Лаутаро Мартинез - Sputnik Србија

Велики успех Интера који се чекао још од Станковића и Муриња!

Фудбалери Интера пласирали су се у финале Лиге шампиона, први пут од 2010. године и чувене генерације коју је водио Жозе Мурињо, а за коју је играо Дејан Станковић. Неразури су у реваншу славили са 1:0 (0:0) против градског ривала Милана. Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
Први меч у серији Интер је добио са 2:0, тако да је на овај начин, укупним резултатом 3:0, завршио посао и у финалу чека Манчестер Сити или Реал Мадрид.
У првом полувремену Милан је створио две велике шансе.
Прво је Брахим Дијаз шутирао унутар 16 метара, али је Онана показао да има сјајан осећај. Потом је и Леао прегазио дефанзивце, дошао до шансе, али је шутирао тик поред стативе. Интер је прилику имао после слободног ударца Чалханоглуа, али се у тој ситуацији Мењан показао на голу Милана.
Росонери, иако су морали да јуре резултат, као да нису знали како да нападну Интер, били су врло лоши и немушти напади, а потом је уследила казна у 74. минуту.
Лукаку се шетао кроз шеснаестерац као на малом фудбалу, стигла је лопта до Лаутара Мартинеса, а Аргентинац није имао милости.
Дао је гол и одвео Интер у финале.
Неразури су последњи пут играли у финалу Лиге шампиона 2010. године када су у Мадриду надиграли Бајерн са 2:0, а тада је првотимац био Дејан Станковић. Неразури сада можда нису толико јаки као пре 13 година, биће аутсајдери у финалу, али су показали велико срце до сада. Нико их не може и не сме унапред отписати.
Сада, 13 година касније, Интер ће поново пробати да се попне на трон Старог континента. Финале је на програму 10. јуна у Истанбулу.
Чека се други финалиста, биће то или Реал Мадрид или Манчестер Сити.
Вечерас нисмо гледали неки ко зна какав фудбал, али Интер је одрадио посао и потпуно надмудрио градског ривала.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:54 16.05.2023
КРАЈ!
Победа Интера од 1:0!
22:48 16.05.2023
89' – Интер иде у финале
Јасно је да Интер иде у финале Лиге шампиона, остаје само да видимо коначан исход.
22:40 16.05.2023
81' – Чарке
Чарке на терену, Лукаку је активан, као и Леао, све после старта Крунића над Чалханоглуом. Смирило се све брзо.
22:33 16.05.2023
74' – ГООООЛ - Мартинес!
Лаутаро Мартинес постигао је гол као на малом фудбалу, сада је вероватно све готово - 1:0! Сада Интер има укупну предност од 3:0!
22:25 16.05.2023
66' – Лукаку у игри
Един Џеко је напустио игру, а Инзаги је увео Ромелуа Лукакуа који је у доброј форми.
22:11 16.05.2023
53' – Милан држи лопту
Милан држи лопту, али не напада како би желео, доста је то млако и неубедљиво. За сада све иде на Интерову воденицу.
22:04 16.05.2023
46' – Почело је друго полувреме
Стартовао је други део игре, Интер је за сада ближи пласману у финале Лиге шампиона.
21:49 16.05.2023
Полувреме
После 45 минута резултат је 0:0. Интер може да буде задовољнији.
21:40 16.05.2023
39' – Сада Мењан брани
Чалханоглу је извео одличан слободан ударац, Интер је узвратио, а голман Мењан је врхунски одбранио.
21:38 16.05.2023
38' – Леао промашио зицер
Имао је Леао велику шансу, али је шутнуо лопту одмах поред стативе. Било је то јако опасно.
21:34 16.05.2023
33' – Интер контролише ритам
Јасно је да Интеру одговара мирнија утакмица, јер та екипа чува предност од 2:0. Осим оне велике шансе Дијаса, Интер може да буде задовољан. На сат времена је далеко од пласмана у финале.
21:23 16.05.2023
22' – Период мирније игре
Уследио је сада период мирније игре, Интер игра на брзе контранападе и на тај начин прети Милану. Остаје 0:0.
21:12 16.05.2023
11' – Велика шанса за Милан
Страшна шанса за Милан, сви су видели лопту у мрежи, али је Онана успео да одбрани. Зицер је то био. Дијас је шутирао. Заиста је била добра ситуација,
21:06 16.05.2023
6' – Ернандес је пробао
Тео Ернандес је пробао ударцем са дистанце, лопта је отишла преко пречке. Опасан покушај.
21:04 16.05.2023
3' – Опасан напад Интера
Џеко се нашао у шанси, али је судија пре тога досудио фаул Бареле. Могло је да буде опасно по Миланезе.
21:00 16.05.2023
1' – Почело је
Стартовала је утакмица између Интера и Милана, Неразури имају предност од 2:0 после првог дуела.
20:55 16.05.2023
Још мало стартује дуел
Играчи два тима излазе на терен Ђузепе Меаца стадиона.
19:44 16.05.2023
САСТАВИ
Интер (3-5-2): Онана - Дармијан, Ачерби, Бастони - Дамфрис, Барела, Чалханоглу, Мхитарјан, Димарко - Џеко, Л. Мартинес.
Милан (4-3-3): Мењан - Калабрија, Тшау, Томори, Ернандес - Месијас, Тонали, Крунић - Жиру, Дијас, Леао.
17:04 16.05.2023
Миланови проблеми
Пиолија муче кадровски проблеми. Исмаел Бенасер је завршио сезону, Рафаел Леао је пропустио и први полуфинални окршај ривала из престонице моде, а за викенд нису играли ни Жуниор Месијас и Раде Крунић.
16:54 16.05.2023
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добро вече и добро дошли на реванш меч полуфинала Лиге шампиона који се игра између Милана и Интера. Интер носи 2:0 из прве утакмице и фаворит је за пласман у финале.