Звезда још једном декласирала Будућност – за финале АБА лиге

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКошаркаши Звезде
Кошаркаши Звезде - Sputnik Србија, 1920, 23.05.2023
Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале АБА лиге убедљивом победом у другој утакмици серије са екипом Будућности резултатом 97:56.
Звезда је остварила и други силовит тријумф и обезбедила је себи позицију да одбрани трофеј у регионалном такмичењу.
Нису добро ушли у меч кошаркаши Звезде, али нису дозволили да домаћи стекну већу предност, упркос чињеници да су у једном моменту имали заостатак од осам поена.
Звезда је успела да преокрене и поведе са два поена, али је Будућност после прве четвртине имала предност од једног поена, 26:25.
Са две велике серије од 8:0, потом и 9:0, Звезда је стекла двоцифрену предност и на полувремену је водила са 48:34.
Потпуни дебакл домаћима је Звезда приредила у трећој деоници коју је решила у своју корист са 29:11, за чак 32 поена предности пред финални квартал, где је наставила са одличном игром и на крају је уписала убедљиву победу за пласман у финале АБА лиге.
Најефикаснији у редовима београдске екипе били су Лука Митровић са 17 и Филип Петрушев са 14 поена, Немања Недовић је додао 13, Хасан Мартин 12, Лука Вилдоса десет, а у стрелце су се уписали сви играчи.
На другој страни нико није имао двоцифрен поентерски учинак, најближи томе били су Џалил О'Брајан са девет и Игор Дробњак са осам поена.
Подсетимо, прву утакмицу Звезда је на свом терену добила са 93:55.