Кошаркашице Србије - Sputnik Србија

Ништа од одбране титуле – Белгијанке скратиле сан српским лавицама

Кошаркашице Србије поражене су у четвртфиналу Европског првенства. Нису могле лавице које предводи Марина Маљковић против феноменалне Белгије (93:53) и овде је дошао крај сна о одбрани титуле првака Европе. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Белгија ће у полуфиналу играти против бољег из дуела Француске и Црне Горе.
Најефикаснија у редовима Србије била је Ивон Андерсон са 20 поена, док су код Белгијанки Месеман и Алеманд убациле по 15. Саша Чађо додала је девет поена за наш тим.
Већ од самог старта видело се да ће Белгија до победе, противнице су отвориле меч са чак 14:0, па је у том моменту утакмица била решена, а једва да је почела.
После прве деонице Белгијанке су водиле са чак 20 разлике, Масеман и Алеманд су показале светску класу, а касније су наше играчице успеле колико толико да пруже отпор и уђу у утакмицу.
Како је меч одмицао, тако је било све јасније да постоји извесна разлика у квалитету, Србија је на овај шампионат дошла у подмлађеном саставу без Соње Васић, Јелене Брукс и Ане Дабовић... И нажалост то се овога пута баш приметило.
У последњој четвртини наше играчице скоро да нису могле да постигну кош, тако да је све било јасно.
Ово је био максимум нашег тима. Барем против Белгијанки, испоставило се много јаког противника.

Чак је Ема Месеман на крају уписала трипл-дабл, први у историји Евробаскета, невероватно... Месеман је убацила 15 поена, додала је 13 скокова и 10 асистенција. Иначе, Месеман говори течно холандски, француски и енглески језик. Рођена је са ослабљеним слухом, чује 50 одсто, па зато мора да носи апарат за слух. И поред тога игра невероватно добро, једна је од најбољих на свету.

Овде није крај, Србија ће наставити турнир и играће разигравање, а у игри су и квалификације за Олимпијске игре.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Последња два минута
Белгија је успела да се реваншира Србији за раније поразе, а наше девојке неће успети да одбране титулу првака Европе.
16:31 22.06.2023
37' – Чека се крај
Јасно је да ће Србија доживети пораз, а после оваквог тока утакмице само је важно да време што пре истекне.
16:25 22.06.2023
35' – Србија без коша у последњој четвртини
Белгија је спустила наш тим без поена у овој деоници - 82:45. А, онда и нов тројка - 85:45
16:22 22.06.2023
34' – Расте предност
Белгија убедљиво води, али не планира да стане, већ игра са првом поставом. Очигледно жели да се освети нашем тиму за поразе у прошлости - 79:45
16:17 22.06.2023
32' – Потпуна доминација Белгије
Нажалост морамо да констатујемо да Белгија потпуно доминира на овој утакмици, Делер је јако расположена за игру, убацила је девет поена - 75:45
16:11 22.06.2023
30' – 71:45
Страшне тројке погађају Белгијанке, из свих могућих позиција. На уласку у последњу деоницу Србија губи са 71:45
16:10 22.06.2023
29' – Резимон
Имате осећај као да Белгија може да погоди тројку када год пожели, а сада је Резимон била прецизна - 68:45
16:06 22.06.2023
27' – Убедљиво води Белгија
Колико год наше играчице покушавале, Белгијанке држе све време разлику високо. Ево тројке Андерсон - 59:41
16:01 22.06.2023
24' – Црвендакић
Ево првих поена Црвендакић данас, али Белгија страшно шутира за три поена и ту нема одбране - 57:33
15:57 22.06.2023
22' – Лош старт
Уместо да наше репрезентативке дођу до два поена са пенала, уследили су промашаји, а онда и тројка Белгије - 52:31
15:55 22.06.2023
21' – Друго полувреме
Почело је друго полувреме, видећемо може ли Србија нешто да промени - 49:31
15:39 22.06.2023
Полувреме
Белгија убедљиво води на полувремену - 49:31
15:37 22.06.2023
19' – Чааађо!
Сјајно шутира Чађо, али прелако Белгијанке враћају на другој страни - 45:29
15:36 22.06.2023
18' – Чађо!
Погодила је Саша Чађо тројку и дала неки осећај наде да на овом дуелу може нешто да се промени - 43:26 за Белгију.
15:31 22.06.2023
16' – Белгијанке одговориле
Одговориле су Белгијанке на серију Србије са две тројке и једноставно је тешко играти против оваквог противника - 37:18
15:26 22.06.2023
12' – Још један кош!
Расте серија Србије, али Делер је одговорила - 34:16
15:23 22.06.2023
12' – Добра серија
Добру серију направила је Србија, појачале су наше играчице у одбрани, погодила је Маша Јанковић па Ивон Андерсон и сада је 31:14. Много боље већ све ово изгледа.
15:21 22.06.2023