Зенит пети пут узастопно шампион Русије

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаФутбол. РПЛ. Матч "Зенит" - "Спартак"
Футбол. РПЛ. Матч Зенит - Спартак - Sputnik Србија, 1920, 07.05.2023
Зенит је одбранио титулу шампиона Русије четири кола пре краја сезоне захваљујући победи у великом дербију над Спартаком из Москве од 3:2 на свом терену.
Ово је пета везана шампионска титула за тим из Санкт Петербурга (укупно десета у историји клуба), уједно и пета везана на клупи за тренера Сергеја Семака. Рекордер је Спартак из Москве са шест везаних титула.
Финиш меча је био врло узбудљив, јер је Спартак остао са играчем мање код резултата 2:1, али је у 86. минуту тако десеткован дошао до пенала, који је искористио Промес и изједначио на 2:2.
Да је тако остало, пропало би унапред припремљено славље у Санкт Петербургу, али, да људи који су напунили трибине Газпром арене не буду разочарани, побринуо се Сергејев који је у 92. минуту донео победу домаћину - 3:2.
Пета је година заредом како Зенит седи на трону руског фудбала. Готово свака од тих сезона је била иста. Конкуренција је успевала да задржи колико-толико корак до полусезоне, а онда је Зенит додавао гас и долазио до недостижне разлике.
Пре годину дана је био првак са девет бодова више од Сочија, годину раније осам од Спартака, сезону пре тога 15 испред Локомотиве, а сезону раније осам од истог ривала.
Дакле, ниједном није било густо, ниједном се није ломило у последњем или макар претпоследњем колу.