Познати сви учесници полуфинала Купа Србије

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 04.05.2023
Фудбалери Војводине, ТСЦ-а и Чукаричког пласирали су се у полуфинале Kупа Србије, где их чека Црвена звезда, која је дан раније одрадила исти посао.
Фудбалери ТСЦ-а су у Бачкој Тополи победили Нови Пазар убедљивим резултатом од 4:0. По два гола за домаћина постигли су Лука Илић у 34. и 74. и Стефан Вукић у 17. и 63. минуту.
Чукарички је у Сурдулици победио екипу Радника са 1:0, а једини гол за Брђане постигао је нападач Ђорђе Ивановић већ у 14. минуту.
Војводина је у Нишу савладала Раднички као гост са 1:0, а погодак одлуке постигао је Немања Николић у 43. минуту.
Домаћи су меч окончали са десетрорицом јер је искључен голман домаћих Росић, а Новосађани нису искористили пенал у осмом минуту надокнаде, непрецизан је био Вукчевић.
У среду је пласман у полуфинале Kупа Србије изборила Црвена звезда, која је у Kрушевцу после пенала победила Напредак са 4:2.