Партизан - Црвена звезда - Sputnik Србија

Партизан уписао и другу победу над Звездом у финалу АБА лиге

Кошаркаши Партизана победили су и у другој утакмици финалне серије АБА лиге екипу Црвене звезде, резултатом 87:78, повели са 2-0 и недостаје им још једна победа за титулу регионалног првака, али их очекује тежак посао јер је у наредном дуелу домаћин вечити ривал.
За разлику од прве утакмице коју је Партизан решио практично у првом полувремену, у овој је после 20 минута игре резултат био изједначен на 44:44 па је победник решен у наставку где су црно-бели били фокусиранији и креативнији у нападу.
Утакмицу је сјајно отворио Смаилагић са пет узастопних поена, а добру партију је најавио Недовић првом тројком на другој страни.
Звезда је јурила егал, Партизан је „бежао“ тројкама и поенима са линије за слободна бацања па је после прве деонице имао један поен вишка – 23:22.
До резултатске клацкалице се стигло у другој деоници, погађали су тројке играчи обе екипе, Смаилагић је наставио да закуцава, а потом је уследио „обрачун“ Папапетруа и Недовића који су у кратком периоду убацили по шест поена.
Недовић је после једног пада и увреда са трибина добио додатан стимуланс, уписао је пет поена у низу, донео предност свом тиму, али је у последњем нападу Партизана Мадар погодио изузетно тежак шут са полудистанце готово са линије иза табле за коначних 44:44 у првом полувремену.
У Партизану је заблистао Смаилагић са 15 поена, колико је на другој страни имао и Недовић, а занимљивост је да су црно-бели прикупили чак 13 индексних поена више од ривала – 53:40.
Трећа деоница је стартовала грешкама са обе стране, а коначно је нешто од игре виђено када је Лесор пронашао простор, двапут је закуцао и потом асистирао за тројку Нанелија, што је Партизан одвело вођство од 56:50, а са три слободна бацања донео је и највећих осам поена вишка – 59:51.
Као проблем за Партизан појавила се четврта лична грешка Егзума, на другој страни је Петрушев губио лопте, низ лоших напада црно-белих прекинуо је Нанели својом новом тројком, надовезао се и Ледеј, али је у последњим моментима деонице на шест поена разлике смањио (68:62) Лазић.
Чак два минута нико није могао до поена у финалном кварталу, браву је отворио Мадар, наставио је Вилдоса на другој страни, а Лазаревић је промашио зицер којим је Звезду могао да врати на свега три поена заостатка.
Са четири поена у низу Анђушић је подигао разлику на девет поена (74:65), могао је Лесор потом да то подигне на двоцифрени број, али је низом поена Митровића Звезда остала у игри са седам поена заостатка на четири и по минута до краја дуела, а тројка Вилдосе је вратила ривале на четири поена разлике.
После две узастопне грешке и изгубљене лопте, Звезда је кажњена тројком Нанелија на два минута до краја за осам поена предности црно-белих, фаул Смаилагића је дао црвено-белима шансу за повратак, а после скока у нападу Бентил је смањио разлику.
Ипак, није то било довољно за Звезду да угрози Партизан који је сачувао вођство и остварио другу победу у финалној серији АБА лиге, која се сада сели на терен црвено-белих и у недељу ће Партизан имати шансу да постане регионални шампион.
Најефикаснији у победничком тиму били су Смаилагић и Нанели са по 15 поена, Лесор и Пантер су додали по 13, а Ледеј 12, док су двоцифрени учинак на другој страни имали Недовић са 21 и Добрић са 11 поена.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:09 15.06.2023
40' – Крај! Победа Партизана!
Друга победа у финалној серији резултатом 87:78.
22:07 15.06.2023
40' – Техничка за Недовића!
Партизан хита ка победи.
22:04 15.06.2023
39' – Крај за Кампаца!
Фаул над Пантером који реализује пенале за 84:76.
22:03 15.06.2023
39' – Бентил из скока!
Смањује на 82:76.
22:02 15.06.2023
39' – Фаул у нападу Смаилагића
Звезда има прилику да се врати...
38' – Нанели!
Тројка за 82:74.
22:01 15.06.2023
38' – И опет грешка!
Две изгубљене лопте у два узастопна напада за Звезду!
38' – Ледеј прекида серију промашаја
Низ лоших напада на обе стране окончао је Ледеј са линије пенала.
Партизан води 79:74.
21:58 15.06.2023
37' – Вилдоса!
Смањује Звезда на 78:74!
21:55 15.06.2023
36' – Лесор промашио двоцифрену предност
Кош уз фаул Митровића који погађа и смањује за 78:71.
21:53 15.06.2023
35' – Митровић одличан
Вилдоса га је пронашао за лаке поене, Звезда смањује на 74:67.
21:52 15.06.2023
34' – Фаул изазвао полемику
Додељен је прекршај Смаилагићу, Обрадовић је тражио објашњење и тражио челенџ, судије нису знале о чему се ради, а потом се бунио и Ивановић.
На крају – одлука је промењена и додељен је фаул у нападу Митровићу.
21:48 15.06.2023
34' – Низ Анђушића
Четири поена заредом, Партизан води 74:65.
21:43 15.06.2023
33' – Какав промашај...
Лазаревић промашује зицер...
32' – Каква тројка Вилдосе!
У последњим моментима за 70:65!
21:42 15.06.2023
32' – Мадар сигуран
Погађа за 70:62.
21:37 15.06.2023
30' – Лазић погађа, Партизан води!
После три четвртине Партизан води 68:62.
30' – Ледеј!
Тројка за 68:59.
21:34 15.06.2023
29' – Нанели!
Тројка за 65:57!
28' – Вилдоса смањује
Звезда враћа на 62:57.