Кошаркаш Партизана Кевин Пантер - Sputnik Србија

Историјска победа и брејк Партизана – Пантерова тројка за памћење!

Кошаркаши Партизана играли су прву утакмицу плеј-офа Евролиге против Реал Мадрида у главном граду Шпаније и дошли су до историјске победе од 89:87! Црно-бели воде са 1:0. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Утакмицу је решио Кевин Пантер тројком у последњој секунди!
Може се рећи да је Партизан у првом полувремену одиграо можда и најбољу партију у сезони, погађао је тројке у серији, кренуо је Смаилагић, наставио је Пантер, па су црно-бели у првих 20 минута убацили чак 48 поена и имали четири поена предности.
Очекивано, Реал је наставио у трећој деоници снажније у одбрани, иако није могао да рачуна на Тавареса. Све до краја треће деонице Реал је покушавао да се врати, а онда тројком Мусе повео почетком четврте четвртине.
Већ тада је могло да се наслути да ће у Мадриду да се гледа права драма, а до ње је и дошло.
Када је Реал повео са 77:70 деловало је да је готово, али се на дан када је Душан Кецман уписао у историју тројком у Загребу Партизан домогао невероватне победе и брејка у серији.
Памтиће се дуго, дуго тројка Кевина Пантера којом је преломио утакмицу у последњој секунди. Реал је потом имао напад на четири десетинке до краја, али није био прецизан.

Кевин Пантер је завршио утакмицу са чак 26 поена, док му је контратежу правио Габријел Дек који је убацио 24. Ледеј је додао 13 поена, Егзум, Лесор и Смаилагић су додали по 11.

Код Реала је одличан био Јабуселе са 14 датих поена, а Муса је додао 10.
Наредна утакмица игра се већ у четвртак, сада Партизан води са 1:0 и за два дана ће целокупан притисак бити на екипи из Мадрида.
Без обзира на крајњи исход сезоне, Партизан је већ сада направио невероватан успех.
Навијачи Партизана нестрпљиво чекају наставак бајке.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
23:01 25.04.2023
ПОБЕДА ПАРТИЗАНА!!!
22:59 25.04.2023
ПАНТЕРРРРРРРРРРРРРРРРРРР!
Погодио је тројку Пантер четири десетинке до краја - 87:89!
22:55 25.04.2023
21 секунда
Реал води 87:86
22:53 25.04.2023
34 секунде
Партизан ће имати два слободна бацања - 84:84. Пантер погађа - 84:86. А, онда погађа Дек и то уз фаул - 86:86
22:50 25.04.2023
Последњи минут
У последњи минут улази се са резултатом 84:84. Велика шанса за црно-беле да дођу до брејка.
22:48 25.04.2023
Егзум уз фаул!
Погодио је Егзум уз фаул - 82:83. Погодио је и слободно бацање - 82:84, Партизан води!
22:47 25.04.2023
Два минута пре краја
Пантер је погодио и пенал, Партизан води 81:80
22:46 25.04.2023
39’ – Пантерова тројка уз фаул!
Каква тројка Пантера и то уз фаул - 80:80!
22:43 25.04.2023
38’ – Пантер
Погодио је Пантер два слободна бацања - 79:77
22:41 25.04.2023
38’ – Дек игра страшно
Не може Партизан да заустави Дека вечерас - 79:75. Аргентинац је дао 21 поен
22:39 25.04.2023
37’ – Тројка Аврамовићааааа!
Јако битна тројка Аврамовића, сада је 77:75!
22:35 25.04.2023
36’ – Дек је невероватан
Све што је Дек пробао - прошло је. Реал води са 77:70
22:32 25.04.2023
34’ – Промашај Трифуновића
Дек мучи Партизан и погађа у серији, са друге стране Трифуновић није био прецизан, а онда и прави фаул
22:29 25.04.2023
33’ – Закуцавање Лесора
Сјајан потез Лесора који закуцава - 69:68. Разиграо се Лесор, Дек не престаје - 71:70
22:27 25.04.2023
33’ – Још једна тројка Мадара!
Мадар је убацио још једну тројку уз много среће, а Дек на другој страни долази до лаких поена - 67:66
22:24 25.04.2023
31’ – Мусина тројка
Погодио је Муса са велике удаљености и сада Реал води са 67:63
22:20 25.04.2023
Крај треће четвртине
После три одигране деонице Реал води са 64:63
22:11 25.04.2023
29’ – Таварес ван игре
Боли колено Тавареса и ван је игре, видећемо да ли ће се враћати и колико ће играти - 60:61
22:07 25.04.2023
28’ – Тројка Мадара!
Ушао је Израелац и погодио из ћошка, јако битан кош - 58:58. Јако неизвесна утакмица.
22:02 25.04.2023