Реал Мадрид - Манчестер сити - Sputnik Србија

Две „ракете“ и много нервозе – реми Реала и Ситија у Мадриду

Фудбалери Реал Мадрида и Манчестер ситија одиграли су нерешено (1:1) у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона.
Реал је до предности у 36. минуту довео Винисијус, 31 минут касније коначан резултат поставио је Кевин де Брујне, а утакмицу је обележила нервоза са обе стране, виђено је много дуела и притисака на арбитре који су одлично обавили свој посао.
У среду прво полуфинале играју Интер и Милан, док су реванш мечеви на програму наредне недеље.
Почетак утакмице на стадиону Сантјаго Бернабеу протекао је у очекиваном ритму, Сити је преузео посед, Реал је формирао чврсту одбрану и чекао контранападе, опрезни су били и једни и други све до 14. минута када је Родри озбиљно запретио Куртои на голу домаћих.
Таква прилика је подигла Сити, уследила су два атака преко Холанда, али је оба пута Куртоа био добар на радном задатку чувара мреже.
Први пут је Реал запретио у 18. минуту, Бензема је желео да изненади противника истрчавањем у контранапад, Едерсон је осујетио тај покушај, а потом се активирао и Винисијус, међутим Дијаш је био сигуран у казненом простору Ситија.
Мешавину брзе и споре игре као шилом је разбио Винисијус, севнуо је противудар Реала, Камавинга и Модрић су лепо комбиновали, млади Бразилац се у 36. минуту отворио на позицији „десетке“ и са двадесетак метара послао неодбрањив шут у гол Ситија за вођство од 1:0.
Није Сити одустао од напада, нити Реал од пресинга, долазило је и до бурних момената, али није било промена резултата у првом полувремену, што се, упркос очекивањима, догодило у 22. минуту наставка.
Првих 15 минута другог полувремена обележио је Реал, имао је чак пет шутева ка Едерсону, али је, слично уводном периоду, екипа на другој страни постигла гол – грешка Камавинге је отворила простор Ситију, лопту је прихватио Де Брујне, готово на истом месту као Винисијус раније и спољним делом стопала послао „ракету“ у гол немоћног Куртое за изједначење на 1:1.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:54 09.05.2023
90’ – Крај!
Нерешено је, 1:1!
22:51 09.05.2023
90’ – Сити се брани!
Реал напада, Чуамени је распалио по лопти, потом је уследио корнер, али без резултата!
22:49 09.05.2023
90’ – Све мање времена!
И даље је 1:1.
22:39 09.05.2023
77’ – Брани Едерсон!
Добар центаршут са крила, Бензема покушава главом, али је Едерсон сигуран!
22:28 09.05.2023
67’ – Изједначење!
Камавинга је изгубио лопту, уследила је комбинована акција Ситија и потом ракета Кевина де Брујнеа са више од 20 метара!
Кевин Де Брујне - Sputnik Србија
22:26 09.05.2023
65’ – И опет драма!
Притисак Реала на судије, Стонса је погодила лопта у руку у шеснаестерцу Манчестер ситија, али то није било довољно за пенал.
22:21 09.05.2023
60’ – Доминантан Реал!
Пет удараца за 15 минута другог полувремена!
22:19 09.05.2023
59’ – И опет корнер!
Распалио је Родриго, изнудио је само корнер.
Реал има доминацију у односу на Сити!
22:13 09.05.2023
52’ – Брани се Реал!
Куртоа савршено реагује и чува мрежу Реала после ударца Де Брујнеа.
22:11 09.05.2023
50’ – Топовски!
Прва прилика у другом полувремену, Бензема је распалио по лопти из казненог простора, али је Стонс само закачио њу и скренуо је у корнер.
21:50 09.05.2023
45’ – Крај полувремена!
Једна велика шанса за Реал и један гол, много нервозе и игре живаца.
Реал води 1:0 против Ситија.
21:48 09.05.2023
45’ – Реакција судије!
Карвахал и Грилиш су добили упозорење после новог сукоба.
45’ – И опет бура!
Сукоб Грилиша и Карвахала поред реклама.
Судија није желео да кажњава.
21:44 09.05.2023
42’ – Налети Ситија!
Најпре Гундоан са десног па Де Брујне са левог бока, али без резултата.
21:38 09.05.2023
36’ – Реал води!
Акција из последње линије, Камавинга је повукао контранапад, одиграо дупли пас са Модрићем и потом послужио Винисијуса који је распалио са двадесетак метара и савладао Едерсона!
Реал води 1:0!
21:37 09.05.2023
35’ – Променљива игра
Ред великог темпа, ред мирне игре, смењују се ривали у поседу, Реал стиже пре до казненог простора Ситија, али нема промене резултата.
И даље је 0:0.
21:31 09.05.2023
28’ – Бурно!
Гундоан је остао на трави после дуела са Ридигером, уследио је притисак на судију уз улазак медицинског особља што је искоришћено за консултације тренера и играча са обе стране.
21:27 09.05.2023
25’ – Реал опасан!
Винисијус је украо лопту и добро тражио Бензему, али је Дијаш интервенисао испред нападача Реала!
21:20 09.05.2023