Српски кадети иду у четвртфинале Европског првенства! /видео/

© Фото : Скриншот / Јутјуб / Фудбалски савез СрбијеКадетска репрезентација Србије
Кадетска репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 24.05.2023
Кадетска фудбалска репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског првенства ремијем против Шпаније у последњем колу групне фазе такмичења резултатом 1:1.
Српски тим је после пораза од Словеније и победе над Италијом успео да оствари и реми у дуелу са Шпанијом што је било довољно за другу позицију у Групи Б.
Србија први део такмичења завршава иза Шпаније, има четири поена, а на првој позицији је Шпанија, док Италија и Словенија са по три завршавају турнир.
Србија је повела у 68. минуту голом Андрије Максимовића на асистенцију Матије Поповића, а десет минута касније је изједначио Ламин Јамал.
Поповићу је то била трећа асистенција на турниру, док је Максимовић уписао и други погодак.
Наредни противник у борби за полуфинале је екипа Пољске.