Интер - Sputnik Србија

Новак видео блицкриг Интера против „његовог“ Милана /фото/

Фудбалери Интера остварили су велику победу у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона против Милана на Сан Сиру резултатом 2:0 (2:0). Реванш је на програму за шест дана на „Ђузепе Меаци“. Неро-азури су сав посао завршили у размаку од три минута, када су у два наврата преко Едина Џека у осмом и Хенриха Мхитаријана у 11. минуту шокирали домаћина.
Тешко да је било ко, чак и у најлуђим сновима, могао да очекује тако атомски почетак градског дербија, који је Милано чекао пуних 18 година на евросцени.
Хакан Чалханоглу је савршено извео корнер с леве стране и упослио је Едина Џека, који је ухватио волеј и левом ногом је закуцао лопту иза леђа Мајка Мењона.
Није Милан успео да се опорави од шока, а Мењон је морао поново да вади лопту из мреже. Какав блицкриг у режији гостујућег тима, који су после поготка у осмом минуту, дуплирали предност већ у 11. минуту, преко Хенриха Мкхитаријана.
Мало је недостајало да у 16. минуту уследи тотална катастрофа росо-нера, с обзиром на то да је „пројектил“ Чалханоглуа завршио на стативи.
Милански дерби на Сан Сиру пратио је и најбољи тенисер Новак Ђоковић, који је декласирани навијач Милана, али његов тим овога пута није личио на себе.
Ново узбуђење виђено је у 32. минуту, када је главни судија показао на белу тачку, али је после консултације с ВАР собом и одласка до монитора, преиначио сопствену одлуку. Испоставило се да је Лаутаро Мартинез сам пао, да није било контакта с Томоријем и Кјером, као што се првобитно учинило Хесусу Хилу.
До одласка на полувреме није било више узбуђења. Наставак сусрет донео је „буђење“ Милана, који је претио преко Брахима Дијаза и Месијаса, али се мрежа Онане није загресла. Погодио је Тонали стативу у 63. минуту и било је то све од Милана, који ће за шест дана на „Ђузепе Меаци“ морати да крене у јуриш на све или ништа, јер је Интер тај који је на 90 минута од пласман у финале Лиге шампиона.
Подсетимо, други полуфинални пар чине Реал Мадрид и Манчестер сити, а после првог одмеравања снага на „Сантијаго Бернабеу“ резултат је 1:1. Реванш је идуће среде на Етихаду.
Ток сусрета могли сте да пратите уживо у текстуалном преносу уз Спутњик.
20:04 10.05.2023
Познати су састави
Милан: Мењон - Ернандез, Томори, Кјер, Калабрија - Бенасер, Тонали, Крунић - Диаз, Салемакерс, Жиру.
Интер: Онана - Дармијан, Аћерби, Бастони - Дамфрис, Барела, Чалханоглу, Мкхитаријан, Димарко - Џеко, Мартинез.
22:56 10.05.2023
94' – Крај сусрета - 0:2!
Интер је головима Џека и Мхитаријана савладао Милан у првом мечу полуфинала Лиге шампиона.
22:53 10.05.2023
90' – Играће се још четири минута
Јако мало времено остало је за Милан да покуша да дође до гола.
22:47 10.05.2023
85' – Ернандез непрецизан
Чинило се да леви бек Милана има солидну позицију да из слободног ударца угрози Онанин гол, али је лопта после његовог покушаја завршила високо изнад гола.
22:43 10.05.2023
80' – Покушај Месијаса
Дармијан је одрадио велики посао. Ушао је у шут Месијасу, успео је да га изблокира и самим тим да олакша посао Онани да ухвати лопту.
22:31 10.05.2023
70' – Крај за Џека
Стрелац водећег гола Един Џеко изашао је из игре, уместо њега на терену је Ромелу Лукаку.
22:24 10.05.2023
63' – Милан погађа стативу!
Срећа за Интер. Тонали је шутирао са 14 метара, а лопта се од стативу одбила у гол-аут.
22:23 10.05.2023
61' – Крунић пада, нема фаула
Био је у пуном трку репрезентативац Босне и Херцеговине који се стуштио ка казненом простору Интера, а Димарко га је одгурнуо. Ипак, главни судија Хесус Хил се није огласио.
22:15 10.05.2023
53' – Мењон чува росо-нере
Велику прилику пропустио је Един Џеко, који је шутирао са десетак метара, а Мајк Мењон је ушао у тај ударац и успео је да одбрани десном ногом.
22:12 10.05.2023
51'– Најбоља шанса за Милан
Протутњао је Жуниор Месијас по десној страни и "тукао" је левом ногом, али само поред гола.
22:10 10.05.2023
49' - Буђење Милана
Брахим Дијаз покушао је солидним ударцем са 20-ак метара, а лопта је завршила тик поред есне стативе гола Онане.
22:06 10.05.2023
46' - Почело је друго полувреме
Милан има први напад на старту другог полувремена.
21:50 10.05.2023
45+4' – Полувреме!
Главни судија одсвирао је крај првог полувремена, после ког Интер има сигурних 2:0 преко Џека и Мкхитаријана.
21:47 10.05.2023
45' – Крунић „пожутео“
Раде Крунић, крилни нападач Милана први је фдубалер који је добио жути картон.
Раде Крунић - Sputnik Србија
21:41 10.05.2023
41' - Онана беспослен
Чувар мреже Интера и даље није имао посла. Милан не личи на себе, Интер је тај који се пита апсолутно за све на терену.
21:33 10.05.2023
32' - Ништа од пенала за Интер
Судија Хесус Хил Мансано показао је на белу тачку, али је после асистенције из ВАР собе отишао да погледа снимак, који је показао да ни Кјер ни Томори нису оборили Лаутара Мартинеза.
21:30 10.05.2023
30' – Милан коначно запретио
Калабрија је покушао из непосредне близине, али је шутирао поред гола.
29' – Милан без шута ка голу
Интер води 2:0 и доминира, што потврђује број постигнутих голова и удараца ка голу. Милан је без покушаја, Интер их има седам!
21:19 10.05.2023
18' - Принудна измена Милана
Пиоли је био приморан да мења. Милан је остао без повређеног Бенасера, уместо њега на терену је Месијас.
21:16 10.05.2023
16' - Интер погађа стативу
Турчин Чалханоглу је сјајно шутирао, а лопта је уздрмала стативу.
21:12 10.05.2023
11' – ГОООЛ! Интер дуплира 0:2!
Шок и неверица на Сан Сиру. Хенрих Мхитаријан је рутински реализовао једну чисту ситуацију и матирао Мајка Мењона.