леха која је победила Фиорентину, за коју су наступили Лука Јовић и Никола Миленковић, са 3:2, али је 4:1 из првог дуела било довољно за италијански тим да оде у полуфинале.
Кроз пенале је у то друштво стигао АЗ Алкмар, савладавши Андерлехт, а Вест Хем је са 4:1 дотукао екипу Гента.
Драматична завршница је окончала и дуел Нице и Базела јер после 90 минута није било победника, али је тас пао на вагу швајцарске екипе у додатном периоду.