Раднички изненадио Звезду у Крагујевцу – Иванићева бомба разбудила и противника

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић, ФК Црвена звезда
Мирко Иванић, ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 20.05.2023
Утакмица Црвене звезде и Радничког из Крагујевца у оквиру 36. кола Суперлиге, као да није ни почела до 83. минута када је Александар Катаи дао први гол на мечу. Само три минута касније погодио је и Лука Зорић, а сусрет је уједно и завршен резултатом 1:1
Сусрет на Чика Дачи играо се практично без резултатског значаја јер је Звезда одавно осигурала титулу, док домаћин не може до неког од континенталног такмичења.
Тако су се играчи оба тима и понашали током дуела, није било неких великих шанси, а једну од већих у првом полувремену пропустио је Ракоњац у 39. минуту утакмице, али је голман Лековић одбранио.
После првих 45 минута игре није било још неких конкретних шанси вредних помена, а на паузу се отишло са нулом.
Прву запаженију прилику имао је Катаи у 57. минуту када је главом упутио ударац, али Лековић је избацио лопту у корнер. Деловало је да су се фудбалери Звезде мало опустили што је Раднички покушао да искористи, али безуспешно.
Имали су Видовић и Зорић две добре шансе, међутим резултат је остао непромењен. Као што то често уме да бива затишје је донело праву буру. Од 80. минута утакмица монотоног расположења претворила се у атрактиван дуел.
У 83. минуту Мирко Иванић постигао је гол за предност Звезде, а онда нису прошла ни пуна три минута Зорић је затресао мрежу за изједначење и коначних 1:1.
*Погледајте ново издање емисије Миљанов корнер
Младић огрнут руском заставом док у рукама држи српску заставу - Sputnik Србија, 1920, 20.05.2023
Скандал на Светском првенству – мађарски навијач натеран да скине мајицу са натписом „Русија“