Партизан - Реал Мадрид - Sputnik Србија

Реал поново победио – „мајсторица“ је Партизанова последња шанса за Фајнал фор

Кошаркаши Партизана и Реал Мадрида одиграли су четврту утакмицу плеј-офа Евролиге, а гости су успели да изједначе на 2:2 и да врате серију у Мадрид – 78:85. Меч сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Партизан је слабо почео дуел, Реал је погађао тројке, пре свих Адам Ханга, а онда је Партизан боље почео да игра и у току последње деонице дошао до егал резултата. Било је јасно да ће до краја меча бити неизвесно.
Црно-бели су имали своје шансе, стигли су на 70:71, али нису успели да преокрену и пласирају се вечерас на Фајнал фор, иако је Јам Мадар са два коша дао наду црно-белима.

Папапетру и Нанели нису били прецизни у шуту за три поена и то је значило да серија иде у мајсторицу. Да су погодили можда би црно-бели успели до преокрета, али било је свакако тешко Партизану да дође до победе у оваквим околностима. Скок и кош Валтера Тавареса можда је и одлучио утакмицу.

Најефикаснији код Реал Мадрида био је Адам Ханга који је убацио 15 поена. Код Партизана су ефикаснији од других били Зек Ледеј са 25 и Јанис Папапетру са 18 поена, али то овога пута није било довољно. Матијас Лесор је додао 11 поена и седам скокова.
Партизан је у Београд стигао са предношћу од 2:0, али сада је 2:2. Пета утакмица играће се у Мадриду. Мајсторица је на програму 10. маја.
Пред меч одржан је минут ћутања, а Партизан је носио црне дресове у знак одавања поште страдалима у Основној школи Владислав Рибникар.
У петој утакмици Партизан ће моћи да рачуна на Кевина Пантера који је пропустио претходне две утакмице због суспензије.
Серија се враћа у Мадрид, играће се у среду од 21 час. Сада све то већ изгледа много теже по црно-беле.
Утакмицу сте могли да испратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:33 04.05.2023
КРАЈ
Победа Реал Мадрида - 78:85. Играће се пета утакмица, мајсторица у Мадриду.
22:32 04.05.2023
Промашаји
Папапетру и Нанели нису били прецизни у шуту за три поена - 78:83
22:29 04.05.2023
Последњи минут
Таварес враћа са чудним кошем и то уз фаул, невероватно - 78:83. Видећемо има ли Партизан снаге за преокрет.
22:27 04.05.2023
Мадарова два коша!
Чудесна два коша дао је Мадар, прво је украо лопту и погодио, а онда га је пар секунди касније лопта погодила у руке и ушла кроз обруч - 78:80
22:24 04.05.2023
Последња два минута
Промашај Мадара у шуту за три поена, а онда и фаул Ледеја. Гос то кажњава - 74:80
22:18 04.05.2023
Последња три минута
Ледеј је погодио на фантастичан начин, како само он то зна једном руком - 74:76. Габријел Дек се повредио.
22:17 04.05.2023
Последња четири минута
Таварес је промашио испод коша, а онда је Дек направио фаул. Лесор је отишао на слободна бацања и погодио оба пенала - 72:74
22:13 04.05.2023
Последњих пет минута
У последњих пет минута утакмице улази се са резултатом 70:71!
22:08 04.05.2023
34' – Анђушић!
Погодио је Анђушић и то уз фаул, сјајан потез - 66:69
22:07 04.05.2023
33' – Партизан има шансу
Партизан је у игри, али Егзум је промашио шут за три поена - 64:68
22:04 04.05.2023
32' – 62:65
Партизан има шансу да се врати у игру, а Папапетру је поенима довео црно-беле на један посед заостатка!
22:03 04.05.2023
31' – Хезоња погађа
Мадриђани дижу разлику, играју зону, а Хезоња је погодио из контре. Потом и Егзум даје тројку - 58:63
21:59 04.05.2023
Крај треће четвртине
После три одигране деонице резултат је 55:61
21:58 04.05.2023
29' – Таварес ван игре
Таварес је напустио игру, а Ледеј је погодио једно слободно бацање - 55:58
21:54 04.05.2023
28' – Тројка Папапетруа!
Можда и најбољу утакмицу у сезони игра Папапетру који је убацио нову тројку - 54:54
21:48 04.05.2023
25' – Ледеј!
Два брза коша Ледеја и ево Партизана у егалу - 49:49. Анђушић погађа и Партизан прелази у предност!
21:45 04.05.2023
24' – 45:46
Тврдо се игра у трећој четвртини, навијачи су се подигли, атмосфера се загрева.
21:38 04.05.2023
22' – Навијачи певају
Навијачи песмом подржавају Партизан, у првом полувремену нису желели да певају.
21:37 04.05.2023