Лука Јовић - Sputnik Србија

Јовићу поништен гол – Чекићари шокирали Фиорентину у 90. минуту за трофеј у Европи

Фудбалери Вест Хема освојили су Лигу конференције победом над Фиорентином од 2:1 (0:0) у финалу одиграном у Прагу. Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Одлучујући моменат догодио се у 90. минуту када је Џерод Бовен побегао дефанзивцима Виоле и погодио за победу и трофеј.
Лука Јовић играо је у првој постави Виоле, чак је и дао гол у последњим секундама првог полувремена, али је он поништен због офсајда. Том приликом је добио ударац у главу и то је можда разлог зашто није играо у других 45 минута утакмице.
Никола Миленковић се добро носио против Антонија, нападача Вест Хема, и делује да није био директан кривац за голове противника.
Први је Вест Хем дао у 62. минуту са беле тачке, пенал је скривио Бираги, а искористио га је Бенрахма.
Убрзо је Виола одговорила голом Бонавентуре, да би уследио прави шок када је Пакета упослио Бовена који је сачувао присебност и постигао јако важан гол.
Ово уједно значи да ће Вест Хем играти следеће сезоне у Лиги Европе као освајач Лиге конференције.
Овај дуел остаће упамћен и по бројним оштрим дуелима са обе стране, по томе што су навијачи Вест Хема суштински разбили главу Бирагију тако што су га погодили са трибина, али и по томе што је било много нереда пре утакмице.
На крају Вест Хем слави први страни трофеј још од 1965. године. Чекићари су освојили Лигу конференције.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
23:01 07.06.2023
КРАЈ
Победа Вест Хема - 2:1!
22:53 07.06.2023
90' – Гоооооол за Вест Хем!
Какав шок у Прагу, Вест Хем води са 2:1! Пукла је одбрана Фиорентине! Бовен је био стрелац. Када је деловало да утакмица иде у продужетке, догодио се гол за Чекићаре.
22:52 07.06.2023
88' – Покушај Фиорентине
Шутирао је Амрабат са дистанце, али било је недовољно добро.
22:50 07.06.2023
87' – Чека се крај
Труде се и једни и други да се домогну продужетака, па да се тамо решава освајач Лиге конференција.
22:42 07.06.2023
79' – Све смо ближи продужецима
Како пролази који минут све смо ближи одласку у продужетке. Можемо да очекујемо и да ће оба тима сада да гледају најпре да не приме гол до истека деведесетог минута.
22:30 07.06.2023
66' – Фиорентина изједначује на 1:1!
Одлична реакција Виоле, италијански тим је организовао напад који је на крају Бонавентура претворио у погодак добрим ударцем са око 10 метара удаљености!
22:25 07.06.2023
62' – Бенрахма постиже гол!
Вест Хем води са 1:0 у финалу! Сјајно је извео ударац са беле тачке.
22:23 07.06.2023
60' – Пенал за Вест Хем
Ево идеалне прилике за Чекићаре
22:22 07.06.2023
58' – Судија проверава да ли је био пенал
У судару Бовена и Бирагија можда је дошло до играња руком. ВАР проверава ситуацију.
22:16 07.06.2023
53' – Много оштре игре
Игра се током целог дуела прљаво и оштро, ударци севају на све стране, а тако је било и пре меча када је приведено 16 навијача. Такође, навијачи Вест Хема су у првом полувремену погодили Бирагија тврдим предметом у главу.
22:11 07.06.2023
47' – Настављен је меч
Почело је друго полувреме, за сада нема већих шанси. Навијачи Фиорентине вероватно и даље мисле на Јовићев гол - 0:0. Лука је замењен на полувремену, питање је да ли је то тактичка одлука, или је донесена због ударца који је Србин претрпео. Уместо њега у игри је Кабрал.
21:52 07.06.2023
Полувреме
После свега виђеног у првих 45 минута резултат је 0:0. Штета за овај гол главом Јовића који није признат на крају.
21:50 07.06.2023
45' – Поништен гол Луки Јовићу
Штета, штета, поништен је гол Луки Јовићу, изгледа да је у питању офсајд. Притом је добио и ударац у лице. Потом ВАР проверава да ли је био валидан гол. Штета, гол је поништен дефинитивно, а Јовићу иде крв из носа.
21:34 07.06.2023
34' – Бирагију разбијена глава
Фудбалера Фиорентине погодила је чаша у главу коју су бацили противнички навијачи са трибина и појавила се крв на глави овог играча. Бирагију су морали да замотају главу како би наставио меч. Скандалозан моменат, недопустив. Чак је саркастично и аплаудирао навијачима Вест Хема. Резултат је - 0:0.
21:26 07.06.2023
26' – Пробао је Миленковић
После корнера Србин је био највиши у скоку, али је главом шутирао непрецизно. Остаје 0:0.
21:21 07.06.2023
21' – Јовић у шанси
Добио је Јовић лопту у шеснаестерцу, али није имао довољно простора да се намести на ударац.
21:18 07.06.2023
18' – Миленковић и Антонио у дуелу
Миленковић има много посла да заустави нападача Чекићара Антонија. Неће му бити лако вечерас.
21:15 07.06.2023
14' – Мирно
Игра се највише на средини терена, Вест Хем има нешто више покушаја, али за сада мреже мирују. На семафору - 0:0.
21:06 07.06.2023
1' – Вест Хем агресиван на старту
Енглески тим је боље почео, опробао је ударац Антонио, али одбранио је голман Фиорентине.
21:01 07.06.2023