Србија и Мађарска - Sputnik Србија

Српкиње испустиле директан пласман у четвртфинале!

Женска кошаркашка репрезентација Србије поражена је у трећој утакмици прве фазе Европског првенства у Словенији од националног тима Мађарске резултатом 81:75 и мораће да наступи у осмини финала.
Србија је имала прилику да победом оде директно у четвртфинале, чак и у случају да изгуби разликом мањом од пет поена, уз чекање резултата дуела Турске и Словачке, али није успела у томе.
Велики проблем је за Србију био изостанак капитенке Тине Крајишник, успела је екипа селекторке Марине Маљковић да буде конкурентна у првом полувремену, имала је и предност, али је потом готово пола треће четвртине била без поена.
У тим моментима су Мађарице стекле предност, Србија је јурила заостатак до краја, у финишу је чак имала и заостатак од четири поена који јој је одговарао, али су ривалке успеле да се врате у ритам и да забележе победу која их води директно у четвртфинале.
Најефикаснија у екипи Србије била је Ивон Андерсон са 18 поена, Саша Чађо и Јована Ногић су биле одличне са по 12 поена, а на другој страни незаустављива је била Вираг Киш са 21 поеном и 11 скокова.
У борби за четвртфинале Србија ће морати да игра против Велике Британије где ће имати веома тежак посао.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
17:00 18.06.2023
40’ – Крај! Пораз Србије...
Коначан резултат 81:75 за Мађарску и Србија ће морати у осмину финала.
16:58 18.06.2023
40’ – Велики промашај...
Чађо је желела да погоди тројку, али је промашила цео кош.
Мађарска води 81:75.
16:55 18.06.2023
40’ – Невероватно!
Поново лоше грађење коша и Киш из офанзивног скоја погађа за 81:75.
16:53 18.06.2023
40’ – Црвендакић!
Кош за умањење на 79:75!
16:50 18.06.2023
39’ – Ужасно...
Кош уз фаул за Мађарице...
Србија губи 79:73.
16:49 18.06.2023
39’ – Ногић!
Смањује на 77:73!
16:48 18.06.2023
39’ – Невероватно!
Техничка за Катанићеву!
16:47 18.06.2023
39’ – Чађо!
Тројка за умањење на 74:71!
38’ – Одлично!
Црвендакић смањује на 74:68!
Напоменимо, Србији и пораз до четири поена разлике одговара у борби за прво место.
16:44 18.06.2023
38’ – Крај и за Ивон!
Пети прекршај...
16:42 18.06.2023
37’ – И опет...
Нови фаул у нападу...
16:39 18.06.2023
36’ – Ужасно...
Станковићева прави пети фаул и то у нападу...
16:38 18.06.2023
36’ – И коначно!
Одлична одбрана Србије, изгубљена лопта Мађарске.
Србија губи 72:66.
16:34 18.06.2023
35’ – Браво!
Катанић смањује на 70:66!
16:29 18.06.2023
32’ – Серија!
Саша Чађо погађа тројку, Андерсон смањује на 66:60.
16:23 18.06.2023
30’ – Србија у проблему!
После три четвртине губи 66:55.
16:17 18.06.2023
29’ – Опет тројка...
Хорват води Мађарску на 60:50.
16:16 18.06.2023
28’ – И даље нема одбране...
Мађарска води 57:50.
16:14 18.06.2023
27’ – Невероватно...
Станковићева је промашила зицер на самом обручу.
16:12 18.06.2023