Партизан - Реал - Sputnik Србија

Партизан испустио 15 поена предности и прву меч-лопту – Реал изборио другу утакмицу у Београду!

Кошаркаши Партизана поражени су резултатом 82:80 у трећој утакмици четвртфиналне серије плеј-офа Евролиге и пропустили су прву шансу да се пласирају на завршни турнир такмичења, а нову шансу ће имати за два дана поново у Београду пред својим навијачима.
Партизан је у неколико наврата имао и по 15 поена предности, али без Кевина Пантера и Матијаса Лесора, који су суспендовани после туче у Мадриду, није успео да сачува ту залиху и дозволио је противнику да се врати у меч, а потом вођен бившим црно-белим играчем Најџелом Вилијамс-Госом и оствари велику победу.
Некадашњи кошаркаш Партизана био је бриљантан са 22 поена, али је доминантна фигура био повратник из повреде Валтер Таварес са 26 поена и 11 скокова.
Много времена на терену провео је и Марио Хезоња, за 37 минута је уписао 12 поена и 14 скокова, док је Џанан Муса остао на девет поена.
Са друге стране, по 15 поена за Партизан уписали су Зек Ледеј и Ален Смаилагић, Џејмс Нанели је додао 13, Јам Мадар 12, Данте Егзум 11, Данило Анђушић је остао на шест поена, Јанис Папапетру на четири, Урош Трифуновић на два, а уписао се и Тристан Вукчевић, који је забележио добру дефанзивну ролу.
Иако је утакмица завршена поразом домаћих, тако није деловало на старту, атмосфера је потпуно збунила кошаркаше Реала, изгубили су три лопте у три напада, за то време је Партизан све погађао и повео је са великих 12:0.
У табору Реала ритам је пронашао Вилијамс-Гос, забележио је шест поена и мучио Мадара, али се млади играч Партизана реванширао на исти начин.
Покушали су гости са зонском одбраном, вратили су се на четири поена заостатка после чега је уследио низ поена домаћих кроз тројке Анђушића и Смаилагића за враћање двоцифрене предности.
Одлично је Партизан бранио горостасног Тавареса, није Реалов џин успевао да пронађе офанзивне скокове, а из њихових промашаја су следили брзи напади које је готово по правилу решавао Мадар.
Млади плејмејкер је уписао двоцифрени број поена, направио је и две личне грешке за слободна бацања што је бацило сенку на одличну партију, али није била то превелика опасност за црно-беле, имали су у једном моменту и 15 поена вишка (32:17), на крају прве деонице водили су са 32:19, а на терену су се нашли реконвалесценти Егзум и Копривица.
После уводне тројке Нанелија уследила је добра игра Партизана, али је она трајала свега три минута у другој деоници – није било добрих решења у нападу, а мало по мало противник је топио разлику.
Томе им је наруку ишао и судијски трио који је најпре досудио намеран фаул Мадару, а потом и поништио кош Аврамовића, нису се добро сналазили Папапетру и Трифуновић на крилним позицијама, нити су коришћени фаулови.
За то време Мадриђани су наставили да играју зону у одбрани док су у нападу имали много простора за трчање и остварили су серију од 12:0.
Имао је Реал чак и шансу да преокрене, промашен је био тај напад, а после коша Егзума црно-бели су отишли на полувреме са три поена предности – 48:45.
Лоше је Партизан ушао у наставак, Аврамовић је са повредом леве руке лоше организовао неколико напада и Реал се вратио на кош заостатка после чега је Анђушић тројком одбио налет противника.
Ипак, то је био само бљесак, није Партизан контролисао свој обруч, Реал је имао много других шанси, једну је искористио Хезоња за преокрет (55:54), а вреди истаћи и да су судије поново имале своје моменте када нису желеле да санкционишу Таваресове налете на Смаилагића.
Није Партизан успевао да се организује, Анђушић је форсирао шут, Реал је стекао три поена вишка, утихнула је и публика, Обрадовић је на терен послао чак и Вукчевића, а после 30 минута игре гости су водили са 66:63.
Финални квартал је почео поенима Вилијамс-Госа, узвратио је Ледеј, а Вукчевић је наставио да игра добру одбрамбену ролу после чега је и Егзум погодио уз фаул Тавареса за егал од 68:68, а затим је уследила хаотична секвенца на обе стране после чега се играло кош за кош.
Коначно, ерупцију у Арени изазвао је Нанели, хладнокрвном тројком из дотрчавања за преокрет на 77:75, 189 секунди пре краја, уследио је фаул Фернандеса у нападу, потом Трифуновић није имао срећу из одбојке, али јесте Таварес за 77:77.
На стотину секунди до краја Хезоња је промашио цео кош, слично као и Муса више пута у ранијем периоду утакмице, уследила су два очајна напада Партизана из истог поседа у последњем минуту који је преполовљен са два прекршаја над Таваресом, а затим је Вилијамс-Гос убацио тројку за 80:77 на 24 секунде до истека времена.
Није било довољно добре креативности у табору Партизана за повратак у игру, чак је Нанели добио шансу за последњи шут, али се спетљао и био ометен од стране ривала па је резултат остао на страни Реала са 82:80.
Четврти меч серије је на програму у четвртак у београдској Арени такође од 20.30.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу уз Спутњик.
22:33 02.05.2023
40' – Крај!
Пораз Партизана и продужетак серије...
22:28 02.05.2023
40' – Ледеј држи воду
Тројка за 82:80, али само 3,4 секунде до краја.
22:25 02.05.2023
40' – Вилијамс-Гос...
Тројка за 80:77 на 24 секунде до краја.
22:24 02.05.2023
40' – Два фаула над Таваресом
Још 30 секунди до краја...
22:22 02.05.2023
40' – Два лоша напада Партизана!
Није било никога да преузме одговорност, Ледеј је на крају све промашио!
22:19 02.05.2023
39' – Хезоња је све промашио!
Одлична одбрана Партизана!
22:18 02.05.2023
38' – И опет!
77:77!
22:17 02.05.2023
38' – Штета!
Одбојку промашује Трифуновић и губи лопту!
37' – Шта раде судије...
Нису се чули међусобно, досуђен је фаул Фернандесу у нападу над Смаилагићем!
22:13 02.05.2023
37' – Нанели!
Узео је лопту и убацио тројку за 77:75!
22:12 02.05.2023
37' – Смаилагић!
Није погодио тројку, али је ухватио важну лопту у нападу!
Смањио је на 75:74.
22:11 02.05.2023
36' – Ужасан напад Партизана...
Није пробијена зона, а потом је Таварес закуцао за 75:72.
22:10 02.05.2023
36' – Судије, судије...
Ни три секунде за Тавареса и поклон слободних бацања за Хезоњу.
Партизан губи 73:72.
22:08 02.05.2023
35' – Егзум!
И опет 72:72!
22:07 02.05.2023
34' – Мадар!
Егал 70:70!
22:05 02.05.2023
33' – Тристан угасио Хезоњу!
Још једна изгубљена лопта за Хрвата!
33' – Промашај!
Егзум је имао тројку за преокрет!
22:04 02.05.2023
33' – Хаос!
Ужасни напади са обе стране, Партизан губи 70:68.
22:03 02.05.2023
32' – Опет Вилијамс-Гос
Фаул Егзума и поени за 70:68.
22:02 02.05.2023
32' – Тристан одличан!
Прави џокер Обрадовића, одлично брани Тавареса!