Манчестер сити – Реал Мадрид - Sputnik Србија

Грађани понизили Краља – убедљива победа за финале Лиге шампиона!

Фудбалери Манчестер ситија су за једно полувреме реванш утакмице против Реал Мадрида успели да обезбеде пласман у финале Лиге шампиона, постигавши два гола преко Бернарда Силве, а потом је победа и потврђена аутоголом Едера Милитаа и поготком Хулијана Алвареса за 4:0, након првог меча завршеног резултатом 1:1.
Екипа тренера Пепа Гвардиоле је бриљирала у првом полувремену, егзекутор одличних шанси био је Силва, а вреди истаћи да би разлика била још већа да на свом голу Реал није имао сјајног Куртоу.
Али, најпре у 23. па у 37. минуту њега је успео да матира Силва, а у 76. је своју мрежу затресао дефанзивац Реала Едер Милитао чиме је заказао финале Лиге шампиона против Интера који је претходно савладао градског ривала Милан, а тај дуел биће на програму 10. јуна у Истанбулу.
Силовито је кренуо домаћи тим, већ у петом минуту је створио прву шансу, а у 7. и 21. голман Куртоа је спасао Реал бриљантним одбранама после удараца главом Холанда.
Није Реал могао да пређе центар у првој половини полувремена, плео је Сити мрежу пред голом гостију и коначно је успео да савлада фантастичног Куртоу – предивно додавање у казнени простор је упутио Де Брујне, а Силва је још боље закуцао лопту у мрежу Реала.
Паклу за Реал ту није било краја, у првих пола сата чак 80 одсто времена је лопта била у поседу противника, десило се у 33. минуту да гости стигну до полуприлика, а два минута касније су били најближи голу.
Први корнер за Реал донео је другу акцију, лопта је стигла до Кроса који је топовски шутирао са тридесетак метара и закуцао је лопту у пречку, за потпуни мук на стадиону.
Ипак, није то обесхрабрило Сити, наставили су са нападима и у 37. минуту је Силва главом спаковао лопту у мрежу за 2:0, а са тим резултатом се отишло и на велики одмор са свега једним ударцем на гол гостију и чак 13 домаћег састава.
У наставку је Сити препустио посед Реалу, а као резултат тога стигла је велика шанса за госте у 51. минуту када је Алаба сјајно шутирао из казненог простора, а Едерсон је морао крајњим напорима да реагује.
Наредних десет минута „покушаја“ напада Ситија и одбране Реала окончала је прва измена и то у гостујућем тиму – дефанзивац Ридигер је заменио везњака Модрића, што је значило и промене у формацији екипе Карла Анчелотија, а опет десет минута касније Кроса је заменио Асенсио.
Ничега није било ни у том периоду, Сити је чувао лопту на половини Реала, а Мадриђани нису успели да нађу ниједан начин да угрозе противника који је суверен, а већу катастрофу гостију поново је спречио Куртоа, трећим одбрањеним ударцем Холанда.
Ипак, сјајни голман у 76. минуту није успео да се одбрани од свог саиграча, Милитао је неспретно реаговао у казненом простору и проследио лопту у гол после ударца главом Аканђија на центаршут Де Брујнеа, за великих 3:0 за Сити, док је коначних 4:0 у првом минуту надокнаде времена поставио резервиста Хулијан Алварес.
Манчестер сити – Реал Мадрид 4:0 (2:0), прва утакмица 1:1
Силва 23, 37, Милитао 76аг, Алварес 90+1
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:49 17.05.2023
90+3’ – Крај! Сити је у финалу!
Убедљива победа и заслужен пласман у финале Лиге шампиона која је остала без браниоца трофеја!
10. јуна у Истанбулу за титулу бориће се Манчестер сити и Интер!
22:48 17.05.2023
90+1' – Гол!
Алварес само што је ушао у игру постиже гол!
Сити води 4:0!
22:32 17.05.2023
76’ – И трећи гол за Сити!
Аутогол Милитаа!
Најпре је центрирао Де Брујне, Аканђи је захватио лопту главом, а она је од руке неспретног Милитаа завршила у мрежи!
Сити води 3:0!
22:30 17.05.2023
73’ – Куртоа!
Трећи пут брани Холанду!
22:26 17.05.2023
70’ – Нова промена у Реалу!
Крос излази, у игри је Асенсио.
70’ – Сити чува предност
Као напада, али није то ни близу представи из првог полувремена.
Реал не може до лопте...
22:19 17.05.2023
62’ – Каква измена!
Ридигер, штопер, мења Модрића, везног играча!
То значи да ће Алаба на левог бека, а Камавинга у средину терена.
61’ – Ништа...
Ни правог напада Ситија, нити налета Реала...
22:08 17.05.2023
51’ – Шанса!
Алаба је покушао из слободног ударца и Едерсон је крајњим напором успео да избаци лопту!
22:03 17.05.2023
47’ – Сити препушта посед?!
Реал контролише лопту на старту другог полувремена.
46’ – Нема промена!
Исте екипе су поново на терену.
21:47 17.05.2023
45’ – Полувреме!
Убедљива игра Ситија, Реал нема решење и губи са 2:0!
21:46 17.05.2023
44’ – Пакао и даље траје!
Жестоки напади Ситија, чак 13 удараца на гол!
21:37 17.05.2023
37’ – И опет гол, опет Силва!
Сјајно се снашао Португалац у казненом простору, одбијену лопту је захватио главом и дуплирао је предност Ситија!
Сити води 2:0!
21:35 17.05.2023
35’ – Пречка!
Први корнер за Реал и акција која је уследила потом донела је топовски ударац Кроса који је опалио посред пречке!
21:34 17.05.2023
33’ – Два атака Реала
Најпре Винисијус, а потом Бензема, покушали су трк у казнени простор противника на дубинска додавања, међутим без успеха.
21:30 17.05.2023
30’ – Пола сата пакла за Реал!
Сити има 80 посто времена лопту у поседу и чак девет удараца у гол.
Реал нема нити један...
21:27 17.05.2023
26’ – Коначно!
Појавио се Реал на половини Ситија, али само за кратко...
21:24 17.05.2023
23’ – Води Сити!
Куртоа овога пута није могао ништа, лопту је у мрежу закуцао Бернардо Силва после бриљантног додавања Кевина де Брујнеа!
Сити води 1:0!
21:22 17.05.2023
21’ – Поново Куртоа!
Опет центаршут и опет ударац Холанда главом и опет бравурозна интервенција Куртое који је извадио лопту из гола!