Европа се „закотрљала“ спектаклом у режији Подгоричана

© AFP 2023 / SAVO PRELEVICБудућност Подгорица
Будућност Подгорица - Sputnik Србија, 1920, 27.06.2023
Фудбалска сезона у Лиги шампиона је стартовала претквалификационим турниром на Исланду и прву победу на путу ка елити остварила је екипа подгоричке Будућности над екипом Атлетика из Андоре са 3:0.
Утакмица је имала спектакуларне догађаје, најпре је Будућност повела у 14. минуту голом Балше Секулића из пенала.
Седам минута касније Алекс Санчес, играч тима из Андоре је постигао аутогол и са резултатом 2:0 Будућност је отишла на полувреме.
Подгорички састав је наставио са добром игром, али је следећи погодак поништен јер је Петар Грбић био у офсајд позицији у 56. минуту.
Ипак, четири минута потом Секулић је постигао свој други гол на утакмици за коначних 3:0.
Занимљиво је рећи да је члан екипе Будућности Марко Павловски, некадашњи капитен младе репрезентације Србије.
На турниру учествују кош екипе Тре Пене из Сан Марина и Брајдаблика са Исланда – победник ће у финалу турнира играти против Будућности за пласман у квалификације за Лигу шампиона.
У случају да Будућност прође у прво коло квалификација играће против ирског Шамрока.