Звезда оборила рекорд „на крову“, Партизан бољи од Новог Пазара

© Sputnik / Лола ЂорђевићАлександар Пешић
Александар Пешић - Sputnik Србија, 1920, 08.05.2023
Фудбалери Црвене звезде гостовали су Вождовцу у оквиру Суперлиге Србије и успели су да славе са сигурних 2:0 (1:0). Голове су постигли Александар Пешић и Јован Мијатовић. Партизан је са друге стране дочекао Нови Пазар и надиграо га са 2:0 (1:0).
Црвено-бели су овако дошли до новог рекорда од 58 мечева у Суперлиги Србије на којима нису осетили горчину пораза.
Наплатили су у шестом минуту црвено-бели апсолутну контролу над утакмицом и рано су стигли до предности што је у оваквим утакмицама најважније по фаворита.
После другог везаног корнера искрао се Александар Пешић и главом са прве стативе у шестом минуту погодио мрежу. Асистенција је уписана Канги.
Могли су црвено-бели да имају већу предност после првог полувреме, али се истакао голман Змајева Катић. Одбранио је две добре шансе Пешићу, Лазар Николић је крају погодио пречку.
У другом полувремену гол за Црвену звезду постигао је Јован Мијатовић у 72. минуту. Звездин бисер постигао је гол из прва два додира са лоптом. Одлично је окренуо свог чувара и потом послао лопту у супротан угао, била је то права мајсторија.
Нова, сигурна победа Црвене звезде.
Звезда је раније обезбедила шесту узастопну титулу и сада на врху табеле има 92 бода.
Партизан је са друге стране дочекао Нови Пазар и надиграо га са 2:0 (1:0). Стрелци за црно-беле били су Шеховић у 2. минуту и Рикардо Гомеш у 82.
Утакмица је одиграна у Београду без присуства публике због казне који црно-бели одрађују.
Партизан после овог кола има 64 бода, четири мање од ТСЦ-а и Чукаричког који деле другу позицију. Црно-бели имају тежак задатак да у преостала три кола освоје пет бодова више од поменутог двојца како би се домогао другог места које води у треће коло квалификација за Лигу шампиона.
Нови Пазар је остао на шестом месту са 50 бодова.
Рикардо је новим голом поново дошао на деобу првог места листе стрелаца са Катаијем - са 17 погодака.