Партизан и Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда одбраном победила Партизан и изборила мајсторицу финала АБА лиге!

Кошаркаши Црвене звезде успели су да славе у четвртој утакмици финалне серије АБА лиге против Партизана са 68:56. На тај начин црвено-бели су изборили мајсторицу јер је сада 2:2 у серији. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Ова четврта утакмица била је другачија у односу на досадашње зато што се играло на мали број поена, а оба тима су због великог притиска много грешила.
Црвену звезду носили су Огњен Добрић са добром игром и у нападу и у одбрани, као и Филип Петрушев, док је код црно-белих одличан био Ален Смаилагић, посебно у нападу.
У целој ситуацији у првом полувремену боље су се снашли црвено-бели који су на крилима Факунда Кампаца у завршници однели осам поена предности на полувреме.
У трећој деоници је Добрић показао на како добром нивоу може да одигра, погађао је и тројке и продоре, закуцавао је, па су црвено-бели отишли на 13 поена предности, а на уласку у последњу деоницу Звезда је водила 10 разлике.
Партизан је имао шансе да преокрене, али Звезда је тројкама Лазаревића и Кампацауспела да одржи дистанцу.
Црвено-бели су одвели меч у мајсторицу. Домаћин пете утакмице биће Партизан. Ова сезона, свакако дуга, сада је постала најдужа могућа.
Пета утакмица финала ће одлучивати победника. Само да све прође у спортском духу, колико је то могуће.

Најефикаснији код Црвене звезде био је Огњен Добрић са 14 поена, док је Факундо Кампацо завршио дуел са 13 поена и три скока. Можда је кључни детаљ утакмице била промашена тројка Пантера, те погођена тројка Лазаревића.

На крају, можемо да констатујемо да је ову утакмицу решила одбрана Црвене звезде која је спустила противника на само 56 поена.
Мајсторица ће се играти у четвртак од 20 часова.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:21 20.06.2023
КРАЈ!
21:12 20.06.2023
Интервенише и Илић
Небојша Илић је сада поручио појединим навијачима иза коша да напусте трибине.
21:10 20.06.2023
Кошаркаши Звезде реагују
Навијачи Црвене звезде су гађали тврдим предметима, а тренер и кошаркаши су пробали да их смире.
21:07 20.06.2023
Последњи минут - победа Звезде
Звезда води серију у мајсторицу, биће 2:2 у серији, само се чека коначни резултат.
21:04 20.06.2023
38' – Неспортска Мадару
Сада све иде на страну Звезде, Мадар је направио неспортски фаул над Петрушевим.
21:03 20.06.2023
38' – Невероватне грешке
Прво је Кампацо избацио лопту у аут при извођењу аута, а онда је то исто урадио и Пантер - 62:54.
20:58 20.06.2023
37' – Звезда пред победом
Црвена звезда води са 62:54 и ближа је тријумфу на овој утакмици. Траје пауза јер су судије гледале снимак. Мартину је свирана техничка, као и Егзуму.
20:54 20.06.2023
Последња два минута
Драма у Пиониру, Звезда ближа победи, а погодио је Кампацо за три - 62:54
20:52 20.06.2023
37' – Тројка Егзума
Враћа Егзум тројком утакмицу у неизвестан ток - 59:54. Промашио је Пантер шут за три, да је погодио могао је да смањи на два поена разлике.
20:51 20.06.2023
Три минута до краја
На три минута пре краја утакмице Звезда води осам разлике, Партизан има напад.
20:49 20.06.2023
36' – Лазаревић
Каква тројка Лазаревића, остао је сам и погодио - 59:51
20:48 20.06.2023
36' – Вилдоса
Аргентинац је погодио, Пантер на другој страни није, а онда је Вилдоса промашио тројку - 56:49. Пантер потом даје двојку - 56:51
20:46 20.06.2023
34' – Пантер
Ево сада поготка Пантера са полудистанце - 54:49. Неизвесно је.
20:44 20.06.2023
34' – Мадар
Ево Јама Мадара са полудистанце, тајм-аут Звезде - 54:47
20:41 20.06.2023
33' – Аврамовић
Бентил је изгубио лопту, а Аврамовић погодио на полагању на другој страни - 54:45
20:38 20.06.2023
32' – Марковићева тројка
Није баш Марковић најбољи тројкаш на терену, али је сада погодио јако важан кош - 52:41
20:36 20.06.2023
31' – Промашаји
Доста промашаја на старту последње деонице, Аврамовић и Ледеј нису били прецизни, а на другој страни је Бентил продао једну лопту - 49:39
20:33 20.06.2023
30' – Партизан одговара!
Аврамовић је погодио, пре њега Ледеј и Лесор и ево Партизана на минусу од 10 поена пред последњу четвртину - 49:39. Серија 7:0 црно-белих.
20:28 20.06.2023
28' – Вилдоса
Вилдоса је погодио са линије за слободња бацања, Звезда води са 49:32
20:19 20.06.2023
26' – Поново Добрић
Сјајно је Добрић прошао и закуцао. Поново је показао да може да одигра на високом нивоу - 45:32. Не помаже црно-белима ни Копривица, погодио је Мартин - 47:32