Кошаркашице Србије - Sputnik Србија

Српкиње избориле пето место на Европском првенству – велика победа против Немачке

Српске кошаркашице завршиле су Европско првенство на петом месту после победе над селекцијом Немачке резултатом 78:62 (25:15, 22:19, 15:9, 19:16)
Од почетка утакмице српске кошаркашице наметнуле су се као доминантне, а уз одлично расположену Јовану Ногић диктирале су темпо и стигле до предности. На половини четвртине Немице су успеле да се врате и изједначе после нешто славије одбране српског тима, међутим та секвенца била је кратког даха.
Српкиње су се поново фокусирале на изузетну одбрану, натерале су противнице на изгубљене лопте и тако са десет поена разлике отишле на кратку паузу.
Српске кошаркашице су боље отвориле и другу деоницу, али поново је уследила секвенца Немачке и серија до 5:0 која им је донела нешто више самопоуздања. Приближиле су се на осам поена разлике, али ту је била Мина Ђорђевић која је одржавала предност. Сјајна Ногић вратила је двоцифрену предност са којом је Србија завршила прво полувреме.
У трећој деоници ритам утакмице је знатно опао, грешке су се низале на обе стране, а онда су Српкиње пред крај појачале ритам и стигле до највеће предности у мечу од 19 поена разлике.
У последњих десет минута српске кошаркашице имале су предност и преко 20 поена и на крају рутински обезбедиле победу за пето место.
15:57 25.06.2023
40' Победа Србије!
Хартман је остала сама и вратила тројку, али тиме није успела превише да промени ствари на тернеу. Иако су смањиле велику предност Немице нису биле ни близу да озбиљно запрете. Србија је мирно привела последњи минут крају и обезбедила пето место на Европском првенству – 78:62.
15:47 25.06.2023
35’ Пробудила се Србија
Брзо се тргла Србија и успела да попне предност на плус 20 поена. Потом сјајна Ивана Раца погађа тројку – 71:47.
15:42 25.06.2023
32’ Немице боље на почетку последње деонице
Немице су за нијану боље ушле у деоницу, Србија је изгубила две лопте, а противнице ус то знале да искористе – 64:47.
15:37 25.06.2023
30’ Маестралне Српкиње
После низа грешака Немачка се пробудила и поново смањила предност на осам поена, а Александра Црвендакић са линије слободних бацања враћа сигурност у игру српског тима. Пред крај деонице Српкиње су се попеле на чак плус 19 поена – 62:43.
15:23 25.06.2023
25’ Спор ритам на почетку треће деонице
Са доста грешака на обе стране почела је трећа деоница, али је поново Србија прва стигла до поена. Гилих је на другој страни поентирала за Немачку тек после три и по минута. Ивана Раци прави добар потез и погађа под фаулом – 51:36.
15:02 25.06.2023
20’ Крај првог полувремена
Јована Ногић вратила је двоцифрену предност, а Немачка поново није знала како да реализује напад, што је Србија упорно користила – 47:34.
14:49 25.06.2023
15’ Немице у налету
Прорадио је шут за три немачке селекције, а Хартман је погодила своју другу тројку. Истопила се двоцифрена предност Србије. Андерсон је имала отворен шут за три, али није погодила, мада се потом исправила у добрани где је украла лопту противницама – 34:26.
14:43 25.06.2023
12’ Српкиње наставиле силовито
Другу деоници поново боље отварају српске кошаркашице које повећавају предност. Зонтак постиже своје прве поене на другој страни и тако покушава да пробуди свој тим – 28:17.
14:38 25.06.2023
10’ Крај прве четвртине!
Посустала је одбрана Србије и Немачка је успела да стигне благу предност и дође од изједначења. Гисолдер направила је највише проблема са пет поена у које је стала и једна тројка. Србија је вратила предност, али је Андерсон промашила зицер и потом направил фаул. У последњем минуту српске кошаркашице успеле су да одиграју две одличне одбране и на крају псоле прве деонице сачувају предност – 25:15
14:25 25.06.2023
5’ Браво Јована!
Сјајно игра Јована Ногић за коју Немице у првом делу прве деонице немају решење. Српска кошаркашица дошла је до четири лака поена – 12:8.
14:23 25.06.2023
3’ Србија води
Прве су до поене дошле кошаркашице Немачке, а онда је српки тим пробудила Ивон Андерсон – 4:2.
14:17 25.06.2023
1’ Почела је утакмица
Први напад имала је селекција Немачке, али су даме одмах уписале изгубљену лопту. На другој страни ни Србија није успела да искористи напад.
11:46 25.06.2023
Добро дошли
Пратићемо финални окршај баража за пласман на Олимпијске игре између Србије и Немачке на Европском првенству у Словенији.