Војводина остала на „нули“ – један гол одвео Чукарички у финале Купа Србије

© Sputnik / Лола Ђорђевић Пехар Купа Србије
Пехар Купа Србије  - Sputnik Србија, 1920, 18.05.2023
Фудбалери Чукаричког пласирали су се у финале Купа Србије пошто су са 1:0 у Новом Саду савладали Војводину у поновљеној утакмици.
Подсетимо, претходни дуел ових тимова започет у среду прекинут је због великог пљуска у Новом Саду.
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 17.05.2023
Нови Сад: Утакмица прекинута због потопа /видео/
Одиграна су 32 минута те утакмице, Чукарички је водио са 2:0, али је она поништена и у четвртак је стартовала нова.
После полувремена без голова гости су урадили прави потез убацивањем Луке Аџића као резервног фудбалера који је свега неколико минута по уласку на терен постигао леп гол главом.
Вреди истаћи да је Војводина добар део другог полувремена одиграла са играчем мање јер је два жута картона добио капитен Урош Витас.
Чукарички ће у финалу, 25. маја играти против Црвене звезде која је претходно убедљиво савладала екипу ТСЦ у Бачкој Тополи.